bugün

bir aragones düşüncesi:
http://www.milliyet.com.t...20aptal%20olur&ver=41

beni asıl düşündüren bu isyanın semih'e yapılmış olması.. lan zaten adam senden hiç hazetmiyor, en formda zamanlarında kulübede tataklarını küp yapıyordu senin yüzünden.. açılacağın oyuncun bu mudur şimdi? ya semih gidip volkan'a ''baba benden duymuş olma ama hoca sana stupido dedi.. aynı zamanda 'onun ben ecdadına çakayım semihciğim..' dedi.. hiç yakışmadı aragones'e bence sonuçta kariyerli bir adam.. neyse abi basın toplantısına kaçayım ben..'' derse? volkan aragones'i kündeye yatırsa.. ''bana küfretti ondan dövdüm.. sonuçta bir türk delikanlısıyım ben.. haklıyım bence yine..'' derse.. güiza yine ağıtlar yaksa.. hoş mu olur? olmaz..

bi de kurt hoca olacak.. git dani'yle paella-rakı sofrasında atıp tut volkan'ın arkasından, niye ateşle oynuyorsun?
(bkz: volkan demirel)
kalecilerin aptal olması tartışmalı bir kavramdır, aynı şey oyuncular içinde söylenir bizim mahmut abinin kahvesinde. dede, geyik düzeyinde eşik atlamış sanırım. bir keresinde mehmet demirkol yazmıştı, aragones, bir fenerbahçe maçında sıkılmış olacak ki deniz'i geyiğe sarmış, konuşmakta. o arada fenerbahçe gol attığında deniz havalara zıplayınca kollarından çekiştirmiş ''dinlesene birşey anlatıyorum'' anlamında. susmuş deniz ne yapsın. sonradan anlamış aragones mevzuyu. demem odur ki, hayal kırıklığıdır o açıklama. cahil bir adammış aynı zamanda dedirtmiştir bana, köy kahvesi geyiği seviyesinde yorum yapmasından kaynaklı. buradan bir tolunay kafkas göndermesi yapmazsam çatlarım: sonuçta atomu parçalamıyorsunuz bilader, oynayın oyununuzu bitsin gitsin, hakaret etmeyin bari birbirinize.
forvetine göre değişir kalecilerin aptallığı. yani pekde kalecilerin elinde olmayan birşeydir bu.
defansa göre degise bilir. kalecide aptal olabilir lakin forvet topu kaybedip rakip takim kontra ataga gecti ise orta saha oyunculari bön bön bakip, defansin rakibi bir hos geldin edasi ile karsilmasindan dolayi gol yiyen kaleciye verilen sifattir. yazikti, günahtir.

(bkz: hicmi insafin yok)
güncel Önemli Başlıklar