bugün

Ama yaşlı.
ölmüş.

az evvel twitter aleminde yayıldı.
twitterda öldüğü dedikoduları dolaşan, bir zamanlar AKP'ye tek başına muhalefet yapan siyasetçi.
hayatını kaybetmiştir. iyi adamdı. başımız sağolsun.

mecliste aklı başında cümle kurabilen söylediklerinin de arkasında duran tek adamdı. şu anda da tek adam. yani kamer genç'in partisinin lideri olacak olan mahlukat kılıçdaroğlu bile aynı özveriye sahip değildir.
Güle güle çiçekçi vekilim.
ölmüş. toprağı bol olsun.
*
Hangi partili olursa olsun hangi fikri desteklerse desteklesin o da bir insandı mekanı cennet olsun.
Artık öteki tarafta çiçekleri sular.

Tanım. Ex siyasetçi.

Ek. Hakkını vermek gerekirse; evet vatan haini değildi.
şu tivitine bakalım bir de;

https://twitter.com/Kamer...status/606760751362109440

allah rahmet eylesin.
senin tek başına muhalefet olarak mecliste akplilere kök söktürdüğünü unutmayacağız.
Allah rahmet eylesin.dürüst siyasetçilerdendi.
Televizyon programımdaki 4 konuktan ikisi Sırrı Sakık ile Murat Bozlak’tı.Diğer ikisi ise Kamer Genç ile Mehmet Gül.
Programın ortasında Sırrı Sakık, Kamer Genç’e hücum eder:
-”Siz Atatürk’ü savunarak soykırıma uğrayan Dersimli Kürtlere ihanet ediyorsunuz.”
Kamer Genç anında şu karşılığı verir:
-”O kullandığınız cümlede bir kaç tane büyük yalan var.”
Sırrı Sakık: Ne imiş o?
Kamer Genç: “Birincisi Dersim bir ilin değil bölgenin adıdır ve benim ilim Cumhuriyetle beraber Tunceli olmuştur.”
Kamer Bey devam eder:
“ikinci husus Dersim’de olanlar soykırım değil yeni kurulan bir devletin başkaldıranlara karşı önlem almasıdır. Bir başka yanlışınız ise Tunceli asla Kürt değildir. Biz Hazar kökenliyiz. Dilimiz de sizden farklı yani ne kırmançi ne de zazaca konuşuyoruz.”
Sırrı Sakık: Seyid Rıza’ya ne diyeceksin?
Kamer Genç: “ingilizlerin oyununa gelmiştir. Tuncelililerin o dönem önderi, Atatürk’ün yoldaşı olan Diyap Ağadır... O yıllarda Şeyh Said ve Seyid Rıza’yı kullananlar şimdi PKK’yı kullanıyor.”
işte Kamer Genç’i bu milli duruşu için seviyor ve saygı duyuyorum.
Kamer Bey’in şu sözü de alkışlanacak güzelliktedir:
-”Ben Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde okuyup milletvekili oldum. Cumhuriyet olmasa kuldum.”

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
düzgün siyasetçilerden biriydi. allah rahmet eylesin...

son vasiyeti; "Bana bir şey olursa, beni Türk bayrağına sarın ve Tunceli'ye gömün." şeklindeydi...

(bkz: 22 ocak 2016 kamer genç in hayatını kaybetmesi)
ölümünden sonra bile hem akpli hem de pkklılar tarafından sözlü saldırıya uğrayan siyasetçi.

bu bile ne kadar doğru bir adam olduğuna ispat. allah rahmet eylesin.
Eğer bana birşey olursa tabutumu türk bayrağına sarın ve tunceliye gömün diyerek vasiyetinde birleştirici unsuru gözeten vekilimize allahtan rahmet dilerim. Eğlenceli sempatik bir adamdı.
Dersimli komik adam okulca gittiğimiz Meclis ziyaretinde TBMM başkan vekiliydi R.i.p. ( toprağı bol olsun) ayrıca (bkz: eve gidince utanıyorum)
Çıkıp yok dersimliyim, yok Atatürk katliam yaptı yavşaklığı yapmadan her zaman Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalmış mert cesur insan.
Bugün vefat etmiştir.
Işıklar içinde yat. Senin gibi iki adam daha olsa chp'yi iktidara taşırdı.
memleketin deli yüreki, yusuf miroğlusu, polat alemdarı
yeri doldurulmaz adamı gitti, üzüldük.
kaladında şu dincilerin çieklerini sulayadın oldu mu bu şimdi.
chp içinde en sevdiğim kişi buydu. kendisi ceketini koysa tunceliden birinci çıkardı. Tuncelilerde çok sever. büyük şehirlerde okuyan her tuncelili öğrenciye durumu kötüyse burs verirdi. yine tunceliye birçok yatırımda bulunmuştur.
Allah rahmet eylesin.
(bkz: Çiçekler susuz kaldı)
Allah rahmet eylesin.
Pankreas kanseri teşhisiyle uzun bir süredir hastanede tedavi gören Tunceli eski milletvekili Kamer Genç, 76 yaşında hayatını kaybetti.
Türkiye tek başına muhalefetlik yapan siyasetçisini kaybetti.
Meclisin en renkli kişilerindendi Kamer Genç. Allahtan rahmet diliyorum.
Allah rahmet eylesin.