bugün

süpermarket ve benzeri mekanlarda aldığı ürünün fiyatını ödemek için sıraya girip önündekini rahatsız eden kişi.
efendim, bu tip sağına soluna dikkat etmez genelde. kasa sırasında gelir tam arkanıza yerleşir. elindeki kola şişesini, ekmeği, cipsi vs. mutlaka sizin sırtınıza değdirir ve "lan öndeki adam rahatsız oluyo, çekeyim şunu" diye düşünme zahmetinde bile bulunmaz. öyle bekler. yahu kardeşim ben bu yaz sıcağında ince tshirtümü giymişim. senin cips ambalajının kenarı sırtımı acıtıyor, dikkat etsene... yarım adım atarsınız ondan uzaklaşmak için.
bazen de kasalarda, alacağınız ürünleri yerleştirdiğiniz bantta, kendi ürünlerini sizinkilerle karıştırma girişiminde de bulunurlar. kendi önünüzdeki kişiyle mallarınız karışmasın diye güzel güzel, bir sıra halinde, simetrik bir şekilde dizersiniz ürünlerinizi; aralarında anlamlı bi boşluk vardır. ama hayır, bu arkadaki insan öyle yapmaz işte. gelir ürünlerini, sizinkilerin dibine kadar sokar. aldığı gül suyunu, sizin sana'nın üzerine koyar... yahu kardeşim ben mecbur muyum mallarımı bir yandan torbalarken bir yandan da "lan, şurdaki herifin ürününü de kasiyer geçirmesin" diye düşünmeye? mecbur muyum, ürünü sizin sanıp barkodunu okutan, fişe yazdıran kasiyerin özürlerini dinlemeye ve 1 saat düzeltmesini beklemeye? tövbe yarabbi.
Sinir bozucu, rahatsız edici insan tipidir. münakaşaya girmek gerekir,ki ne kadar girsenizde o kazanır. mutlaka sizin sinirleriniz bozulur.
güncel Önemli Başlıklar