bugün

kıro içerikli yurdum dizisidir.
dilime "emanetçi kim özleeemmm" repliğini dolayan dizidir.

(bkz: bir Hayriye hanım klasiği olarak eyvahlar olsun)
türk yapımı dallas.
Kendal şerefsizinin ne pis bir herif olduğu nihayet anlasılmıştır. Geberip gitse bari.
zavallı kendal'ın bin bir dertle uğraştığı dizi.

rıza reyiz için izlenir...
Cuma aksamlarinin reyting rekortmeni dizisidir.
dün akşam hiç; ama hiç güleceğim yokken beni güldürmüş olan dizidir. allah gani gani razı olsun senaristten.

şamverdi ailesi kasabanın jandarma komutanını cepten arayıp olay mahalline çağırıyor habire. komutan da bu işi gayet benimsemiş görünüyor.

- ailenizin komutanı oğuz ben. buyrun?

asdfghjkl.
Fox tv' nin en cok izlenen dizisidir. Guzel dizidir
idolum olan kendal in oynadigi dizidir.
Bu da mi dizi amk şeklinde düşündüren dizidir. Çoluğunu sikeyim marsa koloni kurulacak hala konakta dizi çekiyolar. insanlarda ağlayarak izliyolar. Yazık bu millete.
Özcan Denizin de ciddi ciddi dahil olduğu dizi. Yaşasın.
Dizideki Kendal adam değil.
babannemin her cuma takip ettiği, sırf onun yaptığı tatlı yorumlar yüzünden arada birlikte izlediğimiz dizidir.
bir nurettin rencber şarkısı, çok güzel bir nurettin rencber şarkısı.
41 bölümdür sabırsızlıkla Özcan denizin gelmesi beklenen dizidir.
ben adını Karagül koydum,
ah vefasız hep hayal kurdum
ben kendimi bir gül'le vurdum...

bir ahmet şafak şarkısıdır.
hayatımda gördüğüm en kötü şiveye, en klişe senaryoya, en bilinen entrikalara, en standart sahnelere sahip dizidir. saçmalıkta 10 üzerinden 20 alır rahatlıkla.
oynayan kızların taş olduğu dizi.
dizideki kendal'a küfür ediliyorsa bu demektir ki mesut akusta yine yardırmıştır.
Birazdan sezon finaliyle ekrana gelecek dizi.. Fox tv ye rağmen izleniyorsa, iyi bişeyler var demektir..
sezon finaline giden sıradan, aşiret temalı bayağı bir dizi. bu kadar bayat senaryo ile hala devam ediyor olması kadınların böyle şeyleri sevmesinden kaynaklanıyor olabilir.
daha da kötüsü ise an itibari ile ispanya hollanda maçını izleyemiyor olmamız.
ailemi ziyarete geldigim zamanlarda mecburi izledigim dertli dizi. ayda birkere izliyorum yinede konuya hakimim, o derece yavaş ilerliyor.
şimdi şaka maka bir kenara, karşımıza çıkan her şeyi yererek yüceleceğimiz sanrısı öte kenara, burada bir kadriye ana karakteri var ki otur bu diziyi salt o karaktere hürmetinden seyret. tabii şerif sezer ismini unutup bu şahsı kadriye ana olarak benimsemiş olmak da apayrı bir oyunculuk başarısı...

birbirinin en küçük kusurlarına bile tahammülü olmayan insanların açlık ve soğuk karşısındaki çaresizliğini gösterdiği sahne mi dersin? "tuz ye." repliğiyle hafızalara kazındığı ve sana kimin su uzatacağını bilemeyeceğini, birbirimize ihtiyacımız olduğunu anlattığı sahne mi dersin?

yoksa dün sezon finalinde baştan sona verdiği hayat derslerini mi dersin? bir anne ki evladının canına kıyan evladını öldürmeden önce onu elleriyle besliyor. bir anne ki bu kıyımdan yalnız ve yalnız kendini mesul tutup kimseyi suçlamıyor, bir anne ki canından can olan evlatlarının kundaklarından yavrusuna kefen dikiyor...

e bi de bunların üstüne selda bağcan'ın yanık sesinden alma attım yuvarlandı ninnisi girer de insanın gözleri dolmaz olur mu?

sana bebek diyemedim, ak sütümden veremedim nenni oğul oğul, nenni yavrum yavrum...

tanım: sezon finaliyle şaşırtmış, etkilemiş, sarsmış olan dizidir.
(bkz: can atak)
müzikleri sıradışı hatta bayağı bayağı güzel olan bir dizi.