bugün

Ateistlerin ayağına sıkmıştır. agnostikken dahi beni irite eden paylaşımları vardı. son derece cahil tartışmayı bilmeyen bir kitle yönetiyordu. amaçları ateizmi yaymak mı kendilerinden farklı olanlarla ateizm kisvesi altında dalga geçmek mi kendini farklı ve üstün ilan etme çabası mı bilinmez. Tek bildiğim gerçek ateistlere karşı insanları kışkırttıkları.
eskiden favori sayfalarımdandı.
sadece islam ile ilgili paylaşımlar yapan gruptu. tanrı tanımazlığı sadece islam'ın tanrısını tanımama zannediyorlardı garipler. azalarak bittiler. kimse s.klemiyor artık. ne olacaktı ya aq.

ya şimdi benim anlamadığım bir şey var, tamam müslümanlar'ın herkesi müslüman yapma çabasını anlıyorum çünkü kuran'da emir var dini yaymak farz, bir emir. zorlama olmadan, en azından dine davet etmek gerekiyor. o yüzden müslümanlar "ben müslüman değilim" diyene abanma ihtiyacı hissediyor.

da, bu ateistler niye inançlı insanları ateist yapmaya çalışıyor aq? bütün dünyayı ateist yap eline ne geçecek sanki? ben bunu yapan ateistlerin içten içe "ulan ya gerçekte ahiret cehennem varsa, b.ku yeriz, bari yanımda birilerini de götüreyim" mantığında olduklarını ve bu nedenle aslında "ateist" olamadıklarını, bir yerde "ya varsa?" diye düşündükleri kanaatindeyin. yoksa kim gidip "ben inanmıyom sen de inanma" diye sayfalar açıp, paylaşımlar filan yapar ki?

mantıksız aq.
facebook sayfasına erişilemektedir. hesaplarında vakit geçirmek iç karartıyor çünkü acı gerçekler.
Buranın admini vardı taaa ilk zamanlarında mehmet isminde, alfa nickinde. (tanrının alfabesi adlı kitabı yazdı hatta)

2010-11 yıllarında facede aynı düşünce-din-felsefe-siyaset gibi gruplarda yazıyorduk hep görüyordum, adam doğru düzgün cümle kuramıyor görüşünü savunamıyordu. O yoldan yürüdü kitap yazdı iki tane aq.

Ben de burada 2 satır troll yazıp tehdit yiyince entry sileyim. Kadere bak kadereeee...
Nefret ettiğim oluşum.

Not: ateistspor.
en az muhafazakarlar kadar aptal bi oluşum.
görsel
"Allah varsa afrikadaki çocuklar niye aç" seviyesinden yukarı çıkamamış yobaz ateist sayfası.
ateistlerin adını lekeleyen malak sürüsü. Çok iticiler, çok sığlar.

not: bir ateist.
Size guneş sistemini soksak tatmin olmayacağınızı bildiği için bu kadar ile yetinmiş olabilir, evet ve net.
(bkz: Kanser olmak için kısayollar)
görsel

Söylemeden edemeyeceğim...
Gönderiyi görür görmez, en az 40-45 saniye güldüm : )

Naçizane yorumumu karikateist sayfasının gönderisine yazmak isterdim ama ne yazık ki yazamadım. Çünkü hiçbir şekilde hakaret etmememe rağmen engeli basmışlar, o yüzden buradan yazıyorum.

Evet, karikateist sayfasında bu görseli paylaşan admin gibi, gönderiyi beğenen arkadaşlar gibi felsefe yoksunu çok imanlı ateistler Dünya imtihan yeriyse Dünya dışındaki galaksiler niçin yaratıldı sorusuyla gelebiliyor.

Bu oldukça komik ve sinir bozucu bi soru çünkü, eğer Evren tek bir galaksiden (veya dünyadan) ibaret olsaydı. Bu seferde Tanrınızın gücü tek galaksi yaratmaya mı yetti sorusuyla geleceklerdi. Ne yazık ki imanlı ateistleri memnun etmek çok zor Allah'ım.

Ben Cosmos'u belli bir entelektüel seviyeye ulaşmamış kişilerde Tanrı'ya yakınlaştırma veya Tanrı inancını kuvvetlendirme aracı olacağını düşünmüyorum.
ateistin yobazı ve trolü nasıl olurmuş iyi ifşa ediyor bu ergen sayfası!
görsel
insan hakları üzerinden kuran ve islam'a saldırarak egosunu tatmin eden bu trol kitlesine Hz. Muhammed 'in kadınlara yönelik söylediği hadislerden haberleri yok galiba! richard Dawkins kim bunlar kim?
görsel

Bu kitleyle uğraşmayı uzun zaman önce bırakmıştım. Ama paylaştıkları gönderiden çoğu kişi etkilenince yalanlarını, cahilliklerini ve bilgisizliklerini ortaya koymak istedim. Okuyun.

Öncelikle, Kuran’da cennetle ilgili her şey "muttakiler" için vaat edilmiştir. Muttaki ise "takva" üzere yaşamak demektir.

Kuran'a göre insanlar bu bağlamda vaat anlamında eşit değillerdir, bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kuran insan ayrımını çok net biçimde yapar ama bu ayrım pozitif bir ayrımdır. Bu ayrım takvalı olup olmama ayrımıdır; kadın ve erkek ayrımı değildir. CiNSiYET AYRIMI DEĞiLDiR!

