bugün

Devlet arabadan %80 ötv ve % 20 kdv alıyor. Araç için çektiğin krediden de vergi alıyor. Mtv alıyor, yaptırdığın yıllık sigortadan da vergi alıyor, muayenen de vergi içeriyor, benzine zaten keyfi zam yapıyor. Ama otopark yapmıyor.. sen arabayı al, olmadı akşama g.tüne sokarsın, diyor; çok afedersiniz.. kaldırıma hayvan gibi girmeden, anayolu rahatlatmaya maalesef çok karşı değilim. Yaya olduğumda da, mecburi bir durum olarak algılıyorum.
hele engelli yolunun üzerine park ediyorsa ince düşünce ve empatiden yoksun, yorucu biridir.
Büyük terbiyesizlik yapan insandır.
Kaldrımlar yayaların yürümesi içindir. Bugün iki tane arabayı kaldırıma park etmiş şekilde gördüm.
Muhtemelen biri, diğerini görüp örnek aldı.
Neden böyle hanzoluklar yapıyoruz acaba?
sorun onlarda değil ki.o insan anlayışsız ve anlayışsızlığının gereğini yapıyor.

asıl yapılması gereken şey belediyelerin bu araçları çekmesidir.kaldırımlardakiler çekilmiyor.ayrıca park yasağı olan caddelerde de araçlar çekilmiyor.

bu park yasağı levhaları süs bitkisi diye konulmuş herhalde.
Kaldırılmaları gerekmektedir.
Unkapanina gidin bakin bakalim sur yolundan taaa assaya kadar kaldirim isparka ait. Otoparka isiktaki yaya gecidinden giriyorsun, dusun yani. Girmesi bi dert cikmasi bi dert, amk yayalarindan sebep 30 defa sagi solu kontrol ediyorsun, trafik direkleri ve agac kaldirimlari da cabasi. Sikik gotoslar. Hayatinda istanbul trafigine girip 5 saat sshirici aksiyonuna maruz kalmamis girdigi konulara bak. Ya amkoymak lazim boylelerinin.

Yola birakirsin 2 dakka sonra cekici orospu cocuguna 100 lira bayilirsi, kaldirima birakirsin bjri gelir avrupadan digeri engellilerden bahseser. Beynini siktigimin okuzleri.
Ulan amk salaklari, bayiliyor muyuz sanki biz arabanin lastigini suspansiyonunu zorlayip kaldirima cikarmaya.

Biri de avrupa birliginden bahsetmis. Amk sigirina bak. Avrupa birligini sikeyim arabam da kaldirimla beraber senin gotune girsin.
Otoparksız bina yapan müteahhit kadar, buna izin veren ve yetersiz cezai yaptirim uygulayan devlet kadar haksız olan insandır.
Sonra kim çizdi diye sormamalıdır.

Kaldırım ora malum.
(bkz: sana laflar hazırladım) malın tekidir.
Neden avrupaya Birliğine giremedigimizin kanıtı bu Tür sığır insanlardır.
Gördükçe küfür etmeme sebep olan insanlardır.
Medeniyet fazladır Böylelerine.
Park edecek yeri yoksa, arabasıda olmaması gerekendir.
Benim ama mecburiyetten arabanın yarısını kaldırıma çıkarıyorum, yoksa yok kapanacak ne yapalım yani.
Nereye parkedecekler bu insanlar. Belediyenin onune mi parketsinler.
Cezayı yiyecek kişidir. Arayın polisi. Evet.
Öfke nöbeti geçirmeme neden olan 17 milyon hayvanoğlu hayvan türünden sadece birisidir. Bu öküz anadolulular yüzünden on dakikalık yolu yarım saate yürüdüğümü bilirim. iki adım yürüyorsun kaldırımın yüzde doksanını kaplamış bir araba çıkıyor. En sola kay yanlamasına yürü ufaktan sıçra zor bela geçiyorsun beş metre ilerde bi araba daha. Bu seferki üst düzey hayvan olduğundan direkt kaldırımın tam ortasına park etmiş. Yola bakıyorsun arabalar vızır vızır. Tam bir boşluk oluyor Kaldırımdaki arabanın ebatına bakıyorsun acaba bu boşlukta bu kadar yürüyebilir miyim diye. Yürürüm be deyip yola atlıyosun daat yoldaki araba korna çalıyor zira yayaya yol vermek öncelik tanımak gibi insani nitelikler pek halkımızca rağbet görmüyor. Güç bela çıkıyorsun kaldırıma ilerde bi tane daha. Yol boyu varlar. Her yerdeler. Bahane de hazır "park yeri yok" araba almadan düşünseydin güzel kardeşim bunu. Sen de araba almayıver park yerin yoksa bu benim problemim mi? istanbulda park sorunu olduğu bilgisi sana bugün ulaşmış gibi davranmak niye? Hadi ben kendimi geçtim en fazla araba çarpar ölürüm çok sürpriz bir olay olmaz ama O tekerlekli sandalyeliler sizin yüzünüzden ne kadar zor durumda kalıyor hiç bunun üzerinde düşünme ihtiyacı duydunuz mu acaba. Gerçi sanmıyorum halkımızın beyin yapısını incelesinler empatinin işlendiği anterior insular korteks gelişmemiş ilkel yapıda çıkmazsa allah da benim belamı versin. Fakat size boyun eğmeyeceğim. Artık kaldırımda bulduğumu boydan boya çizmezsem yüce tanrılar beni yanına alsın. hodrimeydan.
cebinizden anahtarı çıkartıyorsunuz ve arabanın yanından geçerken sürtüyorsunuz.Bak bakim bir daha bırakıyor mu
engellileri yaşlıları düşünmeyen benim gözümde saygısız insan.
en az, kaldırımda seyir eden motosikletli kadar saçmalayabilen insandır.
aslında insan değildir.
Burası türkiye dedirten olaylardandır.
kaldırımda yürüyen yayalara bile korna çalabilen hırbodur.
insan evladır.

düzensiz yapılaşma ve salak şehir plancıların çizdiği imar planları yüzünden otopark sorunu ülkemizde mevcuttur. adam 500.000 liralık arabasını yolun ortasına mı bıraksın.

not: aman yayalar dikkat kaldırımda arabalarımızı çizmeyin. yeminle süründürürüm.