bugün

edebiyat aşığı hayvan.
terliklerimi getirsene desen, getirmez. gel bi seveyim desen, sevdirmez. iyiliğe minneti zaten yok.

kediler diyorum, çok şerefsiz.

görsel
bir anda mutlu eden canlılardır.
denildiğine göre aile ortamında yaşıyorsa bir kişiye aşık olur. ona inanılmaz bağlıdır. diğerlerini hizmetçisi olarak görür.
evde birlikte yaşıyorsanız, asla sizin kediniz olmamıştır. siz, onun insanısınızdır. köpeğim bile benim değil, onun köpeği sanki.
siz hiç uygun modda değilken deli gibi oyun ister ve canınızdan bezdirir.
bilgisayarda çalışırken kollarınıza sarılır, çeker. bilgisayarın üstüne oturur. o an ne yapıyorsanız, yapmanızı imkansız kılar.
beklentisini karşılamadığınız zaman saatlerce karşınıza geçip gözünü gözlerinize diker. sizi gerer.
herşeyi beğenmez, yemez. burun kıvırır. her mamayı kabul etmez. köpek gibi değildir.
onunla birlikte aynı anda evde bitki bulundurmanız imkansızdır. ondan bir şey saklamanız da.
alıp uzağa koysanız da bumerang gibi saniyesinde yine önünüze zıplar ve bunu elli kez falan yapabilir.
siz oyun oynamak istediğinizde filozofmuş gibi takılır. yüzünüze bile bakmaz. hatta üstüne gittiyseniz bir güzel çizer suratınızı.
hırsızlıkta ve sizi sakinleştirip uyutmakta üstüne yoktur.
çok inatçıdır. laf anlamazdır.

küçücük burnunu gırlaya gırlaya dakikalarca yüzünüze sürmesinin tadı doyumsuzdur ancak..
yavruları çok tatlı olan hayvan türü. büyüdükten sonra bi tuhaflaşıyorlar, yine de sevilmek için yaratılmışlar seviyoruz işte biz de napalım.
çok değişik kuralları huyları olan hayvan türü. "selam naber" dediğinde, "miyav" diyorlar mesela, bazısı onu da demiyo, mal mal bakıyo yüzünüze, anlamadı herhalde diye biraz daha yakından söyleyeyim diyorsunuz, kaçıyorlar, bazen tırmık dahi atıyorlar. bir patates kızartmasına davrandığın gibi davranamazsın mesela buna, ketçaptan hoşlanmıyor çünkü, tamam çoğu canlı hoşlanmıyor özellikle yaşarken üstüne ketçap dökülmesinden, ama patates kızartması hoşlanıyor, canlı olmamasından kaynaklanıyor olabilir, tuza da ses etmiyor bak patates kızartması, kedi ona da kızıyor, kaçtı evden tosun.
oynaşırken yüzümü tırmalayan şey.

umarım iz bırakmaz.
organik antistress.
oyunu kendi kurallarına göre oynayan ipne hayvan. köpek sahibine göre davranır ama kedi başına buyruktur.
bana göre kedi böyle bişey.
varlıkları insanı delicesine mutlu ederken ölümleri ile bir anda dünyayı başınıza yıkarlar.
zımpara kağıdı ile tek ortak yönleri dilleri olan hayvan türü. aşındırdı sabahtan beri deyyus. lan milletin kedisi ne güzel ısırıyo pençe atıyo, bu yalıyo, kedi midir ibne midir anlamadım gitti arkadaş.
incicapsin adminidir.
görsel
lahana sarması yapamayan hayvanlar. yapsan da yemiyorlar. anca miyavlasın eşşoğlusu, hiç "bi işe gireyim çalışayım, şu eve bi katkım olsun" yok.
her akşam eve gelmemi dört gözle bekleyen ev ahalisidir.
iki tanedir.
can yoldaşımdır.
görsel

sizin yanınızda olmaktan zevk duyarlar. hele havalar soğuduğu zaman sıcaklığınız sıcaklığına karışır. sizden biri olur artık, kıyamazsınız ona.
beş sene bekledim ha konuştu ha konuşacak diye. öyle insan yerine koymuşum hayvanı. insan doğmamış ama insan muamelesi yapmışım. kızmışım, bağırmışım, onu severken gözlerim dolmuş bazen. o yüzden konuşmasını beklemişim demek ki, insan yavrusu gibi lan. ne zaman konuşacak diye gözünün içine bakıyorsun, baba desin istiyorsun, mama desin istiyorsun falan. konuşamadan bıraktı gitti bizi. kim bilir neler anlatacaktı bana konuşsaydı. gerçi konuşsaydı kesin kalp kırardı, atarlı hayvan nihayetinde. senin yapacağın işi diye başlardı herhalde. konuşmadığı iyi olmuş boşver böyle gizemli gizemli daha iyi aslında. çok özledim lan...
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
ağaca tırmandıktan sonra orta kalınlıktaki dallardan her anlamda en uygun olanı tespit edip oraya yerleşme ustalığındaki ''vahşiliği'' izlemektir sana sebebim dedim....baktı ve patilerini yalamaya devam etti bir yandan etrafı gözetlemeye devam ederek..

muhteşemsin!!
şerefsiz bir hayvandır. sabah 5ten beri ağzıma sıçtı. sırf kenarları tüylü çamaşır sepetini ele geçirebilmek için hem de. it.
şehirler arası yolda mola yerini mesken tutup yolcuların verdikleriyle hayatını kazananları vardır.

görsel
ne işin senin var orda allasen
http://inciswf.com/1706inciy7931349.swf
en zayıfında, hastalıklısında, tüyleri dökülmüş olanın da bile bir asalet, zerafet olan; canlılar içinde en estetik hayvandır.

yavrusu ise bir başka sevimlilik şeklidir. çok yavru kedi gördüm, sevdim fakat şu gerçekten bambaşka: http://www.youtube.com/watch?v=HECa3bAFAYk

(bkz: kedi canını senin)
ske daşşa sürülmez gereksiz bir ev hayvanıdır. ne komut bilir ne bi işe yarar varsa yoksa yalan dur oraya zıpla buraya kus falan. bir bukalemundan daha kötü bir evcil hayvandır. en önemlisi bir köpek değildir.