bugün

Kedinin ev sahibi olduğu karşılaşmadır. Sonuç ne olursa olsun dostluk kazansın.
iki zavallı evcil hayvanın sürekli kıyasalama durumdurur.aslında kim hangi cinse bakabilirse onu almalıdır. tabii 2 hayvanın bize bakış açısı da ayrı bir konudur.

köpek düşünceci

beni besliyorlar, beni seviyorlar, beni koruyorlar
heralde insanlar tanrı olmalı.

kedi düşüncesi

beni besliyorlar, beni seviyorlar, beni koruyorlar,
heralde ben bu insanların tanrısıyım.
açık ara köpeğin kazanacağı müsabakadır.
açık ara köpeğin galibiyetiyle neticelenecek müsabakadır. * *
nedeni köpeğin iyi olması. güçlü olması değil.
nedeni köpeğin has olması, delikanlı olması.
nedeni köpeğin adamı satmaması. gidip yad ellere yavşamaması.
nedeni kedinin karaktersizlikte sınır tanımaması, fırsat buldu mu affetmemesi.
nedeni kedinin yemeği verene gönül vermesi, gerektiğinde timsah gözyaşları dökmesi.
velhasıl; kedi şerefsizdir, köpek asil. *
köpeğin yanında ölürseniz başınızda bekler. kedinin yanında ölürseniz sizi yer. mart ayına kadar sizi kimse bulmazsa geçmiş olsun.
köpek sahibine sadıktır, kedi evine.
her ikisi de candır.
ama kedi daha bi candır.
köpek yemek verdiğin için kölen olur. kedi, seni kölesi olarak gördüğü için zaten yemek vermek zorunda olduğunu düşünür ve bir lokma yemek verdin diye dediğin herşeyi yapmaz. karakterlidir.
ayrıca benim kedim tüm köpekleri döver.*
köpek sahibine sadıktır, ölüme gelir sizinle.
kedi insanı hemen satar, nankördür.

özet: köpek candır, kedi şerefsizdir.
bilimsel açıdan karşılaştırmasını arayanlara: görsel
kediler aristokrattır, köpeklerse avam.
köpek insana köledir, insan kediye. bu yüzden de çoğu insan köpek sever. egoları okşanıyor tabi.
kedi ünlü biri olsaydı emre aydın olurdu. duygusal ve yalnız insanın hayvandır.
köpek murat dalkılıç'tır. kendine güvenen, arkadaş sahibi ve mutlu insan hayvanıdır.
(bkz: murat dalkılıç vs emre aydın)
kedi köpekten daha asil durur.
kedilerin kimseye eyvallahı olmaz. yemek verirsen yer, yatıcak yer bulunca yatar, kovsanda umursamaz daha iyisini bulana dek gelir. köpek kırılgandır "Hoşt!" derseniz gider ve bir daha yüzünüze bakmaz. sahibine çok bağlanır. sahibi onun tüm dünyası olur. kedi erkildir, köpek dişil.
görsel
görsel
şu an yaparak çok pişman olduğum deneyimi anlatayım bare.

çocuktum(3 ay önce) pitbull'um vardı aslanlar aslanı. gezdirirken camiye girip su içeyim o arada bebeğime de icireyim diye düşündüm. Su içerken kedi yanaştı, yavrusu vardı yanında. bizim leydi hirladi gurledi bir aygır gibi. kedi korktu. neyse dedim şu ibneye gününü göstereyim. saldım bunu üstüne, biraz boğuştular. pitbull lan bu sikertir diye düşünüyordum. iki üç dakika geçti köpek bir geldi her tarafı çizik. çizilmiş bebeğimin güzel derisi. o an kedilerin bu versusta, bu haklı savaşta köpekleri sikerteceğini öğrendim.
birinin efendisi sizken, öbürü ise sizin efendinizdir. *
kopegi severim, kediye bayilirim.
kedi köpekleşebilir ama köpek asla kedileşemez.
(bkz: köpekleşmek)
ikisi de fena yaratıkları.
çiftleştiklerinde ortaya birşey çıkmaz, çıksaydı eğer çok saçma bir şey çıkardı ortaya.
Köpek sadık kedi nankördür the winner is köpek.
köpek efendi adamken, kedi piç erkektir.

