bugün

kasetle gelmiş genel müdür. rahşan affından yararlanarak yolsuzluk dosyalarından ve içeri girmekten ve siyasetten yasaklanmaktan kurtulmuş kimse.
onun yerine de bir başka siyasi operasyon ürünü olan sarıgül gelecek. sarıgül ise cehapeden yolsuzluk dosyaları sebebiyle deniz baykal tarafından şutlanmış bir kimse. deniz baykalı seks kasetleri yedi
aşk gemisi gibi amına koyim. kimin eli kimin cebinde belli değil.
olan bizim kemal'e oluyor getiriyorlar götürüyorlar.
komik adam ama tipi bile komik.
bu adamın konuşma tarzını zayıf bulanlar, ve sırf bu nedenle üzerine gidenlerin ya kafalarında ciddi bazı problemler var, ya da kasıtlı bir yıpratma çabası içindeler,, her iki türlü de sormak lazım arkadaş siz hiç mi bıkmadınız kürsülerden hönkürerek konuşan, ağzından tükürükler çıkan adamlardan,, dün ahmet hakanın programında kemal kılıçdaroğlu'nun karşısında oturan gazeteciler, belki de hayatlarında uzunca bir süreden sonra ilk kez bu kadar rahat, ayak ayak üstüne atarak, sağa sola yamularak, saçıyla bir yerleriyle oynayarak bir siyasi parti liderine sorular soran gazetecilerdi,, hiç mi dikkatinizi çekmedi bu rahatlık ve bu rahat konuşma seviyesi.. en salak kışkırtıcı sorulara bile rahatlıkla ve sinirlenmeden cevap veren bir siyasiyi özlemediniz mi hiç kuzum ? gözünüzün önüne dün yapılan programı getirin, ve kemal kılıçdaroğlu yerine recep tayyip erdoğanı oturtun,, bir de o gazetecilerin halini düşünün.. siz zayıflıktan ne anlıyorsunuz ? pardon ama canınız sopa mı istiyor, tecavüzcüsünü seven birisi mi olmak hoşunuza gidiyor?
dün izledim...

hazırlıksız, muhalefet yapmaya gönülsüz ve demogojiye her kürt gibi yatkın...

koskoca chp bu adamın elinde olmamalıydı.

beğenmediğimiz baykal bile bu adama 10 basardı...
babakan olması içen gerekli olan fiziksel tipolojiye sahip olmayan chp genel müdürü.
Liderlik vasiflarini barindirmayan sahsiyet.
partinin başına yılmaz vural geçse daha çok oy toplar kendisinden. eğer partisini seviyorsa yerini muharrem ince veya mustafa sarıgül'e bırakması gereken siyasetçi.
rte nin sıçtıgi bokta boncuk aramayı bırakıpta ne zaman bu halka hizmet etmeye başlayacak merak ediyorum.
dün canlı yayında izlediğim chp lideri. ama gerçekten uykum geldi dinlerken, bu kadar cansız konuşan lider silkelenemez, ayrıca bir çok konuya hakim değilmiş gibi konuşuyor, eminim ki bildiği çok şey vardır ve televizyonda dile getirmek istemiyordur ama sen kitlelere hitap ediyorsun nasıl bu kadar silik olabilir bir ülkenin muhalefet partisi lideri diye her dakikasında düşündüm konuşmasının. Muharrem incenin bile eleştirilcek bir çok yönü varken bütçe görüşmelerindeki 10 dakikalık konuşması bile internette elden ele dolanıyor dikkat çekiyor sevmeyeni bile etkiliyor. Eğer buralarda bizi okuyan birileri varsa kılıçtaroğluna bunları söylesin diyeceğim ama öyle bir iki ufak uyarıyla düzelecek bir vizyondan bahsetmiyorum malesef. Yapı meselesi diyelim. Böyle olmuyor sayın başkanım.
abi kaç gündür bakıyorum bu başlığa belki birileri gelir de mantıklı bir şeyler yazar diye.
tayyip erdoğan'ın yerine başbakan olabilecek tek adayın bu adam olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? bu gerçek. kimse kendini kandırmasın.

abi hala dahi "e ne yapalım, gidip chp'ye mi oy verelim" zihniyetinde olanlar var.
lan olum ne içiyorsunuz siz lan?

