bugün

Hükümet kamu çalışanlarına başörtüsü serbestisi için düğmeye bastığı olaydır.
erkeklere de sakal bıyık serbestliği gelse de rahatlasak dedirten serbestliktir. lan bıktım her sabah traş olmaktan
özgür ve laik ülkede olması gereken durumdur.
olması gerekendir, bu ülke artık bazı şeyleri aşmalıdır.
100 yıl geriye götürecek saçmalıktır.
Devlet yetkisi kullanılan mesleklerde * ve tıp sektöründe olmaması gereken durumdur. *
geç kalınmış uygulamadır. işini yapan insan inek kostümüyle gelse de hoş karşılanmalıdır.
mini etekle gelene birşey denmiyorsa başörtüsünede karışılmamalıdır.
ülkenin çağdaşlığının göstergesidir.
geçen Kartal'da dolaşıyorum . Elinde megafonlu orta yaşlarda bir amca bir imzada siz verin dedi döndüm dedim Allah versin amca.
akp icraatlarından bir tanesidir.
illa bi simge istiyorlarsa, rozet falan taksınlar. bu kadar tartışmaya da sebep olmazlar bar.
mümkün olmaması gereken serbestliktir. neticede laiklik ilkesine aykırı olmaktadır (hukukçu gözüyle). çünkü devlet memurları temelinde görevlerini ifa ederlerken devleti temsilen bulunmaktadırlar. Laiklik ilkesi gereğince devlet devletin dini olamayacağını, bireylerin dini olabileceğini kabul eder ve bu nedenden ötürü devleti temsil etmekte olan kamu görevlisi dini sembollerden kaçınmakla mükelleftir. velhasılı kelam kamuda papaz yahut mason kılığı ile görev ifası nasıl mümkün değil ise müslümanlığı sembolize eden benzer bir örtünme de mümkün olmamalıdır. özelde pekala olabilir neticede devlet temsili söz konusu olmamaktadır, ancak temsilen görev yapan memurun bir dini sembolü kullanması kamu görevlisinin kamu hizmetini yerine getirmesine engel olacaktır ve kamu hizmetlerinin hangi dine mensup olduğuna bakılmaksızın tüm vatandaşlara benzer şekilde götürülmesi gerekmektedir. bu nedenle laikliğe aykırı bu talep hukuk kuralları ile bağdaşır nitelikte değildir.

eksilerin üzerine gelen edit: mevzunun dinsizlikle alakası yoktur hukuk kurallarının mevcudiyeti ve temel ilkelerin uygulanmasına ilişkin bir analizdir. inanan bir hukukçu yorumudur. devlet hukuk sistemine dolayısıyla hukukun temel ilkelerine önem vermeyi din faktöründen öncelikli olarak götürmek yükümündedir azıcık sağduyulu olunuz.
görsel
hakkı olan serbestliktir. geç bile kalmıştır.
son derece insani bir haktır.

çağdaşlaşma budur.
kamuda başörtüsü serbestliği, türk havayolları iç hat uçuşlarında içki servisinin yasaklanması, heykellere 'ucube' denilmesi, çamlıca ya çok ihtiyaç varmış gibi cami yapılması... güzel günler göreceğiz, güneşli günler... yersen!!
ne zaman çıktı lan bu kanun dediğim olaydır. gündemi takip ederim ama bu yasanın çıktığını duymamıştım. nerede bir kamu kurumuna girsem çalışanların yarısı türbanlı. kamudaki kadınların başını örtmesinin serbest bırakılmış olmasıdır.
yasaya gereke yoktur.

konya ve bursa'da hatta eskişehir'de il tarım müdürlüğü dairelerinde türbanlı -bakın başörtüsü değil- çalışanlar var neyin çakallığı bu.
devletin en tepesine girdikten sonra kamuya girse kaç yazar denilesi olaydır. yobazlık çankaya köşküne bile sıçramışken, 0 %50 nin ben ta... anladınız siz.
başörtülü kadın vergi mükellefi olabilir, şehit annesi olabilir, başbakan, cumhurbaşkanı eşi annesi olabilir ama memur, öğretmen doktor olamaz öyle mi? keşke o kafanızın içinde biraz beyin olsaydı. keşke...
daha önce kısmen gerçekleşmiş serbestliktir.
doğru bulduğum tek karardır. bunu da yapmak zorunda oldukları için yapmışlardır. yıllarca bir sürü başörtülü insanı ve ailesini bununla oyaladı oyaladı oyaladı... mecburdu bunu yapmaya.
Yeni pakette işe yarar tek maddedir.2013 yılında hala yok siyasi simge yok şu yok bu kendinizi kandırmayın abi kim ne istiyosa onu giysin.demokrasi insanların ne giydiğine değil ne düşündüğüne bakar.he şimdi biri çıkıp ne giydiğimiz önemli değilse bikini giyip gidelim diyen olabilirde o özgürlük kapsamına girmez arkadaş ahlaka aykırı oluyor dünyanın heryerinde.bence 2013 yılında bunların tartışılması bile saçmalık.
asker, polis zart zurt'un dahil olmadığı serbestliktir. asıl adı kamuda sınırlı başörtüsü serbestliği olmalı.