müzik ödüllerinde atatürk vurgusu ile verdiği ayardır.

görsel
http://www.youtube.com/watch?v=fCynwAxJzT8

alsın burdan yaksın kayahan bey. öyle konuşmakla olmuyor bu işler.

edit: icraat lazım icraat. sanat adamısın sen. kayahanın bu ülke için yaptığı ne bestesi ver. kemalizmden soğutan adamlar bunlar.
edit2: lakin ben sizin gibi müslümana kızıp ateist olmayacağım gibi, fosillere kızıp da atatürk ün büyüklüğünü inkar etmem. yüzyılın devlet adamıdır atatürk bitti.
Edit3: gelin gelin burda ne varmis (bkz: orhan gencebay ilköğretim okulu) kayahan abiye de burdan selamlar saygilar.
hakedilmiştir.
--spoiler--
burada birlikte toplanmamıza ve burada böyle şeyler yaşamamıza sebep olan bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz rahmet ve selamlar olsun..
--spoiler--

görüldüğü üzere kendisi vatanın düşman işgalinden kurtulmasında emeği geçenlere teşekkür etmiştir.

ayar nerede? yok.
bir samsun'lu olarak * orhan gencebay'dan soğuduğum anlardan sadece bir tanesidir. akil insalar mı her ne zamazingo ise orada bulunmasını mı diyeyim, bülent ersoy'la * aynı konsepti paylaşıp program yapmasını mı diyeyim * sonra da türk bayraklı klip çekiyor. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?
akıllara 1999 magazin gazetecileri derneği ödül gecesi serdar Ortaç'ın verdiği "ayar"ı akıllara getirmiştir. Allah'tan kimse Orhan Gencebay'a çatal bıçak fırlatmamıştır. yıllar sonra serdar ortaç gibi özür diler mi bilinmez.

unutulmaya yüz tutmuş Kayahan'ın gündeme gelmek için yaptığı popülist açıklamadır.
kapıdan dışarı çıkmaya üşenen bir kerestenin ayar denemesidir.

editedem: vaaay! kayahan sevenler ne çokmuş burada!
sadece orhan gencebay'a değil bütün yalamalara,korkaklara verilmiş bir ayardır.
tavşan dağ hesabı bir durum ortada. ulan kayahan kim gencebay kim ? birini 2 3 entel dinler diğerini ise tüm türkiye.
kendi akil adam seçilemeyen herkes atatürkçü oluyor nedense amk.
kayahan kim lan! capi neki bunun, gencebay a ayar verecek. zihniyetine soktugumun medya maymunu, gotu sikisan ataturk diyip alkis alma pesinde. ataturk un kurdugu ulkeye sayisiz eser vermis bu adam, yillarca hizmet etmis ve hala ediyor. peki sen ne yapiyorsun sayin kayahan?! birakin artik bu kliseleri, ilerleyin artik, cikarin su at gozluklerini.(burasi biraz sahana benzedi).
kisacasi bir tavsan dag durumuyla karsi karsiyayiz.
og g.t olmustur.
sorun akil adamların eleştirilmesi ve ya akil adamlara ayar verilmesi sorunu değildir asıl sorun süreci yöneten hükümeti bir kenara bırakıp muhalefet partilerinin dahi akil adamları eleştirmesi, ayar verme çabası ve ya destekleme çabasıdır. içinde bulunulan süreçten çok akil adamların konuşulup tartışılması ilginçtir bir o kadarda yanlıştır.
hassiktir* denilen ayar. o kim lan.
kayahanın ayar verme niyetinde olduğunu düşünmüyorum. burdaki arkadaşlarımız ayar olarak algılamış amenna.

da bakıyorum gencebay ın 2010 yılında çekmiş olduğu atatürk, silah arkadaşları ve bayrak temalı klibi çoğu arkadaşız rahatsız etmiş.

