bugün

ekmek, zeytin, peynir, reçel, yumurta vs. ne olursa olsun çeşitliliğin azalıp artmamasıdır. her sabah mütemadiyen ve rutin bi şekilde aynı yiyeceklerin önünüze konmasıdır. * *
(bkz: havyar)
hele her sabah boğaz manzarası eşliğinde yalıda yendiği zaman. ne o öyle her sabah aynı.

yazar notu : o değilde 5 kontörü olan yazar arkadaşlar bir yardımcı olurlarsa sevinirim. yok la benim için değil, bir arkadaş...
hafta içi her sabah işe gitmek için 6.30 da kalkıp, 5 dakikada kuru bir kaşarlı tost yiyip çay içmektir.*
çalışıyorsan ve hafta içi evde kahvaltı edemiyorsan fırından alınan poğaça türevleri yemektir ve fakat hafta sonu yapacağın kahvaltının keyifini kat kat arttıran etmen olur.

net: hafta sonlarını günden saymıyorum, onlar düğün / bayram.
hergün onu bulamayanlarda var diye hale şükredilmesi gerekir.
an itibariyle masada eksikliğini hissettiğim kaşarın kıymetini anlamak.* *
kahvaltıda imambayıldı, türlü, kurufasulye vs. yenmesi pek doğal olmayacağından her gün aynı şeyleri yemenin bünye için gayet faydalı olduğunu düşündüğüm hadise.
haftaiçi normal, haftasonlarıysa annelerin ve eşlerin, olmadı bireyin kendisinin yaratıcılığı ve becerisiyle alakalı olandır.
öğrencilerin büyük sıkıntısı olan durumdur.
bir noktadan sonra isyan ettirecek durumdur.kahvaltı insanın güne zinde başlamasını sağlar analar babalar!eğer alman olsaydık kahvaltı da her gün bira içer yanına eşantiyon bir şeyler atıştırırdık ama biz türküz yarma şeftali gibi dağılırız öyle her gün yalandan hazırlanan kahvaltılar bizi kesmez hele hele hep aynı menü varsa!ondan sonra sağda solda insan söylenir:''açlıktan ölüyorum, yine kahvaltı iğrençti,ya bu annem de alıştı çakma kahvaltılara...'' olay hiç iyileşmeye gitmezse seyyar kahvaltıcıların kıllı ellerinden öğün telafi edilir ki evden soğuma sebeplerindendir.