bugün

yıl 2011di yanlış hatırlamıyorsam, iş gezisi için Katar - Doha'da idim.
Öğle tatillerine yakalandığım bir vakit ,günlük tutmuş olduğum taksiyle geziyorken konsoloslukların ordan geçiyormuşum.
Bir de ne göreyim ; anlı, şanlı bayrağımız. evet , evet Türk Konsolosluğuydu orası.
Çok sevindim bir an. taksi şoförüne dur , inip bakacam, fotoğraf çekinirim önünde dedim.
Neyse ben indim taksiden. O zamanlar Selfie ismi moda değil ama hareket aynı şekliyle kamera ile yapılabiliyor tabiki.
Fotoğrafı çekmemle , kulübeden zenci bir polisin çıkması bir oldu.

Napıyorsun sen burda, çabuk ver o kamerayı dedi ve çekmiş olduğum fotoğrafı sildi.
ağlamaklı oldum. Türküm ben dedim ya, gördüm burayı fotoğraf çekinmek istedim dedim.
Neden böyle yapmıştı, anlam verememiştim o an. Büyük ihtimalle güvenlik meselesiydi tabiki.

Üzgün bir şekilde taksiye bindim. elim tekrar kameraya gitti ve bir fotoğraf çektim.

görsel
türk konsolosluğu olduğu belli olsun diye, bina önüne inşaat kumu dökmüşler amk.
nasıl konsolosluk binası o amk? sanki emekli amca yazlığı gibi. önüne de kum dökmüşler. vay anasını.
@duz dunya adami ya ne kadar cahilsin. nato mermer, nato kafo.
adam zenciydi basbayağı, arap değildi. bilip bilmeden sığır gibi yazma istersen.