koltuğun ne sağ ucuna ne sol ucuna; tam ortasına yatıp sizin oturmanıza izin vermeyendir.
ayrıca uyur da, sabahtan akşama uyur; gece saat 1-2 arası bir oraya bir buraya koşturur. bulduğu kapakları evin en çok ses çıkartabilecek yerine götürür ve saate bakmadan oynar.
sizi uyandırır, gidersiniz; kızacak gibi olursunuz. bir bakar, kıyamazsınız.

alırsınız koynunuza,
gider yatarsınız onunla.

mırr mırrr mırrrr.
oha mk:
görsel
ortaçağda avrupada kilisenin kedilerin cadı olduğuna söylemesiyle yakalanıp yakılarak öldürülen hayvan türü.

1232'de, Papa 9. Gregory, kedilerin şeytani varlıklar olduğu konusunde bir fetva vermiş! O tarihten sonra Avrupa'da hem kediler hem de kedi sahipleri hunharca öldürülmeye başlanmış. 14. yüzyılda artık Avrupa'daki kedi nüfusu, farelerle karşılaştırılmayacak kadar az, hatta yok olmaya yakın. Kara vebanın büyük hızla yayılmasının sebeplerinden biri olarak müthiş bir hızla çoğalan taşıyıcı fareler gösteriliyor! Yani eğer, Eco gibi biraz abartılı bir çıkarım yapmaya soyunursak: Ortaçağ'da kediler katledilmemiş olsaydı, belki kara veba bu kadar yayılmayacak, Avrupa Rönesansı çok daha önce yaşayacaktı! Yani Avrupa medeniyeti pisi pisiler sayesinde, Rönesansı'na bir 50-100 yıl önce kavuşabilirdi!
Dunyaya tekrar gelsen ne olursun sorusuna cevabimdir.
kocamustafapaşa hayvanıdır her sokağın sürü ile kedisi vardır.
Hz. Muhammed, Uhud seferinde, ordunun önüne yavrularını emziren bir kedi çıkınca, kedinin başına ezilmemesi için bir nöbetçi dikip koca bir orduyu o kedinin etrafından dolaştırmış. Ve seferden döndüğünde o nöbetçiden kediyi istemiş ve sahiplenerek adını Müezza koymuş. Siyah beyaz bir Habeş kedisiymiş Müezza. Ağzının içinde üst damağında lekeleri varmış. Bu sık rastlanmayan damağında leke olan kedilerin Müezza'nın soyundan geldiği kabul edilir.

Hz. Muhammed, kedisi Müezzayı o kadar çok severmiş ki, Müezza bir gün sedirde oturan Hz. Muhammed'in giysisinin ucunda uyuya kalmış. Her kedi dostu gibi uyuyan bu güzelliğe kıyamayan Hz. Muhammed, Müezzayı uyandırmaktansa giysisinin ucunu usulca keserek kalkmayı tercih etmiş.

Hz. Muhammed, kedisi Müezza içtikten sonra kapta kalan su ile abdest alacakken Sahabe-i Kiram Ebu Nuaym 'Ya Resul o sudan kedi içti' deyince, Resulullah 'Onlar en temiz ağıza sahiptirler.' buyurmuş ve abdest almıştır.

Abdurrahman bin Sahr adlı bir sahabe (Ebu Hureyre) sokakta kalmış kedileri götürür onları yedirir severmiş. Resûl-ü Ekrem Hz. Muhammed'in bundan haberi yokmuş.

Sahabelerden biri bir gün Hz. Muhammed'e söylemiş: ''Pis kedileri toplayıp kulübesinde bakıyor!''

Hz. Muhammed o anda bir şey söylememiş. Ebu Hureyreyi daha sonra sokakta görmüş, bu zât bir kedi yavrusu bulmuş. Hz. Muhammed'e sahabenin söylediğini kendisi de bildiği için Resûl-ü Ekrem bir şey söyler diye, kediyi hemen hırkasının içine saklamış.

Resûllah Hz. Muhammed kendisine, hırkanın altında ne sakladın demiş. Hırkayı açmış küçük bir kedi yavrusu.