--spoiler--
allah hepinizin evine narkotikler salsın.
--spoiler--

lan ne olmuş adam kürtse, ne olmuş aleviyse, ne olmuş boyu kısaysa, tipsizse, karizmatik değilse.
lan adamlar milyarları götürüp üstünü örtmeye çalışıyorlar. siz neyin derdindesiniz.

kaç gündür götüm donuyor, evde elektrikli soba var onu bile yakmıyorum, 5-10 lira fazla gelmesin diye. montla oturuyorum evde. yalanım varsa baş parmağım kopsun.
siz hala kalkmış adamın tipine falan bakıyorsunuz.
ben size değil, sizin bu düşünceye sahip olmanızı sağlayan sisteme küfür ediyorum.

(bkz: afedersiniz ama bu milletten bir sik olmaz)
hakkari'ye özerklik vaadleri veren, partiye pkk'lı kürtleri doluşturan adama şahsen zaten oy vermem...

yolsuzluktan partiden şutlanmış sarıgül gibilerin adaylığını, beypazarı belediyesindeyken içkili mekanları basan mansur yavaş gibileri, gezicilere olanca hakareti etmiş akp'li hatay belediye başkanını aday yapmaları, cemaatle flörtleşmeleri falan da eklersek ne farkı kaldı "yeni" chp'nin akp'den?

kime oy atalım hikayesini de ak gödkullarına anlatacaksınız. zaten onların taktiğidir...

seçime kaç parti giriyor, yaşadığınız bölgedeki adaylar kim?

google'a bakmadan seçimlere giren 5 tane partinin ismini yazamayacak adamlar "kime oy atak?" ayağı çekmesin...

derdiniz daha iyi, daha güzel bir türkiye değil...

tuttuğunuz partinin kazandığı seçim üstünden ego mastürbasyonu yapmak...

fener - galatasaray muhabbeti gbi oy atıp sonra "kime atsak?"

oldu görürsek söyleriz...

edit: kürtlere özgürlük vaadinin söz konusu olmadığını, bizzat nutuk'da atatürk'ün ağzından yalanlandığını 50 kere yazdık ama gene, yine, yeniden ve ısrarl bu yalan söyleniyor. bu cehaleten değil kötü niyet ve ahlaktan kaynaklanıyor sanırım...
kürtlere özerklik vaadi mi vermiş.
atatürk de vermişti.
(bkz: atatürk ün kürtlere verdiği özerklik sözü)
bu kanıtlıdır belgelidir. bunu inkar etmenin de bir anlamı yoktur.
kendinizi kandırırsınız sadece.

sarıgül'ü partiye geri mi almış?
çünkü istanbul'u alabilmek için tek seçeneği bu. maalesef.
bir yolsuzluk yaparsa onu da içeri attırır.
ülkedeki bütün yolsuzluklar bitti de sarıgül mü kaldı allah aşkına?
şimdiki durumdan daha kötü olmaz merak etmeyin.

kurban olayım sağlıklı bir kafayla oturup bir düşünün.

bırakın önyargılarınızı.

ya da bırakın tayyip kalsın.
sarıgülü yabana attı ve hamleyi göremedi. kasetle gelmişti belge ile gidecek.
Memlekette muhalefetin hedefi olan sosyal politikalar, bilgi birikimi, memlekete gerçekten hizmet isteyen kadrolar oluşturmak ile değilde bağırıp çağırmak, laf sokmak ile olabileceğini yüzümüze çarpan parti lideri.

Yapmayın artık şunu yahu! Politikalarını eleştir yerden yere vur ama konuşmayı bilmiyor, laf sokamıyor diye ülkeyi yönetecek potansiyele sahip değildir demek nedir! Bunu yapabilen adam zaten başımızda değil mi? Bunu yapabilen adamdan kurtulmaya çalışmıyor mu bu memleket?

