bugün

Ölümünün 9. Yılında rahmetle anıyoruz karadenuz usagu.
unutulmadın abi.

unutulmayacaksın.

şarkıların, mücadelen ve isyanın bize emanet.
çok güzel insan. unutmadık seni.
Allah rahmet etsin. Mekani cennet olsun.
boğazımı düğümleyen bir ölüm, boğazımı düğümleyen bir ses. göçüp gitti buralardan. geriye kanserli, yavaş yavaş eriyen, iç burkan resimlerin, insanı duygulandıran şarkıların kaldı. işte gidiyorum'u yokluğundan beri dinleyemiyoruz usta.
32 yaşında akciğer kanserinden hayata veda eden üstat.
mekanı cennet olsun. can sanatçıydı. unutmadık.
9 yıl önce dün ben ve kuzenim Kazım Koyuncu'nun ölüm haberini aldığımızda hüngür hüngür ağlamıştık.Kazım koyuncu'nun temizliği iyi yürekliliği hepimize örnek olsa keşke. Ben hep onun naifligini üzerimde taşımaya çalışacağım. Onun gibi insanlarla dünya daha da güzelleşecek. iyiki hayatımızdan geçtin şarkılarınla.
"Bir boşluk ki nasıl insanla dolsun
bilmiyorum var mı daha acısı
yalnızlığı anla"
dizelerine hayat veren ölümsüz zat.
Çakma devrimci kişilik.
onur aydın'ın yağmur kıyamet çiçeği kitabıyla 7 kasımda filmi vizyona girecek olan karadenizli müzisyendir. o hep özlenecek olandır.
https://www.youtube.com/watch?v=cz1Exy9u4Ic bu akşam uzun bir aradan sonra tekrar dinlediğim unutulmaz sanatçılardan. Işığımız çabuk söndü be üstad.
bundan 43 yıl önce artvin' de doğmuş olan, şair ceketli adam. kütüğümün artvin olmasından dolayı, duyduğum gururun koca bir sebebi. bununla da bitmemek de benim için anlamı, onun da söylediği gibi karadenizli kimliğinden de öte devrimci oluşu, savunduğum düşüncenin ne kadar doğru insanlar tarafından benimsediğini ortaya koyuyor. iyi ki yaşayıp duygulara, düşüncelere tercüman oldun kazım abi, eyvallah.
Aynı fikirlere sahip olmasam da severek dinlediğim sanatçı.
Ülkenin en iyi seslerinden biriydi.
özlemişim..

http://www.youtube.com/watch?v=kncZodpIeno
Normalde bize kötü bir şekilde ifade edilen (biliyorsunuz Türkiye'de tüm solcular ve halkların adamları terörist olarak yorumlanıyor) Kazım Koyuncu'nun Asiye, Didou Nana, Gidiyorum şarkılarını dinledikten sonra halkların adamı bu güzel insanı sevmeye başladım...
en güzel oyuncusuydu
hayatın
şarkılarla geçerken
aramızdan
kazım koyuncu

görsel
solda kazım, kucağında kardeşi niyazi ve sağda ağabeyleri orhan.

kanser olmak için çernobil'in değil bu ülkedeki sistemin bile yeterli olduğunu söylemişti bize dina k'aki. ve o gittiğinden beri biz hala kanser oluyoruz.

iyi ki vardı. ve biz hala onun yolundayız.

kazımişi gzas vorert!
"kötü şeyler gördük:
savaşlar, katliamlar, ölen, öldürülen çocuklar gördük. kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar ve topluluklar gördük. yanan kentler, köyler, ormanlar, hayvanlar gördük. yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. biz de öldük...

ama her şeye rağmen bu dünyada şarkılar söyleyebildik...
teşekkürler dünya."
Diyerek erkenden göçmüştür. Ruhu şad olsun. Biz onu unutmadık,şarkıları hala dilimizde.
ilk olarak gülbeyaz dizisinde keşfettiğim, zar zor albümünü bulduğum, daha sonra bir çok insanın tanıdığı, erken kaybettiğimiz için milletçe gözyaşı döktüğümüz sanatçı. karadeniz müziğini sevdirdiği kadar, kişiliğine de hayran bırakmıştır insanları. en son, gencecik yaşta göçüp giderken bu dünyadan, çernobili bir kez daha hatırlatmış ve iyilerin yerine neden kötülerin ölmediğine dair de ince bir sitem ettirmiştir.
Değişik duygulara girmeme sebep olan adamdır. Dil öğrenmeyle ilgili bir sitede hesabım bulunuyor. Türkçe öğrenmek isteyen bir yabancı mesaj attı. Favori şarkıcılarımda 4 kişi yer alıyordu, aralarındaki tek Türkiyeli Kazım abiydi. Mesaj atan kız ''Kim olduğunu bilmiyordum, gerçekten çok iyi bir şarkıcıymış, bayıldım'' dedi. O ara Kazım abiden 'Lelele' şarkısını açtım, ağladım. Sen nasıl bi adamsın abi, barış manço, kemal sunal ve senin gibileri böyle özel kılan ne? Bir sizin için ağladım. Hadi Barış abiyle, Kemal Sunal'la büyüdük eyvallah. Sen çok yetim gittin be abi. Karadenizli olmama rağmen bilmiyordum seni aradenizlilerin çoğu gibi. Öldün ve sevdiler seni insanlar bu coğrafyada yitirip değerini anladıkları herşey/herkes gibi.
tanıdığım, kişiliğle, sanatçılığla ve duruşuyla müthiş bir sanatçı. ahh o naif sesi yok mu o sözler o nağmeler beni benden alıyor. keşke tanışma fırsatım olsaydı kendisiyle. belki öteki tarafta. mekanı cennet olsun karadenizin asi mükemmel on numaralı insanı. aşık olduk biz sana.
Karadeniz'in tezenesi.
5 yıldır dinlediğim sanatçı.
maalesef en verimli çağında vefat etmiş ve yakında filmi yapılacak olan sanatçımızdır.
onur aydın'ın yönetmenliğini üstlendiği yağmur kıyamet çiçeği isimli kendisinin hayatını da konu alan film yarın vizyona girecektir.

filmde sadece kazım'ın değil, mehmet dalman'ın, cihan eren'in de hayatlarından parçalar sunularak trabzonspor'a değinilecek.

trabzonspor, trabzonspor'un değerleri ve çernobil...
bu film izlenir.

filmde kazım koyuncu'yu engin hepileri canlandıracaktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar