bugün

Sağlığıyla garezi olanların yapacakları türden bir iş. Her yerde tüyler uçuşuyor falan, yazarken midem bulandı.
Kedisi ile yatan kızın yatağına sevişmek için dahi girmem.
Neyse şimdi kedi duyarcıları linç edecek.
Kedi beslenen evde yemek yenir; yemek yenen yerde kedi beslenmez. işte bu ayrımı yapabildiğimiz zaman sorun kalmayacak.
insanlardan daha masumdur. Bir zararı dokunmaz.
normal bir durumdur.
Ahir zamanda Sünnete riayet etmektir. Sorsan bunlar Müslüman * biz değiliz.
Ya arkadaş bir bardak çayı zor içtim geçtim o da ancak yarıya kadar. Yemek yemek mi birde? iğrenç. Kedi tezgaha falan her yere çıkıyor. ileride evlendiğimde evde kedi köpek beslerim diye ısrar benim için net boşanma sebebidir aldatma ile 2 kırımızı çizgimden beri. Kedileri ben de severim ama sokakta. Sokak kedisini ağzından öpecek kadar da değil tabiki. ıyyyy.
Ben kediyle beraber yiyorum.
Mide gerektiren olay, geçenlerde bir kedinin misafir için hazırlanan sıvı yumurtayı yaladığına şahit olmuştum öğh.
Ara sıra kedim yemeğimin tadına bakıyor, ailem ne kadar sevse de yemek olayından tiksiniyorlar ama ben o yemeği yemeye devam ediyorum. Bu arada ev yemeği vermiyorum kendi kısırlaştırılmış maması var, yemek masasını boş bırakınca arada uğruyor.
huzur içerisinde yemek yemektir.
kediler tepeden bakıp konuşmaz.
kediler bodoslama kalp kırmaz.
kediler satıp gitmez.
kediler çok severken terk etmez.
kediler başka takımı tuttuğunuz için size iftira atmaz, hakaret etmez.
kediler güzeldir. kedilerin kıymetini bilin.
kedi maması ikram edilmediği sürece, afiyetle mideye indirilir.
Psikolojik olarak sanki ağzıma kedinin tüyü girmiş hissini veren bir olaydır. Bir zamanlar yemek yerken köpeğimizi de mutfağa indirirdik ki yukarıda yalnız kalmasın. O sırada sanki ağzıma onun kılı tüyü girdi hissi yaşardım öyle bir şey olmasa da ama sonra insan alışıyor efendim, evet.
bizimkinin öyle huyları yok. bazen önüne et atıyoruz onu bile yemiyor.
Valla bende 2 tekirsu var, ikiside benden temiz bisküüt kokulularım öpmelere doyamıyorum.sadece tüy problemimiz var yaz ayı geldi Norveç tekiri zilli hanım için tüy dökme mevsimi. Hani şöyle anlatayım döktüğü tüylerden bir zilli daha çıkar.
görsel
Ben yerim sıkıntı yok.
görsel
Senin gibi misafirim olmaz ya, olur da denk gelirse kedimin bokuyla çay demleyip icirmezsem ne olayım.
Misafirliğe gittiğinizde teşekkur ederim ben almayayim demeyin ev sahibinin çok zoruna gidiyor haberiniz olsun.
Hayvan sevmek, hayvanlarla dar bir alanda yaşanan yerlerde yani bahçesiz evlerde hayvanın tüyü ya da mamasının kokusundan rahatsız olmak ve hayvanlardan nefret etmek farklı şeylerdir.

Ben hayvan seven, fakat tüyünden vb. Rahatsız olan bir insanım. Bu da benim hakkımdır. Mesela kediler yaladıkları tüyleri biriktirip kusuyormuş, bir kedi bunu evin salonunun ortasında, halıya yaptı, gözümün önünde.. benim bu evde yiyip içebileceğim bir şey yok..

Ama kimseye zorla misafir olma düşüncem de yok. Canı isteyen kendi evinde istediğini yapar. Entry’lere baktım, hayvan sahipleri, bunu istemeyenlere neredeyse küfür halinde.. sebep? Karşı taraf kendileri gibi düşünmüyor ve bunu hayvan sevmeme olarak görüyorlar ve bu bir suç.. alakası yok… takım elbiseden kedi kılı ayıklamak istemeyebilir, sokak kedisine yemek verebilirim.

Zaten şu da var, hayvan sahipleri bu duruma alışkın olmayan misafirleri ne derece istemiyorsa, bu tarz misafir adayları da, daha az kırıcı olarak, çeşitli bahanelerle bu evlere gitmiyor. Bu hayvanlarla da kısıtlı değil, çocuğu yaramaz olarak tanına bir aileye gitmiyor, misafir olma isteklerini de geçiştiriyorlar. Ama bu, çocuk sevmemek anlamına gelmiyor.
Kedi olmayan evler mi var? Yazık..
Hayvanlara sonsuz bir sevgim ve merhametim vardır fakat o küçücük apartman dairelerinde hayvan besleyen insaları pis bulmuşumdur asla da ahbaplık edip bi çayını dahi içmem.
alerjisi olanlar için tedbir almak gerekir ama kedi allah'ın yarattığı en güzel varlıktır.

peygamber duası almıştır bu sevimli dostlarımız !..
görsel
görsel
Kedi den huylanmasam olacak ama işte.
Bu aralar o da gelmiyor 2 saat yemesemde olur ramazan bitse de devam ederim oruç tutmaya.