bugün

Ulke şu konjonktürde bu halde bence ;

(bkz: oo demokrasi alırım bi dal)
komşuları tarafından dışlanmış ülke.

http://www.ntv.com.tr/dun...%2cSKabIrJKfUy659uKQwMALw
2014 yılında da dışlanmıştı sakin olalım beyler.
Ağzınızı hayra götünüzü bayıra açınız lütfen.
Selamın aleyküm.
Ben bir hatırlatma yapmak istiyorum.
Türkiye'nin katar'da askeri üssü var.
Katar savaş uçaklarını bizim pilotlarımız uçuruyor.
Şimdi böyle bir durumda bu ülkeler katar'ı vurduklarında, "aaa burası türk üssü burayı vurmayalım" demeyecekler.
Orada bir askerimizin dahi burnu kanasa bunun sorumlusu kim olacak?

Bunun cevabını alabilirsem mutlu olurum.
Hayırlı katarlar.

not: bu arada katar'ın türkiye'ye para yağdırdığı külliyen yalandır.
(bkz: katar ın türkiye ye çok para getirdiği yalanı/#36829140)
Teröre destek verdiği iddiasıyla suudi arabistan, mısır, bahreyn ve birleşik arap emirliği'nin tüm diplomatik ilişkileri kestiği ülke.

Katarlı diplomatlara 48 saat süre verildi. Yemen'deki arap koalisyonunda katar askerleri suudi yönetimince geri çekildi.

KAtar'a tüm askeri hava, deniz sahaları kapatıldı.

Ek olarak: katar türkiye'nin arap dünyasındaki en yakın müttefiki.

Edit: katar'ı vuramazlar. Büyük bir askeri güç olmasa da, büyük bir ekonomik güçtür o bölgede katar.

Ancak türk askerinin orada işi yok tabi. O askerlere Bir şey olursa sorumlusu türkiye olur.
Ortalık karışacak beyler. Siper alın.
(bkz: katarda Amerika nın komuta merkezi olması)
tüm sözde ıslamcı terör örgütlerinin destekçisi suudi arabistan'ın teröre destek vermekle suçladığı ülke.
katmaz.
Bütün komşu ülkeleri kendisi ile diplomatik ilişkileri kesip sınırları kapatmış.

Bu araplar yıllardır aynı mal amk.
araplara götünü dayayan herkes teröristtir.
Köpekler hemen les kokusuna gelmiş. Şuan bizimle iyi geçinen tek arap ülkesi orası. Kafayı yemeden önce sözlerinize dikkat edin. Bu ülke şuan Türkiye ye döviz yatırıyor, Türkiye bankalarında paralarını tutuyorlar.

Doğal olarak amerikan köpekleri tarafından linç edilmek isteniyor. Bizimle iyi olan kişiler için oh oldu iyi oldu diyecek kadar hain itlerin soyu kurusun. Mısır alındı elimizden mutlu musunuz? Özgürlük güzel mi?

Tiksiniyorum sizden tiksiniyorum.
vaziyet alalım ortalık karışacak gibi görünüyor.
yakın gelecekte büyük zararlar görebilitesi yüksek ortadoğunun en zengin, aklı başında yönetilen ülkelerinden biri.amerika'ya karşı duruşu, irana karşı yakınlığı ile ipi çekilmek üzeredir.yatırımlarıyla türkiyenin yurtdışındaki göz bebeğidir.
Açıkçası beni meraklandıran Türkiye'nin tepkisinin ne yönde olacağıdır. Bir Orta Doğu uzmanı da yok Ahmet Davutoğlu gibi!
petrolle abdest alınan güzide bir ülke. Paraya başka bir isim vermişler burada. 2.5 milyon nüfus, 100 milyar $ gsyh ile dünyanın en zengin ülkeleri arasında. Zaten kişi başına düşen milli gelirde 1. Sırada. Şimdi prezıdınt trump bu bölgeye bir dizi seyahat gerçekleştirdi yakın zaman önce. Trump başkan çok halis bir mümindir. Abdest alıp mümin kardeşlerimle 2 rekat cuma namazı kılayım maksadıyla gelmedi arabistana öyle değil mi?
Egemenler tarafından iktidarı cezalandırma operasyonunun finansman ayağı olduğunu düşünüyorum. Gezi, mit tırı, darbeden sonra uygulanacak yeni tezgahın aşamalarından biri. Allah yardımcımız olsun.
Suudilerin başını çektiği finolar efendilerinin direktiflerini çok iyi uyguluyor. katar bağımsız bir dış politika uyguladığı için cezalandırılmak isteniyor. bunun sonuçlarını ilerde göreceğiz. Türkiye buradan nasıl Bir Tavır alacak, nasıl etkilenecek bugün bir eyy... diye bir çıkışla öğreneceğiz.
O gün muhtemel katar askeri darbesi diye başlık açmıştı​m. Bu olanların neden olduğunu az buçuk anlıyorsunuzdur umarım. Darbe gerçekleşmeyince bunlar yaşandı. Evet
ingiltere, vatandaşlarına Katar'a gitmemeleri, gittikleri takdirde dikkatli olmaları ve çok durmamaları konusunda uyarıda bulundu.
Şimdi anlamadığım burada da 2. Bir 15 temmuz yaşanacaktı engellendi ise kgb artık cia dan daha mı iyi çalışıyor. Trump politika hataları mı yapıyor.
Mezhepcilik ile burun buruna olan.işide yardım eden ülke.gerçi etmeyen varmı ? sorusuda ardından geliyor.ortadoğunun hep beraber anasını belledik.
Son zamanlarda siyasal islamin coktugune dair gorusler dillendiriliyor. Batililarin, ozellikle de trump'in islamcilari siktiredecegine dair bizim sol kesimde de bir tekrar var.

Siyasal islam denen olay, buyuk bir potansiyeli olan sunni blogun kontrol altinda tutulmasi olayiydi. Fakat amerikalilar isbirlikcilerini huzur ve guvenle iktidarda tutamiyorlar.

isin basinda kontrol altinda tutmak maksadiyla destekledikleri islamci gruplari da kontrol altinda tutamiyorlar. Bu gruplar da en nihayetinde amerikayi esas dusman olarak goruyor.

Bu islami blok bir cati olusturabilse bati icin hem tehdit hem de alternatif olacak. Bu yine batililarin kendi analizi. istedikleri olmasa dahi malum potansiyelin ortaya cikmasini engelleyecek karisikliklar yine islerine geliyor.

Katar acayip acayip isler yapiyordu arap siyasetinde, baya baya insiyatif almisti. Muhalif gruplari organize etmeye kalkmisti ki bu basta batiyla isbirligi icinde yapiliyordu. Turkiye'yle neredeyse enseye saplak gote parmak olmustu. Bahsettigim catinin finansorlugunde de aktif rol almisti. Sik kadar ulkeyi cazibe merkezi haline getirdiler. Suudlar gibi terlikli kabile capindan cok daha ilerideler.

Turkiye de yukselirken boyle bir ekonomik gucun basibos birakilmasi dusunulemezdi. Teror finasmani, iran miran bahanedir bana kalirsa.
(bkz: turkeywithqatarahahahaaha)
https://mobile.twitter.co...status/871823087003717633
şu tweet'e göre emir devrilmiş.

tweet'in tercümesi: "katar özgürlük konseyi tarafından yayımlanan bildiride emiri devirdiklerini söylüyorlar."

bilinen haber ajanslarına herhangi bir şey düşmemiş daha.