bugün

doritos peynirli mi yedin mi lan?
gereksiz boşuna bir uğraştır. kibar kibar aman kalbi kırılmasın diye uğraşırsan olmaz o iş. bir kere kalbini kıracan ki o ayakları yıkamayı öğrensin bezemenk!
sevgili arkadaşım kusura bakma ama ayağın kedi leşi gibi kokuyor. *
+olm siktirin gidin biriniz bombok ayağı kokuyor aboooo
-harbi mi lan du bi bakayım......haaa benimmiş lan hemen değiştireyim.
- ha siktir, ölü fare gibi kokuyor ayağın.
biz bu evde ayakkabıyla dolaşıyoz sen de giy, giy giy rahat ol yaa.
-odada garip bir koku mu var?
+yooooo!
-var var, du pencereyi açalım
+(içses: olum bu adam, bana laf çakıyo, bi ayağımı yıkayayım ben. yok la, ben en iyisi sktirolup gideyim) ben gideyim yaa.
-nereye gidiyon?
+kuzuyu fırında unuttum*
-sen bilirsin*
kişi kendi ayağını koklar, "allah allah ayağım da kokmuyo halbuki, bu koku da ne?" der, daha da anlamazsa o onun mallığıdır.
önce konuya girilir:
-ya geçen bi ayakkabı aldım ayağımı çok terletiyor giymiyorum artık
+hadi ya benim ayakkabı da öyle napıcam bilmiyorum
-ben her giyip çıkardığımda ayaklarımı yıkıyordum (hehe çok iyi kesin şimdi kalkıp tuvalete gider)
+yok abi her seferinde uğraşılır mı ben idare ediyorum
-hmm (anan bacın yok mu senin amk kevaşesi)
sakız var çiğn.... yok lan o ağız kokusuydu.

söyleme yolunu bulamadım lakin şöyle bir tuzakla iş çözülebilir;

eve çağrılan ve ayakları kokan arkadaş salonda otururken koridorun bir kısmına yüzey temizleyici deterjan dökülür ve arkadaş çağrılır. daha önce terlikleri ortadan kaldırdığımız için terliksiz gelen arkadaş çam esanslı yüzey temizleyiciye basmak suretiyle ayakları ıslanır. çorapları çıkartmak zorunda kalan arkadaşın ayak kokusuna çözüm bulunmuş olunur.
yoktur, ne şekilde söylerseniz söyleyin ayağı kokan kişiye laf dokunacaktır.
doğrusu şudur : bir eve girer girmez ayağınızda koku oluşma durumu daha önce olmuşsa hemen banyoya gidip bunu test edin.
baktınız kokuyor, ayağınızı yıkayın. çoraplarınızı çok hafif ıslatarak bir losyonu çoraplarınıza sürün.

durumu kurtarmak için işe yarayabilir, rezil olmaktan iyidir.
Zordur. Kalp kırarsınız. Bir süre sonra alışırsınız zaten. Söylemeyin.
Namaz kılan insana asla denenmeyecek yollardır.
Zira günde 5 kez yıkanan ayak kokmaz.
+Burası ne kokuyo böyle yaa
-Bilmem bana koku gelmiyo.
+Bilmiyorum ayak mı kokuyo ayak gibi bi şey bu ne bu?
-.... Şeklinde kırmadan hafif dokundurarak karşı tarafın anlaması sağlanabilir. işe yarar.
Peynirli tombi mi yediniz?
hacı ayakların leş gibi kokuyor lan.
peynirli doritos mu kokan ha?. olabilir.
peynirli doritos mu yedin?
kanka ayağını çek yav.
ortamda çok ağır bir koku var. gidip bir ayaklarımı yıkayım hadi sizde gençler.
Hacı sanki bu evde iki gün önce köpek ölmüş gibi. O iğrenç kokuyu sende alabiliyor musun?
- ayakkabılarını nereden aldın amk koku yaptırıyor sanırım, en iyisi bu.
-bu koku nereden geliyor yahu?
ayağı kokan mesajı alır ve koku giderme işlemlerine başlar.
-ayağın tuvalet taşı gibi kokuyor mk...
bir arkadaş bana demişti. utanmadım ama nolcak lan insanız. öğrencilik hayatı malum. çorapsız ayakkabı giydiğimden her gittiğim yerde yıkıyordum. bir seferlik unuttum arkadaş beyin felci geçirdi. yeni ayakkabı ve on tane çorap aldım o olaydan sonra.
kalp kırmadan söylenecek bir söz yoktur. zaten malum kişi o mesajı aldığında kalbi kırılır. onun için yapacak hiçbir şey yoktur. yani uzun lafın kısası: yolu yok çekeceksin. isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle, yol belli, eğ başını, usul usul kokla şimdi...