bugün

Candır. Canımın anasıdır. Çok severim. Rabbim sağlık sıhhat versin inşaAllah. Muhteşem bir insan. Düşünün kızım sen yorulma deyip bir tencere yaprak sarmış canım benim. Gidip kıymetini daha çok bileyim.
Beni sevecektir isterse sevmesin

Beni sevmeyen ölsünnn ölsünnn.
Herkese canım,bebeğim vs. Derken bana adımla hitap eden ya da en fazla kızım diyen kadın.

Bu kadının sevgisine güvenemiyorum işte.

(bkz: swh)
Hanımanne anlamı da varmış, tdk'da göre.
Hayatım boyunca erkek arkadas veya eş, hiç birinin annesini sevemedim.Bu benim suçum mu?
Bir arkadaşım tarafından “Melek olsa, geçerken kanadı çarpar” olarak tanımlanmıştır. Hakkında duyduğum en iyi tabir. Fakat yine de hepsi için geçerli olmadığına inandığım hede.
(bkz: Vip)
Çok önemli şahsiyet.
Abartilan bir balondur.
Sessiz yavaş sakin olanı makbuldür. Bilmiş olmasın. Annemle çok iyi anlaşır. Bilmiş yada kendini üstün göreninden Allaha sığınmak lazım.
Zorla sevmeye çalışıyorum. Öcü değildir herhalde.
bunaktır.
Kayınpeder den hallice.
Oglu olmasa katlanilcak cile degil.

gelsin eksiler.

Edit: kendi annemden biliyorum.
Hayat arkadaşının annesi . Eşine aşıksan seninde annen kayın valide de nedir?
Bakış açısına göre iyi veya kötü olarak tanımlanan, şarkılara konu olmuş kayın ana.
Annedir nihayetinde. Her dedigi tersten anlaşılır ise veya hos olamayan bir hareketi icin "ben küçüğüm, eşimin hatırına bari susayim alttan alayım" denilmez ise problemler bitmez.
Eşinin kendi annesine karsi nasıl olmasini istiyorsa bir insan, eşinin annesine karşı da öyle olmalı...
Olmasaydın -ne güzel- olurduk.
bunların eski kafalıları gelinlerine hayatı dar etmekle mutlu oluyorlar. bok var sanki.
Hic bir seye karismayip istediginde al oglum su avrolari gelinime biseyler al diyeni makbuldur. Arada hediyeler almalidir. Karsilikli sigara icebilinirse oglunla degilde kendisiyle evlenmeyi düsunebilirim. ☜
Kayinvalide değildir o "kaynanadir".
"kaynana" kadar samimi olmayan sözcük.
Bana düşen kayinvalide oğlunu paylaşmak olarak düşünmeyip oğlunu onun kadar sevecek bir kişi daha olduğu için sevinendir. Daha çok tanimasamda "annem" olacağına eminim. Bundan sonra sadece oğlunun karısı olmak için değil hemde onun kızı da olmak istiyorum. Benim için eşsiz bir oğlu olan harika bir kadındır.

Allah bu entry i sildirmesin.
bu isimde bir film vardı, yıllar önce izlemiştim. Kocaman bir örümcek herkesi öldürüyordu. Böyle bir filmin ismi neden ''kayınvalide'' olsun diye çok düşünmüştüm. Halâ da cevabı bulmuş sayılmam.
Filimlerde ve dizilerde gördüğümüz kötü kadın tiplemelerinin ana karakteridir.
şansıma azılı bir manyak kendisi. bu gidişle eve sokmam ben bunu..

sen bilir kişi misin? sen uzman mısın? sen kimsin?
evlenecek kişilerin korkulu rüyası, gelinler için karabasandır.
eğer evliliği "oğul paylaşmak" olarak görüyorsa, vay gelinin haline!