Bunu şu ayette de rahatlıkla görebiliriz: "ister erkek olsun, ister kadın olsun, her kim inanmış olarak iyi işler yaparsa, işte onlar cennete girerler ve zerre kadar haksızlığa uğramazlar." • (Kuran 4:124)

Kuran toplum içinde güçlü ve iradeli bir kadın zihni inşa etmeye çalışır. Bu bağlamda Kuran'da "Mücadile" adında bir sure vardır, mücadile kelime olarak "hakkını arayan kadın" anlamına gelir.

O günkü toplumda bir kadının verdiği mücadele Tanrı'nın evrensel mesajına konu olmuştur. Ve tanrı kadını haklı bulmakla yetinmeyip surelerinden birini kadın mücadelesine ayırmıştır. Detay için sureyi okuyun bi zahmet.

Dahası var ki bu görseli hazırlayan arkadaşların aşağıdaki* ayetten haberleri olmadığını sanmıyorum ama niçin haberleri yokmuş gibi davranarak iftira atıyorlar, gerçekten bilmiyorum.

* "Ben, sizden hiçbir çalışanın yaptığını ödülsüz bırakmam, ister erkek olsun, ister kadın olsun; hepiniz eşitsiniz." • (Kuran 3:195)

islam kadını erkekten daha çok korur ve yine bu bağlamda Kuran'da "Mehir" adı altında yapılması kesin emredilen bir uygulama vardır.

Kısaca bu uygulama: evlenebilmek için evleneceğin kadına maddi veya ekonomik anlamda bir şeyler vermen gerektiğini emreder. Ama bu verilecek şey direk evleneceğin kadınadır, ailesine falan değildir. Dolayısıyla başlık parasıyla da hiçbir alakası yoktur.

1400 yıl önce kadını böylesine koruyup kollayan, çağın çok çok ilerisinde olan bir hükmün hakkını vermiyorsunuz. Bir de görmezden gelerek bok atıyorsunuz. Allah müstahakkınızı versin!

Kuran’ın hiçbir ayetinde cennet vaadiyle ilgili asla cinsiyet ayrımı yapılmıyor. Aksini söyleyecek kurani deliliniz varsa buyurun gösterin, belki de ben yanlış biliyorumdur(!).

Sözün özü: Kadınlarla karşılıklı sözleşmeler yaparak onlara seçme hakkı tanıyan; kadınları toplumun içine dahil edip onların hakkını savunan, üstünlüğün etnik bir grubun üyesi olmakla veya erkek-kadın olmakla değil; üstünlüğün sadece iyi davranışlarla belirlendiğini söyleyen Kuran’a atılmış en büyük iftiralardan biridir bu görsel.

'Rabbi onun duasını güzel bir şekilde kabul etti ve Meryem'i nadide bir çiçek gibi yetiştirdi.' • (Kuran 3:37)

Ben, Meryem'i çiçeğe benzeten Tanrı'ya inanıyorum. Sizin inandığınız tanrıya inanmam mümkün değil. Öyle bir tanrının olması da pek mümkün değil.
içinde allah yazan domates fotoğraflarını subhanallahlar eşliğinde paylaşan sayfaların ateist versiyonu.
(bkz: aynı bokun laciverti)
Paylaşımlarının altındaki yorumlarda ters düştükleri zaman birbirlerini dinci olarak yaftalayan takipçilere sahip ergen ateist(?) sayfası.

Buradan sayfa hakkında çıkarım yapın işte.
ateistlerin yüz karası ateistleri ikiye bölmüştür.
yobaz ateistlerin de var olduğunu göstermişlerdir.
oradakilerin yaşları küçük bazı akli yönden zayıf şeyler paylaşabilir. buna takılmamak lazım diye düşünüyorum. sonuçta içlerinde yeni ateist olanlar olabilir, müslümanlıktan kalma cehaletten kurtulacak zamanla.

onlar büyüyünce kaliteli ateist olacak abisi.
bir ateist olarak söylüyorum ki cahilce içerikler paylaşıyorlar, utanıyorum.
millet y*rrağı eline almaktan korkar maşallah bazıları ağzından düşürmüyor.
veysi tasütçü adlı o leş çukuru olmuş ağzından tenasül uzvu sokulası şerefsiz hakkında dava açacak bir yiğit savcı yok mudur koca memlekette?
Takip etmesem inanacam nerdeyse. Böyle yazan yok mu var. Ama çoğunluk böyle yazmiyor yobaz kardeşim.
Yobazlığın din seçimi veya reddi ile alakalı bir durum olmadığının kanıtı.
isyankar ergen sayfası. bir ateist olarak o sayfanın ateizm ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. çok cıvık ve lakayt bir sayfa. biildiğiniz ergen tayfası.
bir deist olarak söylüyorum, sadece müslüman insanlara saldırmak amaçlı bir sayfadır. bakın 'müslüman insan' diyorum, islamiyet demiyorum. bakarsanız islamiyeti çürütmeye yönelik çalışmalarını özellikle son dönemde tamamen bıraktılar. eskiden daha çok islamiyet ön plandaydı ama artık insanlar sadece. ulan sen ateistsin, kendini bu kadar bilge görüyon sonra milletin görüşüne küfrediyorsun ondan sonra laf yiyincede bakın bu insalar şöyle böyle olur. ek olarak genelde siyaset veya toplumla ilgili şeyler paylaşırlar. her paylaşımlarının altına ana avrat sövülür sonra o sövenlere de ana avrat sövülür. ondan sonra bordo klavyeliler devreye girer ve her seferinde 3. klavye wars a daha da yaklaşırlar.