bugün

adama temizlik için yardımcı olacağına..

çaçaron karıya bak..

ceza olsun diye, hayvan barınağında yatıracan 5 gece de, akılları başlarına gelsin bunların..

evine gidip baksan, kokudan geçilmiyordur..

kalıbımı basarım..
kadının haklı olduğunu savunan insanlar var. iki tane kedi besledim hiç evin ortasına yapmadılar çişlerini kakalarını. bu tamamen hayvan düşmanlığıdır. mama tabaklarını tekmeleyip "bok yesinler" demesinden bellidir nefreti. o küfürler hakaretler kendisinin ne kadar leş bir insan olduğunu göstermektedir.
binamızda kedi besleyen bir kadın var. 2 tane de kızı var 20 li yaşlarında. besledikleri kediyi sabah 7 de sokağa salıp gece 11 de içeri alıyor ve binanın kapısını bu süreçte yaz kış yağmur çamur demeden açık tutuyorlar. binada geçen ay bir hırsızlık oldu bu sebepten. binanın içinde bu kediler rahatça dolaşıp, giriş katta olanların evine dalıyorlar.

bu binaya ilk taşındığımız hafta bir toplantı yapıldı. yönetici yöneticiliği bana devretmek istedi. bu kadınla siz başedin biz artık başedemiyoruz dedi. kabul etmedim. toplantıda da binadaki diğer insanların özellikle de çocukların sağlığı için kedileri indirirken ve çıkarırken kucaklarında taşımalarını rica ettim. bina kapısını kapatmaları konusunda da uyarıda bulundum. kibarca kabul ettiler.

ne kapı kapandı, ne de sokaktan her türlü virüsü taşıyan kediler aşılandı, kucakta taşındı, kısırlaştırıldı. şimdi binanın depo kısmında her dairenin bir odası olmasına rağman sadece bunların anahtarı var. işgal etmiş durumdalar. kediler burada yavrulamış vaziyette. hiçbirimiz müdahale edemiyoruz.

kapıyı defalarca uyarmama rağmen kapatmadılar. her defasında gece gündüz demeden ben kapattım. kapımın önünden geçerken bu yirmi yaşlarındaki kızlar bana küfrederek geçtiler. ses çıkarmadım. babaları üzerime yürüdü, 60 yaşına yakındı saygısızlık etmedim. (iri bir insanım, şiddete karşıyım. daha önce sabrımı taşıran birini fazla ezdiğim için 3 ay hapis cezam var. para cezasına çevrildi. 5 yıl ertelendi. daha 3 senem var)

bunlara kulak asmadığım için en son bu kadın üzerime yürüdü, tehdit etti. yine kulak asmadım. saygısızlık yapmadım. yıllarca kedi beslemiş tailand kökenli bir hanım (komşumuz) bu kediler yüzünden virüs kaptı. vücudunda yaralar çıktı. evimizin camlarını açamıyoruz. salon ve mutfağımız zemin katta. kediler boş pencere bulur bulmaz içeri dalıyor. 18 aylık bir kızım var. hastalık kapmasından korkuyorum. hayvanlara biz de yiyecek veriyoruz. bina bahçesi dışına yiyecek koyduğumuz zaman alıp bilinçi biçimde bina otoparkına arabalarımızın üzerlerine döküyorlar.

kedi besleyenlere karşı özür dilerim ama bi önyargı sahibiyim. adam haklıdır kadın haklıdır diyemiyorum. sadece temel bir insan hakkı olan saygı kavramını unutmayalım. kimseye ya da hiçbir şeye karşı.

edit: biliyorum insan okuyacak bunu ama en özet anlatımı bu kadar kusura bakmayın.