90-93 arası doğan nesildir.

ulan üvey baba, besleme, babamın günahı, mercan kolye neler izlerdik daha çok var adını unuttuğum.
psikolojisi bozuk nesildir.

ulan ben bile unutmam şemsi inkaya'nın lamia'ya ettiklerini.

yıllar kısaltma amaçlı 1990 yerine 90 da denir lan duymadınız mı hiç 82 dünya kupası falan bile denir yılların kısa kullanımını.
güzel bir nesildir bende zamanında karakaçan' ı okumuştum. kitapta ne olaylar dönüyordu hatırlamıyorum ama.
Yüzü gülmeyen, çocukken ölmüş nesildir.
embesilliğin destanını yazmış jenerasyondur.
özel nesildir. duyarlı, yardım sever, hassas ve terbiyeli olmaya dair bir şeyler okuma fırsatı bulmuştur. her şeyde olduğu gibi bunlarda da belli kısımları cımbızla çıkarıp ileri sürenlerin anlattığı gibi salt cinsellik salt acı salt bilmem ne değildir. bugün kanlı vampirli zombili şeyler dışında tek satır okumayan, bilgisayar ekranına kilitli yaşayan ve durmaksızın hayali canavarlarla silahlı çatışmalara girip etrafta seri katil psikolojisiyle dolaşan bahtsız çocuklarımızdan daha şanslıdır bu nesil.

hem şu da bir gerçek ki bütün çocuklar havuzlu villalarda, kuş tüyü yataklarda doğup büyümüyor. kemalettin tuğcu'nun çocuk kahramanlarını yok sanıyorsanız komik bir şekilde yanılıyorsunuz demektir.