bugün

bir ilk öğretim klişesidir.. türkler kendilerini devamlı bölen ve yöneten çinlilere karşı illallah diyorlar ve ''sikerim baba gel batıya akalım hem batıda hatunlar teklif ediyormuş..'' gazıyla avrupa'ya doğru göç ediyorlar.. halbuki salaklar çinli prenseslerden bir vazgeçseler her sorunları çözülecekti.. bir asian meraklarını bırakamadılar.. varsa yoksa çinli prenses.. sonra o prenses içerde hır çıkarsın devleti bölsün.. ya doğu-batı, ya kuzey-güney, ya yaz köşesi-kış köşesi (eblekler diye tarihte çok az iz bırakmış bir türk kavmi) diye ayrıl, akabinde de gaza gel tekrar yeni devlet kur, tekrar çinli prenses al.. müstahakmış bize de vallahi.. çinlilerin de bi bizi kovcaklar diye yapmadıkları godoşluk kalmamış aslında karılarını kızlarını peşkeş çekiyor sümsükler.. neyse konuyu dağıtmayalım..

biz bu sinir ve gazla batıya koşarkene, bizden tırsan kavimler de önümüzde kaçmaya başlıyor ve birbirlerini iterek kavimler göçü'ne neden oluyorlar, ilk çağı bitirip orta çağı başlatıyorlar..
işte tam burda benim küçüklük beynim arıza çıkartıyor..

- beyim bizim lucius söyledi, cermenler bize doğru geliyormuş..
+ lan bu piçlerin bize hayrı dokunmaz kesin mekan basmaya geliyorlar.. yürü lan batıya şimdi ne olur ne olmaz..
- aslında alırdık beyim onları aşağı..
+ olm bayan var kavimde.. bayan olmasa beni bilirsin kavgadan kaçmam.. ama bayan var şimdi tatsızlık olur boşver.. sonra alırız akıllarını bizim tundrada sen rahat ol.. şimdi batıya yollanalım da bir..

- beyim bizim alexander söyledi, frenkler bize doğru geliyorlarmış..
+ amaaan kesin borcunu istiyor o ibne frenk imparatoru.. yürü baba batıya.. vereni siksinler kaçıyoruz sanki..

- olm itmeyin bak insan olun biraz.. hepimiz giricez avrupa'ya..
+ birader arkadan vizigotlar ittiriyor ben n'apayım?
* olm şu iskandinav kızlarının arkaya gidelim hadi lan..
/ beyler kapkaç var beyleer.. beyleer! kisme kıpırdamasın beyler.. ayıp oluyor!

böyle mi oldu? burda yeri gelmişken avrupa'nın büyüsüne kapılıp türklüklerini unutan ama yine de çocuklarının yüzde 80'ine attila ismini vermeye devam edip hala bize sinyal yapan macarları kınıyorum..
(bkz: itmeyin lan)
(bkz: ostorogotlar vizigotlar)
arkada sıkışıan kavimler serzenişte bulunur.
- Kaptan daha ne kadar alıcan ya !

bi başkası:
- 10 dk. beklesinler arkadaki göçe binsinler.
(bkz: ittirmeyin çocuklar var)
mühim olan göç etmek değil nerede duracağını bilmektir. Göç ede ede başladığın yerede varabilirsin mazallah.

o zaman ne diyoruz : (bkz: Kontrolsüz göç göç değildir)
. (bkz: herkese yetecek kadar yerimiz var)
arada değdirenlerin olabileceği hadisedir.
(bkz: arkalara doğru ilerleyelim)
(bkz: önce biz geldik)
(bkz: kaynama yapma kardeşim)
(bkz: ay arkadan bi şey değdi)
(bkz: metrobüs neslinin dedeleri)
(bkz: alanlar)
(bkz: gotlar)
(bkz: hunlar)

Herkese dayayan hunlar olmuş tabi en arkadan geliyor.