bugün

Ee alevi olsun, ne olmuş? Çok mu ayıp herkes aynı şeye Veya kişilere mi inanmak zorunda? Sizi ilgilendirmez derim.
senin tayyip de gürcü amk biz bişi diyor muyuz?
umurumda değildir.

kılışdaroğlu k*rttür. bu bir sorundur.

"insanları dini inançları veya mezheplerine göre değil kanına göre ayırırım"
robert laylonfatura
Chpli için sorun değildir. Islama ne kadar uzak bir başkana sahipseler o kadar çok seviyorlar. (bkz: mustafa kemal)
Alevi, Sünni, Hristiyan,yahudi. Ne fark eder insan olduktan sonra.
Kırmızı evi mi varmış diye dişündüren tespittir.
Eskiden başörtülülere insanlar ayrımcılık yapardı, uyuz olurdum.
Şimdi eylem aynı, aktörler değişti.

Allah affetsin ama ortadoğu'da doğmak büyük talihsizlik.
Ben bilmiyordum. Pek önemli bir bilgi de değilmiş aten niye böyle çöp bir bilgi edinmeme neden oldunuz ki?
problem değildir.

problem, kürt olmasıdır.
alevi olunca noluyo amk kötü bir şey mi bu?

not: alevi , kürt filan değilim. din ırk ayrımı yapmam. yapana da gıcık olurum. sevmem. selam vermem. ırkçı piçler siktirsin gitsin burdan.
chp'de kalmasına en büyük etmen olan durumdur.

Zira chp lilerin çoğu alevidir.Alevi genel başkan olunca tabi kalsın diyorlar.yoksa 8 seçim kaybedip o koltukta oturacak,çok zor.
Alevi olup olmaması önemli değil. Aleviliğin de genel geçer ahlak ve etik öğretileri vardır. Bunlara uygun yaşayıp yaşamadığı önemli. insanların hastane kuyruklarında beklediği bir zamanda kundaktaki torununu sigortalı yapıyorsa ben bunu sorgularım.
ee , hastalıklı şerefsizler. öyle olması onu kötü mü yapıyor?
chp ye oy vermemek için tek başına yeterli neden. adestsiz gezen adamdan %99 u müslüman olan ülkeye lider olmaz.
anadolu seçmeninden neden oy alamadığının göstergesi.
asla ama asla seçim kazanamaz.
Dilerse hristiyan da olabilir biliyorsun değil mi? Takılmayın böyle şeylere, lütfen..
görsel
Ayrımcılık ırkçılık kadar kötüdür. Kim ayrımcılık yapıyorsa hepsinin mına koim.
Ne biliyorsun oğlum ya ateistse ya sünniliğe döndüyse ya hristiyan ya da museviyse? Hem sana ne lan sanane milletin dininden inancından inançsızlığından?
pastafaryan diye biliyorduk.
Şintoist diye biliyorduk.
Bay kemal tapınak şovalyesi değil miydi ya? Sene olmuş 2019 aq hala mezhepten bahseden var.
o zaman kılıçtaroğlnun cenaze aracı yeşil renkli değil beyaz renkli cenaze aracı olacak demektir. ne kadar üzücü bi durum.
türk olmayanların zoruna gidendir.
benim bir mezhebim olmaması kadar normal bir durumdur. siyasetten bağımsız olarak söylüyorum, aleviler de güzel insanlardır. var olsunlar.
Ne var ki bunda, insaniz hepimiz alevi sünni olmușuz farketmez.
artık belli bir eğitim seviyesinin üzerine çıkmış insanlar kimsenin inancını sorgulamıyor.
olması gereken de budur.

(bkz: türkün ilk mezhebinin aleviliğe çok yakın olması)