bugün

dinlediğimiz müziğin ritmine ayak uyduran atışlardır.
Bende düzensiz olandır.
bizi ayakta tutan güç, kudret.
bir gün duracak olması üzüyor tabi.

bunun bir de paris hilton görüldüğünde atış şekli var, of diyorum.
220 yi gördüm genede yaşıyom.
küçükken birisinin karnına kafamı yaslıyıp duyamadığım sonra birazdaha yukarı çıkıp dinleyince sesinden korktuğum atış.
Esnediğimizde kalp atış hızınız yüzde 30 oranında artar.
--spoiler--
Her canlının doğumundan ölümüne kadar kalp atış sayısı aşağı yukarı aynıdır.(insan, kedi, köpek vs)
--spoiler--
Lub dub, lub dub.
2 kere kasılmasından dolay 2 kere ses çıkarır.

Aslında birisi gevşerken çıkardığı sestir.
Hiç durmadan çalışır, başta beyin olmak üzere vücudun tüm yerine oksijen (kan) taşır.
onu her görüşümde daha hızlı çarpıyor diyemeyeceğim. lakin içim bir tuhaf oluyor bu doğru.
Kalp kası olarak bilinen özel bir tip çizgili kasın kendiliğinden kasılmasına ve kanın sol karıncıktan büyük atardamarlara pompalanması esnasında ,uç noktalardaki atardamarlarda oluşturduğu dalgalanmalara verilen isim diye biliyorum ama doktor arkadaşlar daha iyi bilirler hatam varsa affetsinler beni.
Dıp dıp
Dıp dıp

Şeklinde olandır.
2015 yılında bir kez kalp atışım yani kalp ritmim bozulmuştu sonra aradan geçen 2.yılda bir daha öyle bir durumla karşılaşmadım fakat korkudan mı evhamdan mı neyse kalp atışlarımı hisseder oldum.Mesela bizim ev iki katlı aşağıdan yukarıya merdiven çıkınca kalp atışlarımı hissediyorum bariz şekilde.2 kez doktora gittim özele bir şey yok normal dediler sanırım kalbimin böyle atışlarına alışmalıyım dum tak tak atan bir kalbe sahip olmak harika bir şey.Aslında kalp atışını hissedince yaşıyorum diyorsun.
kalp atışları ölümün ayak sesleridir.
Show tv'nin yeni dizisi. Basrolunde oyku karayel ile gokhan alkan var. Oyku karayel'in mafya uyelerini dovdugu sahne baya fantastik olmus.
26 yaşındaki ablamızın 18 yaşındaki ergeni canlandırdığı kıçımın kenarı bir dizi.
steteskopu takan çıkıyor aq.
tipsiz ve itici gökhan alkan kişisini baş rol yapan, sikik show tv dizisi. Öykü karayel hoş yalnız, baya da zayıflamış. Kıskandım :/
klasik aşklı meşkli show tv dizisi. saçma olmakla beraber hikayesi de bir o kadar bizim gibilerin yaşayamayacağı türden.

yalnız kız da erik gibi kütür kütürmüş maşallah.
Bir bu eksikti amına koyayım!
Bir bu eksikti amına koyayım!
sikko bir dizi ismi daha. yine yaz bitimi unutulacak bir dizi gib. not: sadece ismini duydum
26 yaşında kadınların/adamların 16 yaşında ki liseli rolü oynadığı dizi. Farklı bir şeyler yapalım demişler ama olmamış. Bende emekli dizi yorumcusunun oldum yav. Swh
(bkz: türk dizilerindeki pompa yapamayan playboylar)
P QRS Ve T, kalp atışını oluşturan, kalpteki elektriksel dalgalar.
P dalgası : Atrium depolarizasyonunu gösterir.
QRS kompleksi : ventrikül depolarizasyonunu gösterir.
T dalgası : ventrikül repolarizasyonunu gösterir.

Taşikardi : kalbin 120/dk fazla atması
Bradikardi : kalbin 60/dk az atması

Kardiyoloji bilgim burada bitti maalesef.