bugün

ikisinin ortak noktası ancak isimleridir.

atatürk, alevileri bombalatarak öldürürken; kılıçdaroğlu ise alevidir.

atatürk lider, milleti var eden, ülke kuran, cumhurbaşkanıdır; kılıçdaroğlu ise referandum da oy bile kullanamayacak kapasite de, üç seçimden de ezilerek çıkan (istanbul belediye başkanlığı, referandum, haziran 2011) biridir.

kılıçdaroğlu, atatürk ün hergün keserek attığı sakalının bir tek tanesi bile olamaz.

işin ilginç yanı ise, atatürkle kılıçdaroğlu nun karşılaştıran onlarca insanı sokakta görüyor olmamızdır. chp miz ne hale geldi, bu yobaz, gericiler yüzüne..
böyle bir şey mümkün değildir ama ikisi de candır, canandır. birisi bir ülkeyi yeniden diriltmiş, çağdaş düzeni türkiye'ye getirmiş ama tabi ülkenin yeni kurulması sebebiyle ve devrimin pek anlaşılamaması üzerine bazı hatalara da imza atmıştır ama dediğim gibi yeni kurulan bir ülkede çok ses çıkaranın, eylemlere girişenlerin asılması, bombalanması acı verici olsada bir yönden haklıdır.
kemal kılıçdaroğlu ise ezilenin, masumluğun sesi olmayı başarmış birisidir. herkesi dinleyen, kimseye sert çıkmayan, korkak beceremez bu diyenleri rezil edip yerin dibine koymuş (önder sav ve gibilerini partiden yoketmesi, oyların tehlikeye girebileceğini bile bile demokrasi mücadelesi için yemin etmemesi) birisidir.

benim yorumlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.
atatürk büyük değildir dedik ama o kadar da küçük değil. *
ikisinin aynı cümle içinde kullanılması bile çok yanlış.
"Atatürk'ü sorgulamak size kalmadı.Atatürk dilinizi yakar" demiş osman pamukoğlu.
birisi ulu önder diğeri basit plastik piyon.
entrynin sonuna yıldızlı keh keh ironi yaptm yea demeyi unutmussun.
boy konusunda; belki.
kim kıyaslamış ne zaman kıyaslamış? tamamen akpli ürünüdür.
neresinin büyük olduğu merak konusudur.
yazarın umarsızca ve duyarsızca açtığı başlıklardan biridir, mustafa kemal atatürk dünyada hiç bir lider ile hiö bir şekilde kıyaslanamaz, hiç bir şekilde benzetilemez, birini mustafa kemal atatürk ile benzetmek istiyorasanız öncelikle o kişinin atatürk gibi yada atatürk ten daha fazla icraat yapması gerekmektedir.
bir tayyip bir kemal birde feto.
tamam beyler hepiniz büyüksünüz.
(bkz: siz kimsiniz)
Yine çok gereksiz bir konu ile karşı karşıyayız. M. Kemal Atatürk'ün alevileri bombaladığını kanıtlayamazsın. Kanıtlayamadığın şeyleri söylememelisin. Bende bir aleviyim. Sokakta kadınlardan duyduklarını gelip burda bize satma.
Atatürkûn bombalattıgı yerden sag çıkan kemal de siyasi hayatı bitince degerlendirilmeli.
atatürk hiç biryeri bombalatmamıştır. bir aşiret 39 tane türk askerini öldürsün nabarsınız merak ediyorum. atatürk anlaşmaya çalışmıştır ama onlar köprüleri yıkıp askeri karakolları yamalamıştır.
sen necisin kardeş? diye cıldırtan söylemdir.

chpli desen bunu genel kurulda söylesen seni orda yerler , akpli mhpli ıvır zıvır falan fistan desen KK ile ne ilgisi var. 404 fatal error.
bu başlığın altına entry girmek bile gereksizdir saçmadır ama giriyorum işte. Kemal kılıçdaroğlunun değil büyüklüğü küçüklüğü kimseyi Atatürkle karşılaştırmamalısınız. Bahsettiğiniz kişi bu ülkenin kurtarıcısı, kurucusu parti başkanı değil kısaca başlık gereksiz konu gereksiz tartışmaya açık bile değil. tartışılamaz.
(bkz: dandikemal)
atatürk'ün götünün kılı olamAZ kılıçdaroğlu.
Biri gazi kemal
Diğeri çarkçı ke mal.
Atatürkün taşağındaki kıl olamaz.
Çıldırmış direnişçi.
yanlış sayılamayacak bir yargıdır.
korunmanın önemini anlıyoruzz.
görsel