bugün

yine muhteşem bir Engin Ardıç yazısı.
Söylenmek istenileni bir çırpıda söylemiş.

http://www.sabah.com.tr/Y...l-gelecek-dertler-bitecek]

edit: Bugün 1 Nisan.
hepimizin özellikle de anneciğimin son günlerdeki en büyük ütopyası...
(bkz: benim adım kemal ben yaparım dersem yaparım)
(bkz: benim adım kemal kaynak bende)
hangi Kemal?
nereye gelecek?
bitecek dertler hangileridir?
hepsi midir? bazıları mıdır?
bazılarıysa neden diğerleri değildir?
Kemal' ın geleceği yerde dertler bitmiş midir ki buraya geliyor?
çok doğru bir karardır. kemal kılıçdaroğlu gelirse ülkemiz refaha mutluluğa nirvana ulaşacaktır. çünkü ülkemiz elden gitmektedir yabancı güçler ülkemizi yönetmektedir. her taraf kaos içindedir ülkenin %80 i fakir dir. bir kurtarıcı lazımdır oda kemal kılıçdaroğlıudur. akp hükümeti ülkeyi satmaktadır bütün paralarıda kendileri yemektedir veya hortumlamaktadır. bu adamları derhal indirmemiz lazımdır. kemal abimiz ikdidar olunca bize işsizlik maaşı verecektir çalışmamıza gerek yoktur. bu hükümet bizi çalıştırarak özel, şirketlerin önünü açarak ekonomik büyümeyi sağladılar ne gerek vardı şimdi buna? devletin temel görevi bize her ay para vermesidir ev vermesidir giderlerimizin karşılanmasıdır bizimde ülkemizde mutlu yaşamamız gerekmektedir. biz fakir olmadıktan sonra gerisini düşünmememiz gerekmektedir yani kominist ülkelere ne olmuş yani insanlar fakir değil mutlular, başındaki yöneticiler de 40 yıl boyunca değişmiyor. aman bana ne ben mutlu olalım, evimde yatayım da başımdaki adamlar ne yaparsa yapsın.
dertleri kendileri çıkardıkları için mantıklı olabilecek öngörü.
-pkk bir anda kesilir.
-laiklik haberlerini zaten kemal ısmarlıyormuş o yüzden onlarda kesilir. bir anda laik oluruz.
-basın zaten kemalin , artık nasıl yağ basarlar tahmin bile edemiyorum.