şule gürbüz'ün enfes kitabı.
yazar kitabı çıkardığında henüz yirmilerinde. ilk kitabı.
yazılarını kanla yazdığını söyleyenler çok.
ama ben o kadar karanlık bulmadım. evet, hüzünlü ama çok hüzünlü değil.

yazar 2012 yılında coşkuyla ölmek adlı ikinci kitabını çıkardı.

"en canınızdan bezip benden bu kadar dediğiniz anda bir oyunbozan çıkar ortaya. kendinizi yok etmeyi, en azından yok saymayı düşündüğünüz bır anda birisi kahve ısmarlayıverir. ve bir kahveye fit olup yaşama devam etmeye karar verirsiniz." kambur
Maalesef bende de olandır. Çok rahatsız ve çirkin bir görüntü oluşturuyor. Postürünüzün kıymetini bilin.
Kamburlaşmaya başlama yaşı boy ile ters orantılıdır.
omurgada oluşan bir kemik bozukluluğu olsa da bir (bkz: skolyoz) değildir.
--spoiler--

Beni bu halimle görsün istemiyorum hayalindeki peri kızı olarak kalmak istiyorum.

--spoiler--
şule gürbüz'ün bütünüyle bir delirme halinden oluşan canım kitabı.
cem mumcu' nun binbir insan masalları serisinde yer alan bir öykünün adı. farklı, güzel, iç burkan bir öyküdür.
fatma girik ve kadir inanırın başrollerde oynadığı atıf yılmaz filmi.
köpek gibi ağlattı arkadaş, fatma girik neymiş öyle nasıl bir oyunculuktur hey yavrum.
(bkz: Fatma Girik) ve yeni yetme (bkz: Kadir inanır) filmi.

--spoiler--
kambur kızın(fato) kör gence(kadir abi) gözlerini güya ! verdiği sahneler -o günün şartlarında- güzel yapılmıştır.Öyle ki Kadir inanır ortalıkta deniz gözleriyle dolaşmaktadır.
Ayrıca kambur kızın gölgesine bakıp içerlendiği sahne çok iyidir.Bir diğer örnek (bkz: notre dame ın kamburu)
--spoiler--
(bkz: kifoz)
(bkz: sc cambuur leeuwardeen)
duygusal yönü ağır basan , her izlediğimde gözümün dolmasına sebep olan , bir filmin sonu bu kadarda açıklı bitirilmezki kardeşim detirten türk filmi.
bir atıf yılmaz filmidir. fatma girik, kadir inanır ve suzan avcının başrollerde oynadığı, fatma girik'in en iyi kadın oyuncu ödülü aldığı mğthiş bir türk filmidir. senaryoda hafif abukluklar olsa da müthiş bir oyunculuk sergilenmiştir. uzun zamandır ağlayamayanlara birebir çözümdür.
omurganın ya da göğüs kemiğinin biçiminin bozulmasıyla sırtta ya da seyrek olarak göğüste oluşan çıkıntı.
Abdulhak hamit tarhan' in bir eseridir . Ilhan , Turhan , tayiflar gecidi , ruhlar ve arziler isimli ve birbirinin devami niteligindeki bu 5 eseri birlestirerek bu eseri olusturmustur . bunlardan ilk ikisi dunyada , ucuncu ve dorduncusu ahiret aleminde ve sonuncusu yine dunyada gecen bu eserlerin bas kisisi olan kambur Abdulhak hamit tarhan' in ta kendisidir . Sair butun fikriyatini ve felsefesini bu kambur isimli hayali kisiligi konusturarak dile getirmektedir . okunasidir .
kadir inanır (bıyıksız imaj) ve fatma girik'in başrollerini paylaştıkları, yalın aşk hikayesinin ardında insanı etkileyen sahneleriyle kanımca iyi kotarılmış bir atıf yılmaz filmi.
sırtta veya göğüste oluşan çıkıntı.
en ünlüsü için
(bkz: notre dame in kamburu)
(bkz: quasimado)