daha önce de milyon kez tekrarladığım gibi, gencebay ın bu ülkeye ve olaylara bakış açısı sizin o sığ sağcı-solcu bilmem neci siyasetinizin çok üstünde.
(bkz: bestekar sokağı)
doğrudan ne orhan gencebay'ı ne de başkasını hedef almamıştır. sadece bizi bu günlere getiren atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duyalım onları unutmayalım demiştir. ben pek reklam kokan bir hareket gibi görmedim ama işin ayrıntısını bilemem tabi. sonradan izledim videosunu.
eliyle herkesi mahalle baskısı altında ayağa kaldırma çabası hiç hoş olmamıştır. tamam işte insanlar seni alkışladı daha hala milleti galeyana getirme çabası zorlama bir hareket. neredeyse onuncu yıl marşını söyletecekti. bir de o suratındaki anlamsız mağrur ifade ile.
her nedense aklıma serdar ortaç ve Ahmet kaya olayı geldi. insanlar bir anda eline geçeni orhan babaya fırlatsa filan, rezilliğin dibine iyice vurulsa.
"kayahan kim?" diyen 10 yaşında bebelerin sözlük yazarı olduğunu gösteren hadise. adam doğruyu söylemiş ayar falan vermemiş. orada oturup bu konuları tartışmalarını orhan encebay mı sağladı? sen mi sağladın? tabi ki atatürk sağladı. adam olanı söylemiş. bunu ayar gibi kabul etmek bile ülkenin ve insanının bitmişliğinin göstergesidir. bu ülkede atatürk'e hakaret etmek normalken teşekkür etmek olay oluyorsa zaten bitmişiz cehalete düşmüşüz. bırakın uğraşmayın artık.
bizim gibi hayranları olduğu sürece her daim daha şiddetli ayara maruz kalacaksınız.

orhan gencebay bu ülkenin yetiştirdiği en yetenekli müzik adamıdır. çoğu şairden daha şair, çoğu felsefeciden daha felsefeci, daha hümanist, çoğu demokrattan daha demokrat, çoğu türkten daha türktür. tanıyorsanız, bilmiyorsanız da öğreneceksiniz, ister kabul edeceksiniz, ister inkar edeceksiniz. orası da tabiri caizse mikimizde olmaz.
hani bir zamanlar bazı ünlüler vardı sırf haber olmak için hiç tanımadığı elemanlarla yakalanmışçılık oynayan heh tam olarak aynısı işte , madem oradaki insanların çoğunun Atatürk'ü sevmediğini düşünüyorsun gitmeyeceksin , dahil olmayacaksın ve prim vermeyeceksin söyledi de noldu müzik ödüllerinin iyi bol reklamı oldu . kafayı çalıştıralım lütfen gündeme gelmek için de Mustafa Kemal Atatürk'ü kullanacak duruma düşürtmesin allah kimseyi .
http://www.beyazgazete.co...mac-gutmedim-1779125.html

bizi de galeyana getiren ayardı. gerçi ayar olarak nitelemedik biz ama birileri kayahan ın söyledikleri farklı organlarıyla dinlemiş.
unutulmasın ki, atatürk de tartışılır.
sevilir veya sevilmez.

fakat; atatürk e saygı duymak zorundasınız.

afrika da kabile savaşları sonunda yaşanan katliamları bilmeyebilirsiniz. tabi ki, avrupanın sömürge zamanlarında insanları etnik ve din-mezhep bazlı ayrıştırıp sosyal sorumluluk ile insanlık değerlerini yok etmesinin açtığı yoldur.

bunu avrupanın göbeğinde yakın zamanda yaşamadık mı?
kapalı spor salonlarına hapis edilen boşnak kadınların hamile kalana kadar tecavüz edilmesi ve hamile kalanların salıverilmesini neden unuttunuz?
kadınlar pazara gider iken, sokağa çıktığında sırp ve hırvat keskin nişancılarından korunmak için "karnımda bir sırp çocuğu taşıyorum" yazısı asmasını neden unuttuk?

insanları, tüm farklılıklarına rağmen bir arada yaşaması için yapılması gerekenleri yapmış olan atatürk, kul olmak dan vatandaş olmaya açtığı yolda tercihlerini sorgular iken zaman-mekan ve ortam olarak atatürk ün yaşadığı anı hayal bile edemeyen empati yoksunu cahil ve çıkarcı insanlar gibi davranamayız.

coğrafyamızda kan gölü ortasında duran bir kara parçası, çölde ki bir vaha gibi ülkeyi sarhoş iken kurmuş diyoruz da, ayık kafa ile idare edemiyoruz.

bir ulusun kaderi, meclislerde kağıt üzerine parmak hesabı ile yazılmaz-değiştirilmez-tanımlanamaz. tarih böyle bir durumu kaydetmemiştir.