Parti politikası hoşunuza gitmiyorsa ve parti politikası ile siyasi görüşleriniz uyuşmuyorsa oyunuzu vermezsiniz; bir adama laf sokamıyor diye oy verilmemesi sadece bu memlekete özgü herhal...
elinden kağıdı alsanız ismini söyleyemez, ölmeyi unutmuş adam, mezarı açık. şu koltuk sevdasından bir vazgeçseler, kendi başına konuşma yapabilen, kendi fikirleri ve dik duruşu olan, siyaseti ağız dalaşı olarak görmeyen genç, dinamik bir insana şu koltuğunu bıraksa chp alternatifsiz parti olacak da..
donanım, bilgi, birikim ve nezaket açısından mevcut başbakana 10 basar.

hitabet konusuna ayrıca girmek istiyorum, rte sadece islami argümanlar artı kendi uydurduğu düşmanlar* ile halkı bağıra çağıra etkilemeye çalışır. kemal kılıçdaroğlu ise kötü tablalor ile de olsa gerçekleri dile getirerek sakin bir mizaç ile halkı etkilemeye çalışır. gerçeklerle yüzleşmek ise halkımızın moralini bozduğu için kılıçdaroğlu beğenilmez.

ayrıca dış ilişkilerde kılıçdaroğlu daha etkin olacaktır, iki dil bilmesinin yanı sıra uluslararası siyasi argümanlara daha hakim olması ülkemiz için büyük avantajdır.

bütün bunlar bir araya geldiğinde rte'ye hak veriyorum, bende rte olsam tv'de kemal kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmam.
hala "etürt kürüdlere ozörkluk vörcöğdü" diye saçmalayan var...

bu yalan yetmiyor üstünden bir de atatürk de verceğdi kemal kılıçdaroğlu verse ne olur diye kaptırıp gidiyorlar...

(bkz: #22359531)

şuradaki entrylere bakarsak bir iki istisna hariç chp sempatizanlarının da gödkulu tipolojisinde oldukları açık olarak ortaya çıkıyor...

bunlar da hüloooğcuların laciverdi işte...
olması gerektiği gibi insandır. siyasette liderliği kırkpınar ağalığı zanneden denyolar bunu hiç bir vakit anlayamayacaklar. Hala siyasetin kürsüden bağıra çağıra tehditle yapıldığını düşünen zavallıların geçmişlerine bakıldığında bir tane sırtlarını yaslayacak güçlü dostları olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. her şey psikoloji işte.
görsel
bugün başbakandan yediği ayarla yeniden medyanın önüne çıkabilmesi zor olacak kişi.
bugün samsun'da akp'yi ve akp'nin yargı darbesini topa tutmuştur. bir de ne hikmetse ferit şahenk'in kanalı ntv ilk defa 20 dakika boyunca bu konuşmayı canlı yayınlamıştır.

ayrıca şunu da belirtelim sık sık unutuluyor, canlı yayında tartışmaya davet ettiği akp'li bakan, vekil, başbakan vs hiç biri cesaret edip karşısına çıkamamıştır. sebebi de bellidir, daha önce çıkanlar mahvoldu: (bkz: şaban dişli ve dengir mir mehmet fırat)
ne yazık ki utanmadan yolsuzluklardan bahsedebilen muhalefet lideri şeysi. sen zaten yolsuzluk yapmışsın belki yapıyorsundur da. üstelik yolsuzlukla ihraç ettiğin adama koltuğunu verebilecek kadar zayıf karakterlisin.

chp genel başkanı olduğundan beri ne icraat ürettin tek yapığın her şeye muhalif olmak. içi boş muhalefetin bu ülkeye bir faydası yok.

esas sana oy vermek günahtır. insan çarpılır be .
Yoluzlugunu ortaya cikarip belgelerin onunde boy boy fotograf cektirdigi sahisla beraber genel baskanina komplo kurup adi bir kasetle bertaraf eden, ve yine ayni sahsi ibb adayi yapan insan.
Tiksiniyorum. Bu adamin genis mezhebinden, yuzsuzlugunden, yalanlarindantiksiniyorumm.
şöyle adamlardan biri.

(bkz: adı mülayim sert olsa ne yazar)
koruma ordusuyla gezen kişilik.
ama dur... cehape yapınca iyidir kafası buna da ses etmez tabi.
http://galeri.uludagsozlu...s%C4%B1ndaki-halk-551555/

halk kibirlileri sevmez.
diktatörleri hiç sevmez.
cehape saltanatı da elbetteki kısa sürecektir.

(bkz: mustafa sarıgül)
belediye seçimlerini kaybedecek ama genel başkan olacaktır.
8 yaşındaki yiğenimin kendisinden daha iyi siyaset yapacağına emin olduğum chp lideri. bir an önce yerini mustafa sarıgül'e bırakmalıdır.