bugün

şimdi tabi çizilememesi derken ortada yasak falan yok. benim demek istediğim tipinin buna pek müsait olmamasından mıdır nedir çok renkli bir karikatür portresi veremiyor kılıçdaroğlu. çizimlerde böyle çok mizaha kayacak mimikleri yok sanırım:

http://www.evrensel.net/fotolar/20090208/karikb.jpg

not: karikatür rastgele seçildi. örnekler çoğaltılabilir.

çizilemiyor derken yanlış şey ettim galiba, çok yaratıcı noktalara ulaşabilecek şekiller çıkmıyor diğer kişilerin çizimlerindeki gibi. çizip geçiliyor.
eğri oturup doğru konuşalım.

kılıçdaroğlu'nun lider sıfatından yoksun olmasından kaynaklanan durumdur. adamda bildiğin "memur tipi" var.

not: he şu anlaşılmasın, karikatürü çokça çizilen kişide liderlik sıfatı ya da duruşu vardır demiyorum.
misal rte. liderlik özelliklerini bir kenara bırakın, mahallenin ihtiyar heyetine seçmezdim ben o adamı.
rte rastgele seçildi. örnekler çoğaltılabilir.
penguen'e bakılırsa gayet kolay olduğu görülebilir çiziminin. ayrıca çok da müsait hatları var karikatüre. bence tabi. niye derseniz adam klasik memur tipinde resmen. bir parti genel başkanı gibi durmuyor. baykal'ın bir karizması vardı en azından.
sanılanın aksine, çizmeye müsait bir yüzü vardır. gözlük, bıyık ve üçgeb kafa kombinasyonuyla rahatça yansıtabilirsiniz kendisini. vaktim olursa bizzat capslerini atarım yarın akşam.