bugün

insan değildir o. bir insanın hiç mi derdi, sıkıntısı, planı, ne bileyim hayali olmaz. kendi adıma asgari 20 dakika diyorum.
(bkz: yastığa çeyrek kala uyumak)
(bkz: whatsapp mesajları)
Tam tersim olan insan.
Nasıl bir gamsızlıksa hemen de uyuyan insandır.
yorgun insandır.
hayata dair hiç bir kaygı gütmeyen insanımsıdır.
Hayran olunası insandır.
derdi tasası olmayan insandır. şu üniversiteyi bitirince aralarına katılacağım insan grubu. * * * *
benle aynı kaderi paylaşan insandır, candır.
lisede vardı böyle bir arkadaş. öğle arası kırk dakikaydı, yirmi dakikası yemeğe giderdi, bu arkadaş da kalan yirmi dakikada uyurdu.
böyle lambanın anahtarı gibi. tak açık tak kapalı olur ya, bu arkadaş da tak uykuda tak uyanık şeklindeydi.
rahat insandır mutlu insandır keşke ben de öyle olabilsem dediğim insan modellerindendir.
2 gün uyumamış insan olabilir.
ben öle yaptım ama hala kafam yerinde o ayrı.
bazen imrenilmeyecek insandır. arkadaşıyla sohbet ederken arkadaşı çay koymaya gittiğinde bile uyuyup herkesi şaşırtabilir. ha ayrıca hayalleri yok demişler külliyen yalan! hayal kurma işlemi de ne işle uğraşıyor olursa olsun aradan çıkartabilir.
işten yeni gelen insandır.
şu dünyada en çok kıskandığım ikinci insandır. birincisi kate upton'ın sevgilisi ama bunun konumuzla alakası yok. neyse.

ben kafamı yastığa bir koyuyorum, aklıma öyle şeyler geliyor ki, gün içinde bile düşünmediğim dandik konular. ben düşündükçe zaman geçiyor, zaman geçtikçe kendi kendimin dikkatini çekmeyi başarıyorum ve olmayan uykum da kaçıyor. sabah erken kalkmam gerekiyorsa zaten her şey daha kötü oluyor.

bir de uyanmam gereken saatten daha erken uyanıp saatin henüz erken olduğunu görünce heyecandan uyuyamıyorum ki bunun da konumuzla alakası yok.
yorgun ve dertsiz bir insandır. yerinde olmak istenendir.
üç farklı grupta inceleyebiliriz;
biir- vurdumduymaz olanlar
ikiiii- çokça yorgun olanlar
üüüç- dertsiz tasasız olanlar
Bir de horluyorsa ev yahut oda ahalisi için çekilmez olandır.
(bkz: işte o benim)
melektir.
süpersonik yorgun insan kişisidir.
takdirlik kişidir. bir tanesini tanıdım. gıptayla uyuduğunu izledim.
Benimdir. O isi yapabilmek icin rahat biraz da gamsiz olmak lazim kazim.
ya derdi yoktur yada aşırı uykusuz ve yorgundur.
ayrıca her koşulda uyuyabilen insan olabilir. ne bilim yerde uyur. yan tarafta kına gecesi vardır. dünya umrunda olmaz. abi ne öküzüz ya. nasıl bir uyku var bizde.*