bugün

olması umut edilen ama olmayacak iş.
kandilin yarısı ırak diğer yarısı iran topraklarında sanırım.
hadi kuzey ırakta kimin eli kimin cebinde belli değil.
peki iran toprakları kısmında kalan kısım için ne düşünüyor acaba sayın bakan ?
yoksa kitlesinin gazını almak için açık açık yalan mı söylüyor ?
(bkz: ay hadi inşallah)
Yaşar Büyükanıt yine böyle akp yalancıları kamuoyunu gazlar iken bişey demişti.
Tüm orduyu kandil'e soksam yine sonuç alamayız.

Sayın orman Bakanına öncelikle şunu sormak gerekir Karadeniz gibi ülkenin akciğerleri olan bir coğrafyayı neden "HES" adı altında talan ediyorsunuz ?
neden ağaçları kesip , dereleri sömüyorsunuz?
siz önce kendi görevinizi yapın ve bu yandaş kişiler adı katlettiniz doğamızın hesabını verin.

son olarak orduda cephane bitse kandil yok OLMAZ bu demece ancak gözü kör olanlar inanır.
allah bir dediğinden bile şüphe edilmesi gereken kişinin beyanı. yahu oturmuşuz bu beyanı ciddiye alıp yorum yapıyoruz. bu tutarsız kişi değil miydi otellere peşkeş çekilen ve yakılan ormanlık araziler için helikopterde güya denetim yapıp buraları ranta açmayacağız diyen?

lan liderlerinin bir dediği bir dediğini tutmazken yancılarını ne diye ciddiye alıyorsak o da ayrı bir konu.
"milletle dalga geçmekten ben de keyif alacağım, sıra bende" demiş açıklama yapmış gereksiz şahıs. cehalet başa bela. hem de ne bela.

bu beyanda akıl unsuru, zeka unsuru yok. gülüp geçmek düşer bize.

hee unutmadan bir de toplu açılış da bu beyanı vermiş ahahaaa ulan o açılışlarda atılan temeller de kaybolmasın birkaç gün içinde? rezalete kes amk.*
akp diyosa altında ne var diye bin kere düşünülmesi gereken hede.
yılmaz özdil'e göre kandil'dekiler bu söze gülmekten ölmüşlerdir:

http://www.sozcu.com.tr/2...lmaz-ozdil/kandil-894810/
olm boyle seyleri milli savunma bakani vs demeli lan. ormanciya ne oluyor. oradaki ormanlar da yakilip rant mi elde edilecek ?
Böyük yalan.
yanlis yazilmis bir cumledir. kandili tam imha etmeyecegiz, cunku planlarimiz devam ediyor seklinde olmasi gereken cumledir. sabahtan da yazmistim. siyasetinizi sikeyim.
Gaz almaya yönelik açıklamalardan biri.
Bu işin böyle olmayacağını bakan da biliyor.
Ciddiyet lazım ciddiyet.
(bkz: akp nin ihanet sürecini canlandıracak olması)

(bkz: akp nin yapması gereken)
kanla beslenen(!) bir vampirin(!) açıklamalarıdır (bkz: kanla besleniyor bunlar vampir bunlar)...

öyle değil mi yandaşlar? silahlı tüm çözüm yolları denenmemiş miydi? böyle konuşanlar vampir değiller miydi?

niye soruyorsam?! bugünlerde yandaşlar ortada yok pek... onca destekledikleri ihanet süreçleri götlerine girdi gireli kovuklarından çıkmıyor söz konusu yarasalar...
bu tarz açıklamalar imha etmenin değil seçimlerde kaybedilen oyları geri alma planının bir parçasıdır. büyük ihtimalde kasımda seçim olacak ve o zamana kadar bolca insanların milliyetçi duyguları da sömürülecek. unutmayın, türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar tarafından yapılan açıklamalardır bunlar.
Demek ki dağ imha etmek için orman bakanının onayı lazım. E tabi akdenizi imha edecek olsaydık denizcilik bakanımız ilgilenecekti... Mantıklı..
(bkz: kandil demedim mendil dedim)
Yok etmek bunların işi zira...
Memlekette akarsu, orman, talan edilmedik sit alanı bırakmadılar 13 senedir. Yeminlen söylüyorum, kandil imara açılsın, bi gün sürmez yok edilmesi. Bunların tek bildiği bu.
başka dağ mı kalmadı. mesele kandil dağının imhasına indirgenmemeli. süreçle barış gelmedi, en azından savaşla barış getirilmelidir.
sahi ne oldu o iş?
Reis kandile bayrak dikti ya.
Dikmedi mi yoksa?
Bize diktik dediler o yüzden oy verdik.
Kandırıldık mı şimdi?
mağaranın içinde roketin patlayarak oluşturduğu basınçla dağılan leş bedenler .