bugün

3'ü 1 aradası diğerlerine göre çok lezzetli gerçekten umarım bozmazlar.
doğum günlerinde bedava kahve veren firma. ilk mağazasını eminönü'nde açmış olan firma, altınkılıç ailesiyle kurulmuştur.
Yılbaşı koleksiyonu özel gingerbread lavi çıkmış. En kısa sürede deneyeceğim ben de merak ediyorum. *
büyükada'daki şubesi tam denizi tepeden gören, güzel manzaralı bir yerdedir. oldukça hoş.
Şuan kapısında girsem mi girmesem mi kararsızlığı yaşıyordum.. Bu bir işaret mi...
yenikapı - hacıosman metrosunun istasyonlarında büfeleri olan firma.
Gofrik mi ne haltı var o güzel baya evet.
görsel
dünya çikolata günü kapsamında çikolatalı türk kahvesini herkese ücretsiz dağıtıyorlar. gidin benden bir kahve için.
gofrik'i ve fındıklı kahvesi güzeldir.
Kahvelerinden çok, büyük top dondurmaları başarılı ve aldığı parayı hak eden bir dükkan zinciri.
Damlasakızlı, kahveli ve bitter çikolatalı tatmış bir kimse olarak, damlasakızlı ve kahveli dondurmayı daha çok beğendim diyebilirim. Daha hafif, daha az şekerli, ferahlatıcı..
Haftanın birkaç günü kahve dünyası dondurması aşeren biriyim ben. Sütlü çikolata, bitter, kahve favorim. Offfff gece gece canım çekti yine. Çok iyi dondurmaları çok iyi.
Dondurmaları mükemmel olan kave tükânı. 1 topu 12 tl şu sıralar ama sonuna kadar hak ediyor. Sütlü çikolata, çilek, damla sakızlı favorim.
kahveye koyacakları 1 cl nane şurubu için 3 tl talep eden kahveleri iğrenç kahveci.
fındıklı 3'ü 1 aradası güzeldir.

görsel
fındıklı 3'ü 1 aradası güzeldir.

görsel
Kahve çekirdeklerinin sabahın köründe kalkıp işe gittiği ütopya olabilir.
Kahvelerini beğenmiyorum, sanki hepsinin tadı aynı gibi.
Ammavelakin el yapımı bir fındık kreması var ki, yerken gözlerim doluyor. Bugüne kadar yediğim en güzel şeylerden biri olabilir.
Bitter çikolata kaplı çubuk portakalları da aşırı lezzetli...
Şu karantinadan yuvarlanarak çıkmasam bari.
filtre kahveleri tek düze. ne yumuşak içim ne sert. tam ortası. böyle kahve mi olur? ya aromalı sunarsın ya sert ya da yumuşak içim. ben bunu evde içeceğim, orta içimi zaten kendim karışım yaparak oluşturabilirim!
Hazır paketle satılan türk kahvelerini beğenmediğim kahve zinciri. Geçen yine çikolatanın yanına alayım dedim bir paket kahve, aldığıma pişman oldum. Kurukahveci Mehmet efendi'nin yanına yaklaşamazlar bu konuda. Yabancı kahvelerine ve çikolatalarına lafım yok.
starbucks, nero gibi rakiplerinin çok uzağında duran kahveci.

servis kalitesinde ciddi sıkıntı var. bir çok şubesine gittim buranın ve hemen hepsinde çalışanları zorla çalıştırıyorlarmış hissi var adeta. daha dün bir şubesinden bir paket filtre kahve aldım, kasadaki kız yüzüme donukça bakıp evet dedi. ne eveti ya?
hani gelsin boynuma atlasın demiyoruz da insan bir konuşur değil mi?
velhasıl yine gidilir edilir de öyle etrafta muadili yoksa anca gidilecek yer öyle diyeyim.
Dipdibe yerleştirilen masalardan dolayı, yabancılarla dirsek teması şeklinde kahve içilen mekân.

Para kazanacağım diye, insanları, balık istifi tarzda yerleştirmenin adı yoktur.
Vardır da ben dillendirmeyeyim şimdi!

Salt bu sebepten ve bir de berbat salepi ve filtre kahvesi yüzünden Uzunca bir süre önce terk ettiğim mekândır.
Türk kahvesi iyidir.
Gerisi sıfır!
servis kalitesi gelişse türkiye'de 1 numara olur. kahveleri nefis.
oturma masalarının birbirine yakınlığı beni de rahatsız etti. karşımdaki arkadaşım ile kısık sesle konuşmak zorunda kaldım.
Balık istifi yerleştirdikleri masa ve sandalyelerle, özel alan bırakmayan, yanınızdaki yörenizdekiyle nerdeyse dirsek teması yakınlığında oturmaya mahkum edildiğiniz cafe.

Türk kahvesi iyidir, gerisi fasaryadır.