bugün

Buna göre beslenme düzenini ayarlayan eczaci çiftin konuguydum bugün.dediklerine göre bu sisteme geçtiklerinden beri zinde ve sağlıklı imisler.0 kan grubu olduğumu söylediğimde süt içme fazla, eti bolca tüket, patates sana faydalı değil gibi tavsiyelerde bulundular.ne kadar bilimsel bilmiyorum sözlük ancak beslenme programı yaptıkları insanlar da değişimi farkediyormus.
0 kan grubu için;

Faydalı olan yiyecekler (Aynı zamanda en emniyetli ilaçlar):

Kırmızı et: dana, sığır, koyun, yabani (yağlı olabilir), balık
Zeytinyağı, keten yağı, ceviz, ceviz yağı
Kavrulmamış kabak çekirdeği, enginar, lahana, brokoli, hindiba, marul, çiğ ıspanak, roka, maydanoz, her türlü yeşil yapraklı sebze, pazı, turp (bilhassa karaturp), kırmızı pancar, kabak, bal kabak, soğan, sarımsak
Zencefil, safran, kırmızı pul biber, keçiboynuzu (tohum ile beraber) körri (zerdeçal), kimyon, kuşburnu, mercanköşk, ıhlamur, keten tohumu
incir, üzüm (bilhassa kara üzüm), erik, mürdüm erik, kiraz, vişne, greyfurt ve suyu, karadut, karpuz, mango, bal (gerçek), soda (maden su), yeşil çay.

Zararlı olan yiyecekler:

Karışık et (salam, sucuk, sosis gibi); süt ve ürünleri ("Yenebilenler" hariç)
Buğday ve ürünleri (bilhassa tip 405–550), mısır ve ürünleri
Rafine olmuş sıvı yağlar (zeytin ve keten yağı hariç), piyasa zeytinleri, hazır turşular
Dondurma, kavrulmuş ve bekletilmiş kuru yemiş, yerfıstığı, kahve, siyah çay, buğday ve mısır nişastası
Portakal, aloe vera
Karnabahar, ketçap, domates salçası, şarap sirkesi, bayat yiyecekler, hazır yiyecek ve içecekler, tatlandırıcı, glikoz, früktoz, mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan her yiyecek.
A kan grubu için;

Faydalı olan yiyecekler (Aynı zamanda en emniyetli ilaçlar):

Balık, Zeytinyağı
Yer fıstığı, ceviz, kabak çekirdeği, badem, hardal (sirkesiz), kedi otu, ginseng, kuşburnu, papatya, kahve, yeşil çay, keten tohumu, kimyon, kekik, biberiye
Börülce fasulye, her türlü mercimek, soya ve ürünleri (doğal, genetiği değiştirilmemiş), çavdar ürünleri ve ekmeği, yulaf ürünleri ve ekmeği, karabuğday ürünleri ve ekmeği, eski tip buğday ürünleri ve ekmeği (amarant veya eski Türk buğdayı)
Enginar, karalâhana, marul, havuç, kabak, pırasa, ıspanak, pazı, beyaz lahana, brokoli, sarımsak, soğan, kereviz, maydanoz ve bütün yeşil yapraklı sebzeler
Kayısı, dut, incir, üzüm, kiraz, vişne, erik, greyfurt, limon, mürdüm eriği, zencefil, pekmez, aloe vera, yer elması, Magnezyum sülfat (ingiliz tuzu)

Zararlı olan yiyecekler:

Her et (tavuk ve hindi hariç); karışık et (salam, sucuk, sosis gibi); deniz hayvanları (kerevit, kalamar v.b.) ve havyar
Süt, dondurma, tereyağı; herhangi sıvı veya katı yağ (balık yağı, inek iç yağı, zeytinyağı ve keten yağı hariç), piyasa zeytinleri (boyanmış ve beyaz sirke veya limon asidi ile karıştırılmış)
Kavrulmuş ve bekletilmiş kuru yemiş, buğday tip 405–550
Patates, biberler, pul biber, domates salçası, portakal ve suyu
Soda, gazoz, şarap sirkesi, früktoz, glikoz, tatlandırıcı, sakız, jelâtin, bayat yiyecekler, hazır yiyecek ve içecekler, mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan her yiyecek.
Sacmadir. Ne varsa yenmelidir. Yemek secilir miymis.
Babamin bi ara çok taktiklarindandir bi yerlerden ogrenip bi iki ay onune cikan herkese onlari anlatiyor sonucta esnaf konusacak bisiler ariyo musteriyle bu arada samimilesiyor ondan sonra sumak a bi ara cok takti bu aralar çok ciğneyin diyo .d
sütün ilk defa genel olarak bir insan için zararlı olduğunu duyduğum beslenme şekli. 0 kan grubu için süt zararlıymış ama yenebilenler hariçmiş.
ve ayrıca bayat ve hazır yiyecek içecekler, sucuk sosis de zararlıymış. çok ilginç. bizde son derece yararlı olduklarını düşünüyorduk oysa. *
Bi aralar diyetisyenime sormuştum "onlar ticari amaçla yazılan kitaplarda paylaşılan bilgilerdir,bir insanın yiyeceği yemeği kimse sınırlayamaz" demişti.
Nitekim de haklıydı bence de ben 0 grubuyum şimdi hayatım boyunca hiç diğer kan gruplarının yediklerini yiyemeyecek miyim?
Kaldı ki 0 grubunda paylaşılan incir,kırmızı et,lahana gibi besinler bana zararlı.
A rh- olarak bana faydalı ve faydalı olmayan yiyeceklere baktığımda hafif bi şok geçirdim. Oha, yediğimde hazımsızlık yaratan ve hazzetmedigim çoğu gıda ve besin grubu zararlilar listesinde..

Özellikle kırmızı et.. ne zaman yesem icim bi tuhaf oluyor, başım ağrıyor. Tropikal meyvelerle de aram pek iyi değildir. -ki a grubu için pek faydalı değilmiş.

Bence gayet mantıklı. bi göz geçirmekte fayda var..
kanguru mu yiyek yani nedir.
Rahmetli Aidin Salih isimli hanımefendi'nin bu konuda ki muazzam eseri "gercek tıp, yitik şifanın izinde" kitabı muhakkak incelenmesi gereken bir uyanış kitabıdır..
Tavsiye ederim...