bugün

bugün bir televizyon proğramında izledim. kalıcı makyaj (saçmalığı) diye bir konu vardı.
neyse, seyircilerin içerisinden kendi halinde bir kadın seçildi, muhtemelen ev hanımıdır. sonra uzman kişi tarafından, proğram süresince bu kadına kalıcı makyaj uygulanmak üzere oradan ayrılındı. proğram akışına devam etti ve sonunda makyajı yapılan kadın getirilerek herkese gösterildi. kadına beş yıl boyunca geçmemek üzere, neredeyse bir gelin makyajı yapılmıştı. dudaklar falan bayrak kırmızısı.
bir de sormazlar mı bunun rengi hemen atmaz değil mi? diye. uzman da cevaplamaz mı, ancak üç yıl sonra renkte biraz hafifleme olabilir diye.*

bu ne dehşet verici bir olaydır. insanın her zaman iyi günü olmazki. bunun hastalığı var sağlığı var, ölümü var, cenazesi var...
düşünebiliyor musunuz insanın en yakınını kaybettiğinin bir cenazesinde. öyle dudaklar kıpkırmızı ortalıkta geziyor, el gün ne demez insana. ya da bayrak kırmızısı rujla kefenlenip gitmesine ne demeli...
ayrıca kadının her gün sabah, yataktan pür makyajla uyanması da çok itici.

bu kalıcı makyajı, uygulayanın da uygulatanın da biraz düşünmesi gerekir, diye düşünüyorum.
-haydi elleri göreyim
+hatun delirdin mi yatıp uyu beni de uyut
-haydiiii ohhhh
+hay senin kalıcına da makyajına da
-e ne biliyim yan etkisi buymuş, söylemediler ki
bununla ilgili sorularım var:
-rengarenk mi yapılıyor?
ya da
-nasıl bir renkki o her kııyafete uyuyor?
fazla gerek olmayandır. bence sabah evden çıkmadan 15 dk lık makyaj seansı, kadına terapi gibidir. bir de müzik açarım. kendimi izlerim, kendimi severim. hiç üşenmem.
her şeyin kalıcısı zarardır.
asrın icadıdır.

sadece fondötenini kalıcı yapın bari, mavi farı kalıcı yapmak da neyin nesi lan onu geçtim yeşili de var.. pü lanet olsun böyle hayat lanet olsun böyle sevgi.
kalıcı makyaj aslında bitkisel boyalar kullanılarak tatoo tekniği ile yapılır. Uzman estetisyenin yapması gerekir. Bir arkadaşımın vitiligo hastalığı var, kaşları yer yer döküldü, kalemle çiziyordu, kalem yüzüne bulaşıyordu, kalıcı dövme yaptırdı, son derece memnun. Dudak kontürü ve gözkapağına yapılan kalıcı makyaj ise son derece suni duruyor.
saçmadır. Insan kendini makyajsızda görmek ister. Sürekli makyajlı hale alışılacağı için birgün o makyaj geçtiği zaman makyajsız halıyle kız kişisinin psikolojisi bozulabilir.
dogal gorunen goz cevresi ve dudagi hafif renklendirmek gayet de olabilir bence. ama bi zarari mutlaka vardir heralde.
Kalıcı makyaj uygulaması bayanların son dönemde en çok tercih ettikleri uygulamadan biridir. Özellikle görünümüne önem veren bayanların sürekli olarak güzel görünmek için yaptıkları bu uygulama oldukça başarılı yapılmaktadır. Kalıcı makyaj deyince aklınıza kalıcı olan abartılı bir makyaj gelmesin. Kalıcı makyaj kaşlara, dudaklara ve göz kapağına, kirpiklerin üstüne yapılan uygulamalardır. Kaş şeklinden şikayet eden bayanlar için kalıcı makyaj kalıcı çözümler sunmaktadır.
(bkz: şimdi reklamlar)
Saçmalıktır. Her gün aynı makyajı kullanmak başlı başına çirkin bir durum.

Spora gidiyosun makyajlisin dudaginda kıpkırmızı ruj, cenazeye gidiyosun aynı.

Arkadan konusurlar. yapmayın.
nedense nicki minaj diye okuduğum başlıktır.

bunlar hep geç ergenlik.
Sikindirik bi şey yaptırmayın bence.
Ölüyosun makyajlı gidiyosun cehenneme tövbe estağfurullah.
Bu kaddaarrr saçma bir şey göörmedim.
özgüven eksikliği.

noldu kezbanlar hani herkes sizi gibmek istiyordu madem çok güzelsin duş alıp hemen çıkabilir misin dışarıya.

ay hoşt ulan amına kodumunun
Ömür boyu iğrenç bir şekilde gezmeye sebep olur.
O kaşlarla daha güzel olduğunu sanan hemcinslerimin varlığını gösteren makyaj çeşidi. Recep ivedik olmak hoşunuza mı gidiyor anlamıyorum.
Ünlü kadınların hafif tonlarda yaptırıp ortalarda "makyajsızım" diye gezdiği makyajdır. Defolun lan.
makyaj sikimdiriğinin sözde kalıcısıdır. genelde iki-üç yıl sonra kaybolmaya başlar, sildirmek isterseniz de birkaç seans ve yaklaşık on ay süren zahmetli ve pahalı bir işlem gerektirir.