bugün

Oldukça kafa yorulan, merak edilen ama bir türlü hakkında bir şey bulunamayan sorunsal. Sabah'ın sitesinde işte kafelerin açılma tarihi... Peki kafeler ne zaman açılıyor... Bununla ilgili bilgi verilmedi yazıyor.
(bkz: 2023)
Yarın açılırsa koşup dip dibe oturup o havalı kahvelerinizden mi içeceksiniz yani? Sizi gitmekten alıkoyan tek şey yasak olması mi?
Kafeleri bilmem ama cafe'ler yakında açılır diyemiyorum demek isterdim.

Şimdi biraz tedbirler (ligler AVM'ler okullar toplu ulaşım seyahat kısıtlaması karantina kuaför vb yasaklar) gevşetilmesini sonunda ebemizi göreceğiz.

Yaz geldi virüs zayıflayarak geçecek bitecek etkisizleşecek masalları sonunda...
Neyse, şimdiye kadar bu konuda çok yazdım.
Asıl o zaman evde kalmak daha mantıklı olacak çünkü bu kadar kapital manyak zevkle kalabalığa karışıp para harcayacak. Var olan risk artacak.
Kafeler, lokantalar açılsa dahi eskisi gibi olacağını düşünmeyin.

Ne eski tadı olur, ne eski yoğunluğu.
Kafeler kalabilir ama kahvehaneleri açsınlar
Gidip tavla oynayalım biraz.
temmuz/ağustos aylarından önce açılmamasını umuyorum.
Her sabah sayıklanarak uyanılan sorunsal. Kumar yok, kafede oturmak yok, gereksiz yere yiyeceğe-içeceğe para vermek yok.
Haftada bir lattem vardı Fix yani güzel oluyodu 3 saat falan hem kahvemi iciyodum hem calisiyordum falan. Ozluyomuyum hayır .
Kafayı üzen sorunsal. Hiçbir yerde bir şey yazmıyor, bir bilgisi olan var mı? Evet.
Açılan yerler var.
açılanlar da kapanacak diyenler evlerinde hayal dünyalarında pandemilerini yaşayabilirler. çoğu açıldı, açılmayanlar da açılacak. saat kısıtlaması da kalkacak. sokağa çıkma yasakları tamamen bitecek.

bu da böyle bir entry'dir.
Bunlar benim başörtülü kafemi zorla açmay... Yok lan bu başka bir şeydi.
kafelerin kapanması bir insanı niye bu kadar üzer diye merak ettiğim sorunsaldır. ne güzel kafelerin kıymeti anlaşılacak ramazanda açılsa ne olacak ?
bayramdan sonra bi tanesi.
Köy yanar kara erik kafe sorar. Oruç tutmuyormusun bacım. Bayramdan sonra açarlar merak etme.
kafe mafe kalmadı artık battı adamlar.
yine birileri kafesizlikten ölüyor.
bayramdan sonra açarlar. açmalıdırlar da. esnaf siki tuttu. artık ne olacaksa olsun.
Bayram sonunda açılır umudu taşımaktayız.
Hepimiz kurallara uyar, aşılar hızla yapılırsa, mutlaka bir rahatlama söz konusu olacaktır.

Yazar arkadaş, gayet yerinde ve mantıklı bir soru sormuş, demediğinizi bırakmamışsınız, biraz sakin olsak keşke...

Kafeler olmadan tabii ki yaşarız, sorun kafelerin kapalı olması değil, normal hayata, normal görüntülere, o yaşam döngüsüne dönememenin verdiği huzursuzluk ve sıkıntıdır.
batmazlarsa açarlar...tanıdığım ne kadar cafe ve mekan sahibi varsa batmış durumda ama günü kurtarmanın derdindeler...
batmazlarsa ramazandan sonra açılacaklar, biz de çatır çatır gideceğiz. inşallah batmazlar.
herkesi bir yoğun bakıma alalım önce sonra sıra cafelere de gelir.
edit: %99 mu? kaynak göster diyeceğim ama özelden değil buradan göster herkes görsün.
şu yoğun bakım muhabbeti de bir yıldır bitmedi yeter amk. malum hastalığa yakalananların %99'u yoğun bakıma ihtiyaç duymuyor aloooo!

yazar arkadaşımız kafasına takılan bir şeyi sormuş, bunlar da başlamış yine oturun evinizde, yoğun bakımlar bilmem ne. sorunsala cevabınız yoksa kaybolun. oldu amk, saçma önlemleri sorgulamayı geçtik, soru da sormayalım.

ramazandan sonra açılacaktır.