bugün

yada kılıbık olmayıp kendinden güçsüz bir varlığa şiddet uygulamayacak kadar adam olan erkektir.
medeni insan kavramından haberdar olabilen erkektir.
karısına bir fiske vurmamış erkek mert erkektir.
zira gücü kuvveti yerinde olan her mert erkek kendisinden daha güçsüz erkek , kadın , çocuk ve yaşlı dövmez.
kılıbık değil de gerçek adam delikanlı adam sıfatını daha çok hak eden erkektir.
baş tacı edilmesi gereken erkekdir.
kompleksli değildir. kendisinden daha zayıf bünyelere şiddet uygulayanlardan, hayatın ezikliğini kadına kanalize edip, güç gösterisinde bulunanlardan, vahşilerden değildir.
(bkz: kadına şiddet uygulayan erkek değildir)

edit; beyler yapmayın, eşinize vurmayın.. ayrıca yanlış yazmışım. doğrusu;

(bkz: kadına şiddet uygulayan insan değildir)
karısına bir fiske vurmamış adam gibi adamdır.
alnında öpülmesi gereken, ahlaklı, mert erkek.
adam gibi adam yakıştırmasının uygun olduğu erkektir.
(bkz: erkeklik kadın dövmekle ölçülmez)
adam gibi adamdır.
kılıbık değil en asil duyguların erkeğidir.herşey karşılıklı erkek vuruyorsa kadında adamı yatırıp ağzını burnunu parçalamalıdır.
insana değer veren erkektir. cinsiyet ayrımı yapmaz iyi adamdır sinirlensede duvara vurur ama karısına vurmaz.adam gibi adamdır.
(bkz: karısına bir fiskiye almamış cimri erkek)
kadına şiddet uygulamayı erkeklik sanan beyinsizlerin önermesidir.
delikanlılık kendinden güçsüz olanı ezmek değil, onu korumaktır.
kadın dövmekle adam değil, ancak puşt olunur.
sığırlık felsefesiyle bocalanmış, iktidarsız,kadınlar tarafından adam yerine konmayan,abazan,asosyal herif tipinden iyidir.hep aynı mantıkta başlık açıp,entry giren bir avuç kalın bokun eleştiremeyeceği kapasitededirler.
(bkz: sevgilisinin yanında osuramayan kılıbık erkek)
kadına vurunca kendisini erkek sananlara inat, karşısındakine saygı duyup insanca * yaşamaya çalışandır.
delikanlı adamdır.
babamdır, adamdır.
şiddet yanlısı olmayan ve karısını çok seven erkektir.

efendim bazı insanlar(-ki bunlar genelde kadınlardır), sokakta gördüğü naif, temiz, ve duygusal kişilerden pek hoşlanmazlar.
oysa ki neden? sorusunu sormama neden olur böyleleri!
zira istedikleri kenan imirzaloğlu tipinde, erkeksi, sert, vurdum mu indiren tiplerdir.
burada ya kadınlar dayak yemekten hoşlanıyor, yada başka yönleri ile gelip geçici bir gözle bakıyorlardır.

tük dizilerinde bazen konu unsuru olur efendim bu dayak mevzu.
bir kadına değil el kaldırmak, onunla kırıcı kavgalara bile girmek büyük ayıptır.
efendim evli iseniz! karınızı seviniz, sayınız, öpünüz, zira saygı gösteren saygı görür efendim.
varsın kılıbık desinler.
helal olsun len sana denecek erkektir. her ne olursa olsun bir kadına el kalkması çok vahşice bir harekettir. böyle adamlar eli öpülesi insanlardır. birde şu vardır ki böyle adamlarında eşleri bu adam gibi düşünceli olmalıdır her konuda.
Karısını dövmeyenin kılıbık olduğu alt mesajını içeren yalnış önermedir efendim!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar