bu akşam gözümün önünde bir arabanın bir kediye çarpması sonucu, kedinin 4-5 dakika boyunca sürekli olarak, çok değişik bir şekilde ve neredeyse yarım metre kadar sıçrayıp sıçrayıp olduğu yere düşmesi, devamında da enteresan ve iç burkucu hareketler eşliğinde 7-8 dakika içersinde ancak canverebilmesiyle kesin olarak inanmaya başladığım gerçektir.
edit:vicdansız, ruhsuz, hayvan düşmanı, cani vs. ithamlarını kabul etmiyorum zira anında evi oraya yakın veteriner bir arkadaşımı aradım fakat arkadaş gelmeden 5 dakika önce kediceğimiz son nefesini vermişti.
minik kedim mestanı terkeden komşumuzun ankara kedisi şekerşey, 8 kere öldürmüştü mestanımı ulan mestan ne bulduysa 8 ay unutamadı her ay kilo verdi hastalandı bende gittim ankara kedisi aldım şimdi çok iyi dexterdan sonra kedi besliyorum ama kediler manyak hayvanlar.
kedilerin kaç canı var bilemem ama seyirci kalınan olaya bakış açını bir ince sikmek gerekebilir.
yalanı desek daha doğru olur

isterse 30 canı olsun şayet sokak kedilerinden bahsediyorsak en fazla 2 kış atlatabilme şansları vardır ya da 2 yaz.

kışın soğuktan böbrekleri donarak, yazın da sıcak ve susuzluktan kuruyarak hastalanıp ölüyorlar .böyle en fazla 2 yıl atlatabiliyorlar şayet daha önce bir araba altında kalmaz, köpek ya da bir insan benzeri tarafından katledilmezlerse. en iyi ihtimalle korunaklı bir yerde yatıyor ve mahalleli tarafından besleniyorsa 3-4 yıl yaşayabilen bazı şanslı kediler vardır.

hal böyle olmasaydı yılda 2-3 kere doğum yapabilen ve her seferinde en az 4 yavru doğuran ve sekse dünyadaki her canlıdan daha fazla ilgi duyan kedilerin nüfusu insan nüfusunu geçerdi. hele ki 9 canlı falan olsalardı kediler dünyasında yaşayan varlıklar olurdu tüm insanlık.

bu yüzden katledilmeleri yerine kısırlaştırılmaları bile yeterli olabilir. 1 yıl içinde tüm sokak kedilerini kısırlaştırsalar 3-4 yıl içinde sokaklarda kedi kalmaz. tek-tük kalanları da değerini bilen, seven insanlar sahiplenir.
doğru olan gerçektir. işte kanıtı.

http://img-9gag-ftw.9cach...m/photo/aGwAyQX_460sv.mp4
çünkü yüksekten düşerlerken vücutlarını iyice açarak hava direnci yaratıp düşüşlerini yumuşatırlar.

görsel