bugün

"bu da sana kapak olsun" tadında söylevlerdir.
sorgulamasından sonuç alınamayan zanlının yanından ayrılırken, csi miami dizisinde horatio caine' nin gerçekleştirdiğidir.
karizmatik eylemdir. tam giderken dönüp bir laf söyleyip gidersiniz. son sözü söylemiş olursunuz. bir de bazı filmlerde tam çıkarken dönüp, hiçbir şey söylemeden tekrar giden tip vardır. bu ondan her türlü iyidir.
o lafı söyledikten sonra kapıyı çarpmak daha da keyif verir.
bir şey söylemeyip söylem işlevini tükürükle gerçekleştiren bireylerde mevcuttur. (bkz: püü) DNAyı her yere saçmak niyedir ki?**
1- 0 mağlubiyet...
- defol! defol diyorum sana hemen evimden!
+ kes lan kes gidiyoruz!
- hala burdasın bak defoooolll!
+ lan ümüğünü sikerim senin sus diyorum gidiyoruz işte!
- defol evimden adi herif! çık git hemen!
+ hay sanada evinede!
(kapı açılır kahramanımız tam çıkarken arkasını döner)
+ şişş kızım özürdilerim lan.
ayrılık anlarının ya da kavgaların vazgeçilmezi olan harekettir. duruma göre duygusal cümleler , beddualar ya da acıtan sözler sarf edilebilir.
iki tarafında anlık sinir katsayısının tavan yapmasından dolayı kimse kimseyi tınlamaz.

- şimdi ben gidiyorum ya, heryerde beni göreceksin. * *
- şimdi ben gidiyorum ya, herkes bana benzeyecek... * * *
- şimdi ben gidiyorum ya...
+ lan bi siktirip gidemedin höt höt hötöt.. *
"içimde kalmasın, aklıma takılmasın" düşüncesiyle söylenenlerdir. söylenmelidir de.
+ha bu arada akşam terliklerim gelmezse dağıtırım ha.hadi eyvallah.
anneyle kavga edildikten sonra çıkılıyorsa:
-çıkıyorum. bi daha dönmücem. çok ararsın benim gibisini. *
anneyle durumlar normalse:
-hadi ben kaçtımmmm.
ev arkadaşı eve hatun getirmiştir haliyle ev boşaltılmalıdır. tam kapıdan çıkarken dönülür ve;
- grup istemediğie eminsin dimi? *
gidişim suskun oluyor ama, dönüşüm muhtşem olacak edalarıdır.
-bak gidiyorum ha!
+...

-bak dönmem bidaha!
+....

-aman be!
(bkz: ziya).
-ha unutmadan bizim ziya gelecek bugün.
-ziya'yı da seni de...
-ayıp oluyor bak.
- ya, dönüşüm muhteşem olacak demiş miydim ben?
-ulan bir daha bu eve gelirsem şerefsizim.
Kavga ediliyorsa en can alıcı cümle bu esnada söylenir, hem kendiniz acı gerçeği kabullenir hemde karşınızdakini paramparça edersiniz..
kişinin aklındaki örümcek ağları kapıdan çıkarken kalkmıştır muhtemelen;belki de içerdeyken cesaretini örten bir takım şeyler vardır ki kapı önünde özgüveni geri gelir,arkasına bakmadan kaç kişi var allahını seversen kutsal toprakların tutkulu yazarları...
yıllarca söyleyemediğini bir çırpıda dökmek...
tüm filmlerde dizilerde görsel artık aklınıza gelen senaryolu ne varsa orda kullanılagelen bir sahnenin eylemidir..

esas oğlan ile esas kız birbirini sevmekte bu a$k kar$ısında hiçbir $eyin duramayacağını dü$ünmektedir.. fekat kahpe kader ağlarını örmü$ avını bekleyen örümcek misali onları beklemektedir.. bir $ekilde piçlik yapmı$tır hayat i$te.. ya da bu ili$kiyi istemeyenler.. ayrılmak durumundadırlar..son kez biraradadırlar.. biraz sonra ikisi de ayrı yerlere savrulacak, farklı insanları seveceklerdir..son kez bakı$lar, oğlan kapıya doğru yönelir, açar..çıkmak üzere iken geri döner, afili bir o kadar mağrur bir bakı$la;

-necla..
-efendim cevdet?
-aslına bakarsan yatakta hiç iyi değilsin..
-defoll!!!!!
-elveda..
-$$$$$$$$$raaakkk (ardından kapıya fırlatılan vazo efekti)

ya da bir hesapla$ma sahnesidir..kahramanımız öcünü almak üzre kanlısının yanına gelmi$ sonunun geldiğini söylemektedir..fekat kendisi iyi adam tarafında olduğu için bundan vazgeçip "allah'ından bul $erefsiz!" tadında çıkıp gitmektedir..kapıya doğru yönelir, açar..çıkmak üzere iken geri döner, afili bir o kadar mağrur bir bakı$la;

-mür$it..
-efendim cevdet?
-şu derdine dü$tüğümüz dava var ya..
-evet?
-hiç de skimde değil valla!!
-laaağğğğnnnn!!!

çok önemli sahnelerdir çook..
gidiyorum ama bak. gidiyorum ha. (dur gitme demesini bekliyor) ve beklenen ses geliyor. dur, simdi sen gidiyorsun ya sevgili, cevre yolunu kullan, orasi bostur...
dönüşüm muhteşem olacak diye tabir edilen söz dizisidir.