https://www.facebook.com/...11&type=2&theater

köpekleri sevin. *
kedi bakımı ve ebatı açısından daha caziptir.
kedilerin nankör oldugunu söylerler. Nedeni sahibine sadık değildir, sütü verene bakmaz içer gider. çünkü sütü verenin asıl sahibinden haberdardir. Köpek ise sahibine çok sadıktir. Tam bir dosttur. Ayrıca cennette olacagi rivayet edilir kıtmir adı ile.
bir köpeğin günlügünden:

saat: 7:00 - oley, disari cikiyoruz en cok bunu seviyorum.
8:00 - Oley, yemek vakti en cok bunu seviyorum.
9:30 - oley, gezmeye gidiyoruz en cok bunu seviyorum.
9:40 - oley,arabada uyuya bilirim! en cok bunu seviyorum.
10:30 -oley, disarda egleniyoruz! en cok bunu seviyorum.
11:30 - oley, eve gidiyoruz! en cok bunu seviyorum.
12:00 - oley, cocuklar okuldan geldi! en cok bunu seviyorum.
13:00 - oley, bahcede oynaya biliriz, en cok bunu seviyorum ahh.
16:00 - oley, daha fazla cocukla oynuyorum, en cok bunu seviyorum.
17:00 - oley, yemek vakti gene, en cok bunu seviyorum.
18:00 -oley,evin reisi geldi en cok bunu seviyorum.
19:00 - oley, frizbe yakalamaca oynicaz, en cok bunu seviyorum.
21:30 - oley, sahibimin yataginda uyuyabilirim (kadin), en cok bunu seviyorum.

bir kedinin günlügünden:

esaretimin 2793. günü.

gardiyanlarim gene beni kücük sacmasapan iplerle ve seylerle tuzaga düsürmek istiyorlar.

onlari kocaman harika biftekleri midelerine indirirken gözlemledim. benim önüme ise ne oldugu belirsiz kokusmus sebzelerden ve ölü hayvanlardan olusan igrenc bir yemek koydular.

tek umudum bir gün bu hapishaneden kacmak. o zamana kadar, bu insanlarin koltuklarini ve ev esyalarini tirmalayip yirtmakla yetiniyorum.
yarin gene bir ev bitkisini yemeyi planliyorum.

bu gün nerdeyse bir emelime ulasacaktim. bu gardiyanlarin birinin ayaklarina dolanip nerdeyse düsmesini saglayip az kalmisti öldürüyordum. bunun icin iyi bir vakti beklemem gerekiyor, mesela merdivenleri cikarken.

onlara hayati daha da zindan etmek icin, bu gün koltuklarina kustum, yarin sira yatakta.

benim ne kadar korku verici bir varlik oldugumu göstermek icin onlara kafasini koparttigim bir fareyi gösterdim, malesef bu planim bosa cikti, beni kovmak yerine, basimi oksayip bana iltifatlar yagdirdilar. sonra bana biküvili süt verdiler, ama buda iyi cünkü ondanda midem bulaniyor, gene halinin üstüne kusucam ohh..

gardiyanlarimin bir sürü sucortagi geldiler bu gün eve. onlar burda oldugu süre bir hücreye kapatildim, üstüme bide kapiyi kitlediler ordan cikmam imkansizdi.
onlarin nasil gülüp, eglendigini duyuyordum, benim hakkinda nasil konustuklarinida , beni "Alergi" yüzünden odaya kitlediklerini söylüyorlardi. Alerginin ne oldugunu ögrenip kendi cikarlarim icin kullanmam gerek.

diger tutsaklarin hepsi ödlekler ve galiba casuslar. Köpegi sürekli serbest birakiyorlar, ardindan her zaman mutluluktan dört köse olarak geri dönüyor. galiba o köpek akil hastasi ve deli.
bide kus var, onun bir casus oldugundan kesin eminim, sürekli gardiyanlarla konusuyor, benim her adimimi gözetleyip beni gardiyanlara ispiyonluyordur. demirlerle örgülü bir kaplamada oldugu icin, ona ulasamiyorum, yoksa coktan canini almistim.
ama benim zamanim var...

elbet bir gün benimde vaktim gelecek.

edit: pardon alinti oldugunu yazmayi unuttum, yabanci bir dilden cevrilmistir.
kedi s...r diyerek desteklenecek kapışma. garfield ım var bir tane o yüzden kediler galip gelecek.
kedilerin psikopat olması nedeniyle büyük köpeklere bile terör estirirler.
videoyu izleyelim efendim:

http://www.videolous.com/...a.like%22%5D#.Uq3qx_RdUYP