Hz. Muhammed yavruyu sevmiş, okşamış, ve o zâta: ''Ebu Hureyre utanma, öğün. Sen kedi babasısın.'' demiş. O günden sonra Abdurrahman bin Sahr'a artık Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in hitap ettiği gibi Ebu Hureyre (Kedi babası) diye hitap edilir . (Buhari: 5, 811). (alinti)
uzanamadığı ciğere yerim dar diyebilme başarısını gösteren keş meyvesi.
hayvanlar aleminin açık ara en sıcak kanlısı sanırım.

akıllı, başına buyruk, duygulu... hayvan değil, insan.
adnan oktarın favori hayvanı.
kafasının üstünü ve boğazını yalayamadığı için o bölgeleri okşadığınızda müthiş bir haz duyduğunu düşündüğüm canlı.
iki kulağa, iki göze, bir buruna ve bir ağıza sahip olan hayvan. "Van kedisi" olarak bilinenleri de vardır. Bunların gözleri iki ayrı renge sahiptir.
bir kedi vaaarmııış ona kadar sayaarmış:

bir, iki, üç, dört, beş, altı, yedi, sekiz, dokuz, on.

sevimli hayvanlardır kediler. mır mır mır ederler hem de.
http://listelist.com/kedi...irlamasi-gereken-kediler/
Erdal bakkalın yavrisini sever gibi sevdiğim hayvan. Kendimi kaybediyorum.
bizim evde olan hayvandır. kimisi çok uysal kimisi de çok oyuncu olan hayvanlardır.
görsel
her ne kadar sudan korktukları rivayet edilse de iş karın doyurmaya gelince korkudan eser olmayan hayvan.

http://www.youtube.com/watch?v=iBwyKLkayUM
ben hayvanlardan çok korkan biriydim.

hani şu köpek görse yolunu değişen tipler vardır. heh işte onlardandım. birgün işten eve dönüşte 5. katın merdivenlerini tırmanıp, zirveye ulaştığımda kapının tam önünde bir kedi vardı. kaçar diye bir süre bekledim. baktım olmuyor ayağımı hızlıca yere vurup, o malum sesi çıkarttım.

- pısttttttt...

hayvanceğiz nasıl korktuysa bir alt katın merdivenine atlıyacakken, apartman boşluğundan 5 kat aşağıya düştü. aşağıya baktığımda yerde yatıyordu.

yemin ederim bir 5 dakika olduğum yere çakıldım, kımıldayamadım.

onu kucağıma alamazdım. bir hayvana hiç dokunmamıştım ki, yaralı bir kediyi nasıl alacaktım. o şoktan sonra aşağıya indim. komşuların yardımıyla kediyi veterinere götürdük. tedavisi yapıldı... 2 ayağı kırık kediyi evime aldım. öyle bırakamazdım.

hayvanlara dokunamayan ben, o vicdan azabıyla sürekli yemek yedirip şişko ettiğim bir kediyle 3 yıldır beraber yaşıyorum. hem de tüm hijyen takıntımı...bırakmak zorunda kalarak ve onu çok severek.

kediler candır.
http://25.media.tumblr.co...vsmybjkC1rw1wnno1_500.gif
Örümcek onlar için pötibör gibi bir şey sanırım.

Çıtır çıtır yerdi rahmetli...
2 gün önceki merkez üssü bolu olan ama ankarada hissedilen deprem öncesi çeşitli hareketlerle üzerimde zıplayarak ve garip sesler çıkararak uyanmamı sağlamış ardından depremi hissetmiş bünyemde mistik etkisi yaratan canlı.

--spoiler--
sevgisinden dolayı delirdiğimi düşünüp, bir sürü iğneleyici laf sokanlara ithafen bir uyarlama:

be hey dürzü!
ne ararsın kedi ile aramda!
sen kimsin ki beslememi sorarsın?
hakikaten gözün yoksa malımda,
yardım edene niye laf atarsın!

süt, mama veriyorsam sana ne.
yoksa sana bir zararım, beslerim.
ikimiz de gelsek kıldan köprüye
ben iyiysem, kediyle de geçerim.

bir tek namaz mıdır ibadet?
yatıp kalkıp, anca dua et.
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soğuyacak bu millet.

aç ve susuz halini unutma,
bana dil uzatma sebepsiz.
sen rahat rahat uyursun amma,
vicdan nedir bilemezsin şerefsiz...
--spoiler--
yavrusu en şirin olan hayvanlardan birisi https://www.youtube.com/watch?v=uqaOvuYr2AE
oyun oynarken çişi gelince kendi kendine kızıp söylene söylene tuvalete giden sevimli canlılardır (sevgili kedim bay jingles'ın en sinir oldugu şey oyun saadetinin beyhude sebeplerle sekteye uğraması ). oyun, uyku ve sevgi verilmesi gereken canlılardır.
Canını sevdiğim, harika canlilardir.
Asalet demenin başka bir yoludur kedi.
ince bir zevktir.
En az 3 kedi sarttir.
Dünyanın en iyi icadıdır.

Geçmiş zamanın Mısır ahalisine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.