bugün

yaramaz, sevimli canlılar.
Kediler anatomik olarak güçlü, esnek bedenleriyle, hızlı refleksleriyle, keskin, geri çekilebilen pençeleriyle ve küçük avları öldürmeye uyarlanmış dişleriyle diğer kedigillere benzerler. Kediler insan kulakları için çok zayıf ya da çok yüksek frekanstaki sesleri duyabilirler. Karanlığa yakın ortamlarda görebilirler. Çoğu memeli gibi, kediler insanlara göre daha zayıf renkli görüşe ve daha güçlü koku alma duyusuna sahiptir. Kediler, tek başına avcılık yapmalarına rağmen sosyal bir türdür, ve kedi iletişimi, kedi feromonu ve kedilere özgü vücut dilinin yanı sıra seslenme çeşitliliğini (miyavlama, mırıltı, sesini titretme, tıslama, hırıltı ve gırtlaksı ses) de içinde barındırır. Kediler yüksek bir üreme oranına sahiptir. Kontrollü üreme halinde, çoğalabilirler ve tescilli cins hayvanlar olarak gösterilebilirler. Ev kedilerinin üreme kontrolündeki kısırlaştırma ile oluşan başarısızlık ve eski evcil hayvanları terk etme, Dünya çapında, hayvan nüfus kontrolünü gerektirecek kadar fazla sayıda sokak kedisiyle sonuçlandı. Bu nüfus sadece Birleşik Devletler'de 60 milyona kadar çıkmıştır.
Bu aralar hamile/doğurmuş olup suya ihtiyaçları vardır. yeni doğum yapan kedim sanırım süt ihtiyacı için mamadan çok su içiyor.

Kapınızın önüne bir kap mama bir kap su...!!!
utanmazca yatan yaratıktır.

http://hizliresim.com/rgW8vB

yerim onun taşaklarını.
Eğer ki aralarında hasta olan varsa, bu hasta kedi ne zaman ki aksırır tıksırırsa hemen diğerleri gelip sürünüp sırnaşarak destek olurar.
bana kedi derler.
ismi sol framede her görüldüğünde yüzde bir tebessüm oluşturan tatlılık abidesi varlık.
Benim bir kedim var evin bütün kapılarını açabiliyor bunun içine insan kaçmış bence...
evde mıncırarak sevilecek hayvan beslemek isteyenler için ideal olan dünya tatlısı varlıklardır.
utanmadan trafolarin icine giren yaratiklardir.
Kedi bakışlım

Uçar gider yüreğim gözünün aşk renginde
iremden bitesidir o senden akan bakış
Çırpınıp can çeker gönül sevda cenginde
Cehennem ötesidir gözünden yakan akış

Ey yıldız gözleri sevda nakışlım
Yüreği karanfil,gül,menekşe yakışlım
Endamı alevden,zülfü râna bahardan
Kalbe yedi akışlım,kedi bakışlım

Yüreğime kor’dan ok bakışların saplanır
Bendim tor’dan gözünün renkleriyle kaplanır
Hangi ölçüyle gönül tesirin hesaplanır
Gözlerinin iklimi gül bahara kar takan kış

metin şaşmaz.

Dünyalar tatlısı hayvandır kedi *
görsel
Yakın zamanda evlat edineceğimdir. Bi işe yarasin neşelendirsin benidir.
görsel
En sevdigim hayvanlardan biri.
severiz ama bir köpek değildir sadakat bakımından.

bugün koynunuzda yatıp yarın sizi ısırabilir.
görsel
genel secim gunu yogun mesai yapacak hayvandir.
görsel
insanı saymazsak karakteri olan tek hayvan cinsi.
harika bir yaratıktır. herkesin kedi sevme şekli de farklıdır.

ben genelde top haline getirir ve ısırırım.
her şeyi boz renkte görüyorlarmış. insanları bile. enteresan...
Evdekini eğittim. Seçim gününe kadar diğer kedilerle iletişime geçip, seçime adlarının karışmasını engelleyecekler.
40 yılın başı geçen hafta sonu bir tanesini sevmek istedim; tırmaladı, ısırdı şerefsiz. şimdi kuduz aşısı serisine girdik onun yüzünden. daha da günahımı vermem.
taşaklı hayvandır.

http://hizliresim.com/JY6b7n
güncel Önemli Başlıklar