bugün

toplum tarafından sorgulanan nedendir.
besin döngüsüyle falan kesinlikle açıklanamayacak nedendir. yok abi bunların bir işe yarama olasılıklarını hiç bi türlü aklım almıyor. ya da bunların yaradıkları işte fırsat verilse diğer böcekler hayvanlar kim bilir ne kadar daha iyi yaparlar.
bişeyler yapıyodur sen kafanı yorma sebebidir.
türklerin reflekslerini geliştirmektir. zira çok sinir bozup, hızla kaçıyorlar. yakalayıp da öldürebilecek kadar hızlı olmayı da sineklerden öğreniyorsunuz. *
Birgün Temel bok böceklerine takmış kafayı. ne zaman bok böceği görse "allahım şu yaratığı ne demeye yarattın" dermiş. birgün hasta olmuş ve sağlığına kavuşmasının tek çaresinin her gün bi tane bok böceği yemesi olduğunu öğrenmiş. neyse bir ay iki ay yemiş iyileşmiş efendim. aradan zaman geçmiş arkadaşıyla yolculuk yapıyorlar... arkadaşı gökyüzüne bakmış, bak şu allahın işine demiş. lafını tamamlayamadan temel atlamış: "aman diyim karışma alllahın işine yersin boklu böcüğü" demiş.
Kıssadan hisse: allah'ın işine karışmamak lazım.
sabah uyandırma servisi. * * *
garip yaratıktır amacı yoktur yanlış evrimleşmiştir. sebini s*keyim onun.
insanları sinir edip, onların vakitlerini verimli kullanmalarını engelleyerek diğer canlı varlıkların yaşama olasılıklarını artırmaktır. mesela:
- bu değil, bu da değil, bu hiç değil. beni anlamıyorsunuz, bunlar sıradan.
-işte bu: http://www.yapi.com.tr/Up...70017_bina_tarlasi_01.jpg
hayrettin, hemen bana mimarları getir. aklımda müthiş bir fikir var
vızzzzz, vazzzzz, bazzzz, dozzzz (yaklaşıp yaklaşıp bir türlü durmayan karasinek sesi)
- buyrun efendim bizi istemişsiniz.
- (umutsuzca, el çırparak sineği kovma çabaları) şu sineği çıkarın lan burdan.
- (mimarlar aralarında konuşur)bunun için mi çağırdı lan bizi?
- abi öyle görünüyor. neyse şu sineği atalım pencereden de geri işe dönelim bari.
the end
görüldüğü üzere karasinekler böyle ulvi bir görev üstlenebilmektedirler. ama bazen üstlenmezler, amaan bana ne derler. s.ktir ederler.