bugün

Kps ye girse 65 alamayacak bir bakan tarafından az önce açıklanan olay.

Önümde idare hukuku kitabi ve ben suan hayatı sorguluyoruz.

Sizin yolunuzu sikeyim ben yolunuzu.
Çok memur alınacak diye kpss çalışacak kişileri üzen hadise. Üzüldüm valla.
"açıktan alımın durdurulacağını söylemiştir satır altından" demek istediğim mevzudur. el altından alımlara devam yani..
kendi adıma konuşuyorum.

2015 mayısında siyaset bilimi ve kamu yönetiminden mezun oldum.

2016 alan kpss de sorulan sorular:

-7 adet muhasebe dersi (ünide hiç görmediğim birşey)
-7 tane maliye (üniversitede hiç görmedik haliyle)
-6 tane iktisat (üni 1 de sadece giriş dersi aldık 2 tanesinin -yani hiçbirşey sayılır-)
-7 tane hukuk (5 tanesini gördük)
-matematik (en son 5 sene önce lisede gördük)
-türkçe (en son lise 2 de gördüğümüz konular)
-vatandaşlık (anayasa ve idare hukuku görmeyen adam bunu da hiç bilmiyor)
-ilk türkler tarihi (lise 1 de gördük)
-inkılap tarihi (lise 3 ve bazı iibf lerde üni 1 konusu)
-güncel bilgiler

not: mesela hukukdaki 7 dersten her biri hukuk fakültesinde 1 sene verilen dersler. ticaret hukuku gibi. öyle basit şeyler değil.

4 senelik eğitimini çöpe attın ! bu boş bilgileri öğrenmek için dershaneye 3000 tl verdin. 1 yıl emek verdin onu saymıyorum bile. sınava girmek için 165 tl verdin. sınav geldi çattı girdin çıktın. 80 aldın. iyi puan bravo.

şimdi biraz tatil yap sırada kurum sınavları var. bütün süreç başa sarıyor hadi otur ders çalış. biraz daha çalış bu yeterli değil. işte bu ! 3 tane daha kitap. bir tane de çıkmış sorular kitabı al bence bunların yanına. şimdi güzel. evet günde 8 saat çalışman gerek.

--spoiler--
sırada kurum sınavları var. gireceksin güzel puan alacaksın. evet harika şimdi sınav sonucunu öğrendiğine göre bütün eşi dostu seferber et en az 3 milletvekili 2 bakan 1 belediye başkanı 1 müsteşar 1 prof öğretim üyesi bulman lazım. buldun mu ? harika ! takım elbiseyi giy hadi mülakata git ! ooo torpilleri güzelmiş. yakışıklı çocuksun yarın gel başla yeğenim !
--spoiler--

ama bu olmadı işte. fetöcüleri atıp kendi adamlarını almaya karar veren devletimiz, çalışma bakanlığı yapan doktor eskisi birisinin kararıyla bu süreci durdurdu. haa unutmadan kpss puanı eskiden 2 yıl geçerliydi artık 1 yıl geçerli olacak. yani hükümet temmuz 2017 ye kadar atama yapmazsa, bizim temmuz 2016 da aldığımız puanlarımız hiçbir işe yaramayacak.

neyse onu bunu siktir edelim de iyi yol yaptılar be.
isteyene idare hukuku anlatırım.

Edit:metin günday ın öğrencisiyim.
(bkz: Sen gelme lan ayı)
Bu müthiş icraatı gerçekleştiren gevşeklere ismail yk abimizden "Allah belanı versin" parçasını hediye ediyorum.
Katıldığım ve önerdiğim hede.
En iyisidir. hatta memur diye bi kavram kalksın. Memur ne amk, ben bugüne kadar iş yapan memur görmedim bizim ebemiz sikiliyor.