bugün

birde bazı türleri vardır ;

miyavlamayı bilmez, ne kadar hor kullanırsan kullan* saldırmaz ve pati atmayı bilmez, pisi pisi dersin hiiiç anlamaz yanına bile gelmez. Hatta yanına çağırırsın gelmez sadece 3 şekilde gelir

1- acıktıysa
2- sevilmek isterse
3- ağladığını görürse

hemen yanına gelir sürtünür yere yatar yuvarlanır.

birde lambanın altına geçerek güneşlendiğini sanır.*
karları falan da seyretmeyi seviyoruz!

ama bir o kadar da dünyalar tatlısıdır.*

görsel
görsel
görsel
görsel

ayrıyetten kalorifer in üzerinde de uyumayı seviyoruz.*

görsel
bakabilmek içim yardıma ihtiyaç duyduğum hayvandır. yaklaşık 35 gün önce bunlardan şapşal bi'tanesi gelip bizim kapıda doğurdu. o sevimli sıpaları kapıya atmaya kimsenin kalbi elvermedi tabi. o günden sonra kendimden iyi baktım analarına ama gelin görün ki, bugün kaçtı şerefli hayvan. ben bu yavrulara nasıl beslicem bilmiyorum. ey sözlük bir yardım eyle.

edit: hanımefendi 5 saat sonra geri döndü. iki çift söz söyledim umarım anlamıştır.
küçük, genelde tüylü, evcilleştirilmiş, etobur memeli. genelde ev hayvanı olarak beslenenlere ev kedisi, ya da diğer kedigillerden ve küçük kedilerden ayırmak gerekmiyorsa kısaca kedi denir. insanlar kedilerin arkadaşlığına ve haşarat ve ev zararlılarını avlayabilme yeteneğine önem vermektedir.
insanlardan sonra dünyanın en güzel yaratılanı! Her anlamda en güzel.

sofradan köfte aşırır, paraya kıyılıp iyisinden olsun diye aldığın kulaklığı haşat eder, spin atarak koşarken sehpaya çarpıp çayı devirir, mamasını top yapıp oynar, ibnelik olsun diye tuvalet kabının dışına kum atar, daha okunmamış gazeteyi parça pincik eder, masanın üzerinde bıraktığınız keki afiyetle yer ama yine de kızamazsınız. Öyle güzeldir.
bazen masum ve tatli, bazen vahsi ve tehlikeli olan, o asil yuruyuslerini sikilmadan izleyebilecegim, familyasinda cins ayrimi gozetmeden her birinde kendimi bulabildigim, gozgoze geldigimizde dogadaki yansimam olduklarini dusundugum hayran olunasi yaratiklardir.
moral kaynağıdır bunlar. hele bebeyken telaşlı telaşlı hareketleri var ya.

http://i.hizliresim.com/p49VVn.jpg
görsel
günümüz insanının oyuncağı.
binlerce yıldır bizlere yoldaşlık eden canlı. tabiat harikası, neşeli. huzurdur kedi.
bugün koca bir tanesi, fakültenin cafesinde yemek yerken yanıma geldi. Sadece bana baktı. tabi ki yemeği kaptı. bu şerefsiz hayvanlar kadar duygu sömürüsü yeteneği olan yok. çok sevimliler ayrıca.
Ayrı bir sevgidir.
Evlat gibidir.
Pamuktur, bebektir.
görsel
evlattır,hayatıma anlam katandır,pamuk bebektir,göbeği,boynu öpülesidir,tüğleri kesilince daha tatlanandır.
Bazen ülke kaderini değiştirebiliyor.
(bkz: trafoya kedi girmesi)
en sevdiğim hayvanlardan bir tanesidir. nankör derler bu tatlı yaratıklar için. belki öyledirler de...
ama sıcak bedenini bir sokak lambasıyla sevgiyle buluşturan tek hayvandır bu.
dibinde uyumaz ama, şefkatle sarılır. köpekler gece arkadaşlarımdı.
kuşlar gündüz sohbettaşlarım...
her hayvan pek tatlıdır gözümde.
kediler de öyle.
sahip olduğum hayvandır.

benimkisi de şöyle naçizane: görsel
yavruları insanı delirtecek derecede tatlı olabilen hayvan.

http://www.youtube.com/watch?v=jk2S1oUNyN4
En zeki hayvandır vesselâm;
görsel
görsel
görsel

Benim kizceler;
görsel
görsel
Asaletin vücut bulmuş halidir.
Hiç kimsenin değillerdir.
Benim lan çünkü hepsi.
görsel
miyav miyav diye ses çıkaran bir hayvan.
görsel
kimileri de böyledir, yavru kedi köpük.

http://www.youtube.com/watch?v=dcG3GS2N-No
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
bazıları ilginç uyur. bizim evin orda çektim.

görsel
Uzak diyarlardan bakalım lütfen;

görsel
güncel Önemli Başlıklar