bugün

"Yaşasın halkların kardeşliği. Türk, alevi, sunni, laz, kürt hepimiz kardeşiz" diye söylemlere zerre katılmıyorum.
Maraş'ta anne karnında ki bebeği palayla kesip çıkartanın nesliyle, Çorum'da alevi avına çıkıp günlerce ölen cesetleri gömdürmeyen kişilerin nesliyle, bilgi birikimi rte nin söylediklerinden fazla olmayan geri zekalıyla, insanları canlı canlı yakarken "Allah'ın ateşi, cehennem ateşi" diye bağıranların nesliyle kardeş mardeş değilim arkadaş. Hatta aynı ülkede olmaktan bile üzüntü duyuyorum. Bu arada bu zihniyet CHP'ye HDP'ye filan küfür edemez arkadaş. Tek hücreli bir bakteriden farkları yok benim için. Sinirlendim şimdi. Bunlar hep ılımlı yarı-solcu salaklar yüzünden ortaya çıkıyor. Onlar gelip öldürürken, yakarken oh mis. Tek biri kılını kıpırdatmaz. Fakat bizim ılımlı yarı-solcular bunu protesto edecekken bile "Hepimiz kardeşiz ne diyee bu çileee. Yapmayın hepimiz insanız." modunda ediyorlar. Yok canım ne hepimiz kardeşiz ne de onlar insan.
sadece turk kurt degil. sag sol muhafazakar ulkucu liberal neo liberal komunist sosyalist. operler. olmayan egitimle ulke kurtarmaca. en tehlikelisi bizde. az egitim cok ses teneke misali.
Misal burada alevilerle kürtlerle kadınlarla ilgili saçma salak başlık açanlarla değil kardeş aynı sınıfın insanı bile değiliz.

besin zinciri üstten alta şu şekilde

1- 3. dereceden tüketiciler
2- 2.dereceden tüketiciler
3- 1.dereceden tüketiciler
4- Üreticiler
5-Üreticilerin dışkıları
6- Dışkıda ki bakteriler
7- Bahsettiğim canlımsı türleri