bugün

günümüzde özellikle CHP'nin ağırlıklı olduğu bölgelerde bolca bulunan türden özentidir. neymiş kahve içmeden güne başlaması imkansızmış.
Kafasına Sert bir cisim indirilerek kendine getirilmesi gereken tiptir.
Kuşkusuz benimdir. Kahvaltıyı sadece kahve içmek için yaparım.
italyan, brezilyalı avusturyalı abdli falan olabilir ama türk olamaz.
kahve türk milletinin yüzyıllardır sabah tükettiği bir içecektir. bunun için sabah ilk öğüne kahve altı demişizizdir.
bizde sabah kahve içmeden güne başlayamamak genetiktir. geri kalanı ve bunu anlayamayanlar taklit ve özentidir.
bu bir tercih meselesidir sadece. erisemediginiz her seyi burunemediginiz her rolu ozentilik olarak nitelemek sizin basitliginiz.
He aynen kahveye erişemiyoz Bi sen erişip içiyon kahveyi.
Özentilik falan değil. 15bine makinasını aldım geçen sene. 3 ay kullanıp 9 bine sattım. Sade Türk kahvesi hariç bozuyor beni.
sanki kahveyi yemenden gidip aliyorlar.

erisemiyoruz.
Tam otomatik expresso makinamdan her sabah makiyato içmeden uyanamam. Şu an makinada yapılıyor.
Her sabah instagrama story atmadan duramamasının artı özelliğidir.
Gözümü açar açmaz kahve yapıp içiyorum. Yıllardır böyleyim. Yoksa uyanamıyorum. Sabah 6'da uyanıp hem oğlumu hem kendimi hem kahvaltıyı hem de oğlumun beslenmesini hazırladığım için kahve şart!
doğruluk payı vardır...

mesela amerikada yaşarsanız... çay/çaydanlık, çay kültürü olmadığından siz de başlarsınız kahve içmeye. bu artık günlük rutininiz olur. aylarca/yıllarca bu şekilde içerseniz, cidden o ilk kahve olmadan kafanız yerine gelmez. çünkü sinirleriniz ve vücut kimyanızı buna göre formatlamıştır beyniniz artık.

nasıl derseniz... kabaca bir örnek:
yemekten hemen sonra asitli bir şey veya maden suyu içtiğinizde midenizde fazladan asit oluşur. düzenli yaptığınızda beyniniz o fazla asit midenize zarar vermesin diye ki aslında beynin gözü yoktur bir nevi... mideye senin yapacağın işi sikerim, fazla asit salgılıyorsun salgılama aq bu kadar der.
yeni salgı formatınız bu olur. hah işte bu durumda da artık asitli veya gazlı bir şey içmediğiniz gün, yeterli asit olmadığından da şişkinlik yaşarsınız... sindiremezsiniz normal diğer insanlar gibi.

aynı hesap... kahve için de beyin, nöronlarınıza aynısını yapar.

ve herkes kendinden bilir ki, ilk kahvesini içmemiş adama kimse karışmaz... patron bile çalışanına karışmaz! hem gergindir karşındaki hem de kafası basmayacaktır bir şeye.

yani evet bir doğruluk payı gerçekten var.

haa bunu diyen adam sabah çay/kahvaltı yapıp evden çıkıyor da saat 10 gibi kahve içiyorken diyorsa ana avrat sövün o ayrı.
önemli olan güne başlamak, gerisi üçüncü kişileri ilgilendirmeyen kişisel ayrıntıdır.
Üniversitede günde durmadan en fazla 5-6 saatlik uykuyla eşek gibi oradan oraya koşturarak çalışırken alıştım ben de her sabah kahve içmeye.

Kahve patronların alenen insanlar köpek gibi çalışsınlar diye müsaade ettiği uyuşturucu.

Bir de insanlar ne yaptıklarını düşünemeyecek kadar sarhoş olsunlar diye aleni şekilde sadece alkole müsaade ediyorlar.

Ben alkole de uyuşturucuya da savaş açmış haldeyim. Bu uğurda onca senelik arkadaşlarıma siktiri çektim evde oturuyorum.

Hayat cehennemdir yapacak bir şey yok.
Dişlerimin uzun süreli sarılığını koruyabilmek için kahve içerim.
ben çay içmeden yaşayamam.
Sigarayı bırakalı bir hafta oldu. Kahve içmezsem güne başlayamam, kimse kusra kalmasın.
görsel
benim için saat 16 00 kahvesi daha kritik. sabahları zaten enerjik olurum. öğle yemeğinden sonra sağlam bir ağırlık çöker bana. işte onu def etmek içün kahve iyi gelir.
Bayat ve kuflu 3.kalite karadeniz cayi icenlere dert olmustur. Kahvalti etmesem bile Her sabah davidoff filtre kahvemi icmeden gune baslamiyorum.

De hadi siktirin bre dalyaraklar.
görsel
Kahve içmeden güne başlayamayanlardanım. iyi ki bulan bulmuş. Minnettarım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar