bugün

bir çok troll ün, şakirtin vs. bu görüşü benimseyenlere karşı fikir saldırısında bulunduğu kavram.

not: kemalist değilim.
(bkz: kemalistin çağdaş olduğunu söyleyip küfür etmesi)
eş anlamlıları için; vefalı, nankör olmayan, onurlu, gururlu, aydın, vatansever, atatürk milliyetçisi, antifaşist, anti emperyalist, sosyalist, hümanist.
şu an, en önde gideni kürtlere özerklik vaadeden kemal abimizdir. gerisini düşünün artık.
eş anlamlarından birisi kesinkes sosyalist değildir. sosyalizm, komünizme giden bir yoldur. kemalist de komünist olamayacağına göre.
türkiyedeki ateist ve allahsız yaşam sevdalılarının kendilerine kılıf yaptıkları söylem.

nerde bir ateist nerde bir müslüman düşmanı görsem ben kemalistim diyor.
durmadan postal yalar. milliyetçidir ama kendisini sosyalizmle bagdaştırabilir. tanklara ve polise karşı durmayı iktidara karşı durmak olarak görebilecek kadar ahmaktır.
şakirtlerle veya faşist milliyetçiler ile kıyaslanmaması gerekir. kemalizm bir sosyal yaşam biçimidir, islam pompalı şakirdizm veya kafatasçı kurtlarda ise bu durum düşüncelerden ibarettir. misal yobazlar her ortamda allahın adını ağızlarına alıp iq seviyesi zaten 60'I geçmeyen halkı götüne kadar soyarlar. kitaplarında "kul hakkı yemeyin, ben bile affedemem" yazar ama milleti ayakta sikerler. sonra çıkıp da kendileri gibi cahil müslümanlardan üç beş paket kömüre oy toplarlar. faşistlerden hiç bahsetmeye gerek bile yok.

kemalizm şu anda ülkemizdeki insanların benimsemesi, sahip olması gereken bir düşünce sistemidir. beğenmeyenler ya iran'a, ya da orta asya'ya. hadi bakayım.
bir hamamböceğinden nefret ederim bir de bunlardan. kısmen hamamböceği daha sevimlidir gözümde bu böceklerden.
sinir bozucu insan tipi.
(bkz: ben bu yazıyı kemalistlere yazdım)
kendi kurdukları hayal dünyasında yaşayan insanlar. kendi doğruları ve yanlışları var. aşılmaz fikri duvarları var. bunların sözlükteki temsilcileri kemalist olmayan her ama herkesi şakirt diye çağırırlar.
hepimiz kemalistiz. zira:

(bkz: izmir/#12285177)
(bkz: izmirli)
kesinlikle atatürkçü değildir.
atatürkçü ahmet taner kışlalı'dır. onur öymen'dir.

kemalist milli değerlerle kopuk olan; cumhuriyetten anladığı içkisine, gezmesine karışılmaması olan türklükle, türk milliyetçiliği ile pek bir alakası olmayan insanlardır.
boş gezenin boş kalfalarıdır.
ingilizlerin kurtuluş savaşı sırasında kuvvacılara taktığı sıfat. o zamanlar her türlü dahili ve harici saldırılara karşı gelenlerin içinde bulunduğu kuşağı temsil eder yedisinden yetmişine. şimdi de aynı şekilde kendi tarihine ihanet eden güruhların olduğu ülkemizde yine ihtiyaç duyduğumuz insanların ideolojisi. din dil ırk mezhep ayrımı gözetmeksizin müştereği paylaşmada( anti emperyalist politikalara karşı durma) kollektif hareket etmenin geçmişteki ve günümüzdeki pratiğidir kemalizm ve onu savunan kemalistler. evet güzel arkadaşım kuyruk acılarınızla baş başa kaldığınız günleri biliyoruz. ama o kuyruk sokumuna kına yakacağınız günler geliyor.
abd ve ab çevrelerince içi boşaltılmaya çalışılan kavramdır, pkklı ve dinci kesim de bunlara yardım eder.
bugün üç hilalli bozkurtlarla beraber bütün sosyal ortamlarda kafa şişiren şovenist kimselerin genel adı.
yıllardır dayatılan "atatürkçülük"ün alternatifi.
gelinen nokta itibariyle bir "düşük akıllılar organizasyonu".
dini görüşleri pek sağlam olmasa da en azından vatanını seven insanlardır.

orospu çocuğu değildirler en azından bu yeterli.
kemalist devletin tornasından geçerek, ulusalcı bir kafa yapısıyla çıkarak, resmi tarihin palavralarıyla ve yalanlarıyla büyüyen, yer yer ötekine düşmanlığı bir "vatanseverlik" gibi algılayarak ve bu çabayla vatana bağlılığını göstermeye çalışan kimseye kemalist denir. her türlü farklı görüşü ezme gibi bir gayreti olan, bu şekilde düzeni sağlayacağını düşünen devletin sadık savunucusudur. birey değil devlet ve rejim odaklı düşünür.
(bkz: şakirtsavar)
bazı şakirtlerin ayar verme hevesinde oldukları ama beceremedikleri halde, beceriksizliklerini de sergilemekten geri kalmadıkları kimselerdir. bu kadar açık bir şekilde, hakaret çabasında olan acınasılığa karşı daha fazla imayı gerek görmüyorum. benim de dedem belli, sizin dedeniz haremden çıkmayan birisiyse bilemeyeceğim. ha, pardon zaten cenneti de kerane sanıyordunuz siz ama di mi? o yüzden pek âlâ dedenizle gurur duyarsınız bu hâlinizle.
değişim çağında belli bir düşünceye bağlı kalmak ve saplanmak. geçmişte yaşamak. napolyonist olmaktan bile daha saçma.