ben bu hafta 2 kere yanlış tarafı zorladım. Aptal gibi düşülecek bir durum Allah kimseyi düşürmesin.
Buse terim gibi düşünmenin gereksiz olduğu gerginliktir. Dal gitsin.
içeri girerken it, çıkarken çek işte bu kadar basit sloganıyla çözüme ulaşan durumdur. ulan evinize girerken kapıyı çekiyormusunuz ya da dışarı çıkarken kapıyı dışarı mı itiyorsunuz. az mantık birader.
http://www.timsah.com/Kap...r-ne-kolaymis/ZrMQTAD1rjA
itiniz yazıyorsa itiniz, çekiniz yazıyorsa çekiniz. eğer bir tereddüt içinde gerginlik yaşıyorsanız biraz bekleyin ve sizden önce çıkacak olan kişiyi izleyin. şüphesiz ki o size yol gösterendir. kapı/23-24
aklıma geçen sene bizim bölüm binasına girmeye çalışan yabancıyı getirmiştir.
sene geçen sene, ders başlamadan önce arkadaşlarla kapı önü muhabbeti yapıyoruz malum. bizim bina kapısı da çift kapılı hani lazım olduğunda diğeri de açılıp geniş giriş sağlanıyor özellikle anlattım ama biliyosunuzdur zaten mağarada mı yaşıyorsunuz arkadaş tabi bileceksiniz. neyse konu dağılmasın. kapının biri sabit biri çalışıyor o da dışarıdan çekerek açılıyor. elemanın biri geldi sabit kapıyı itti açamadı, çekti açamadı -içinden rezil olduğunu geçiriyordur muhtemelen-, diğer kapıyı itti yine açamadı. olabilecek tüm kombinasyonları denedikten sonra amacına ulaştı arkadaş. hala hatırladıkça mimiklerim titreşir.
okulda, özellikle fakülte binasında yaşadığım durum. kapıda eşşşek gibi itiniz/çekiniz yazmasına rağmen bir tereddüt sarıyor dört bir yanımı. işin garip tarafı ise tüm bu duygu yamışması durumu 1 saniye gibi kısa bir sürede olup bitiyor...
Caddebostan starbucksts sürekli yaşanandır. Israrla itiniz çekilir çekini itilir.
tür : gerilim, imdb: 9.6 . ağır rezil olma sebebi olabilir bazen.
kapılar dışarı doğru açılmalıdır yönetmelik böyle sebebi ise acil bi kaçış anında hemen kaçabilmek için soran olursa bu cevabı verin he der geçer zaten gerginlikte çıkmaz.
(bkz: derdini sikeyim)

benim arkadaşım iyi silinmiş camı görmeyip cama kafa attı eczaneyi boydan boya çatırdattı camlarını kırdı. hiç de utanmadı.
Cam kapıları görünce bu hisse katılmaya sebep açan olay.
siz düşünürken birinin kapıyı açması sonucu gerginlik biter. dikkat edin çarpmasın.
her mağaza girişi yaşanır bu gerginlik sonra kapı üstünde ki yazıya bakılır çekiniz yazıyorsa çekilir, itiniz yazıyorsa itilir.