bugün

en fazla hikayenin olduğu varlıklar
herbirinin kamyonuna hayatlarında en az birkere hayat kadını bindiği şöferler
binek arabaları kullanıcıları tarafından trafik içinde sevilmeyen şöförlerdir. bir çoğunda benim arabam büyük geçiş hakkı benim felsefesi vardır.
muhabbeti pek guzel insanlardir. genel kaninin aksine, bunlar da bildigimiz insanlardir. ama tabi digerlerinden hic de somut olmayan farklarla hemen ayird edilebilirler. tecrube akar uzerlerinden, hep yolda olmanin, degisik memleketler gormus olmanin getirdigi degisik bir koku sinmistir uzerlerine...
bazen de kafasına çuvalların geçirilmesine maruz kalan günahsız insan. (bkz: allah belanızı vere)tecrübelerimin çoğunu yediğim kazıklardan edindim diyen insan modeli.sabah akşam kahve içtiklerini zannederdim.
Tecavüz etme olasılığı yüksek şahıslara verilen belirteçtir.
abazan olanları da vardır.

yer : afyon-ankara yolu
yıl : 2004
kş :kamyon şoförü
w : winston(arkadaşları)

kş : gençler bişey soracağım ama yanlış anlamayın.
w : estağfurullah abi sor tabi.
kş : burda genelev nerde ?
w : ?&%!*
Onlar olmasa kim alır otostopçuları. Uzun mesafe otostop yapanlar bilir.
Bir de şu Turbo intercooler olayına hastayım, vites değiştirirken tıss tıss eden meret.

Uyarı: Kamyoncu ufak araç kullandığında o araçta yolcu olmamaya dikkat edin. Çünki hala kendilerini kamyonlarında sanıyorlar.(Peugeot 206'da ara gazı vereni bile gördüm.)
taşıtlarının arkasında sitem dolu sözlerin bulunduğu meslek grubuna ait insan tipi.yolların demirbaşları.
otostop ulaşımını tercih edenlerin olmazsa olmazı olan yüce varlıklardır.seçimi doğru yaptığınız takdirde eğlenceli bir yolculuk geçireceğinize şüphe yoktur.Tarihte çok iyilerine rastlanmıştır söylenenin tam aksine size kız olduğunuz için kötü gözle bakmayıp öğrencisiniz diye anlayış gösteren ve hatta o ay içinde gideceği yerleri söyleyip o taraflarda işin varsa haberin olsun diye ufak bi not düşen yardımsever yol parasından muaf olmanızı sağlayacak insan modelidir.
genelde en güzel yemeklerin olduğu yerlere kamyon soforleri takılır...hipotezinin öznesi olan meslek grubundaki kişilerdir... *

genelde kamyonlarının arkasına aforizma yzarlar...
(bkz: yolların filozofları)
şehirler arası yolların sahibidirler. çoğu da iyi birer ev sahibidir..

diyelim ki dik bir yokuşta bir kamyonun arkasına takılıp kaldım, emniyet şeridine geçip sollamak için gerekli alanı sağlar, veya karşıdan gelen yoksa sol sinyal vererek sollama yapılabileceğini belirtirler.

gecenin bir yarısı son otobüsü kaçırıp yolda kaldığımda; otostop çekeyim ya da çekmeyeyim; mutlaka bir kamyon durup almıştır beni. sanıldığı gibi tacizci tipler de değillerdir, hatta sırf bu taciz ön yargısından dolayı, bir iyilikte bulunuyor olmalarına rağmen suçlu gibi sessiz dururlar.

hepsi böyle şovalye ruhludur demiyorum, kamyon şöförü olmanın ilk şartı iyi kalpli olmak değil. yine de istisnalar kaideyi bozmaz, yolda bir şekilde yardıma muhtaç kaldıysanız, çok büyük bir ihtimalle o yardım elini kamyon şöförleri uzatacaktır..
cinsel tercihlerinin biseksüel olduğu düşünülen şehirler arası yolların kralları.
şehirler arası yollardaki durup yemek yiyebileceğimiz iyi ve hesaplı lokantaları en iyi bilen kişilerdir. genelde iyi insanlar olmalarına rağmen kötüleri de vardır.

sahil yollarında avrupalı kamyoncular sağa çekip kitap okurken, türk kamyoncuları bikinili bayanları seyretmektedir.
yaptıkları beyaz atlet beyaz çorap kombiniyle gözlerimi yaşartan insan topluluğudur evet.

hepsine persil müstehaktir evet.
süper sohbet insanlarıdır.
Uzun yolda hangi lokantanın temiz çalıştığını bilen kisilerdir. uzun yoldaysanız bir lokanta arıyorsanız lokantanın önünde bekleyen kamyon sayısına göre seçim yapın. En uygun en temiz yeri onlar bilir.
Halk arasında Korkuyla saygının bir arada sunulduğu meslek dalı.
*
kimilerinin fantazilerini süsleyen, her daim libido tavan gezen insanlardır.