bugün

kafayı yemiş insandır. hayatını boş boş şeylerle harcamaktan zevk alır.
sözlük yazarlarının hatrı sayılır bir kısmı bu gruba dahil olur. üzülerek izliyorum amk.

sola bir siyasi içerikli başlık düşüyor, bakıyorum, hep aynı adamlar yazıyor. hepsinde de bir radikal özentiliği sormayın. uçlarda gezinen yorumlar felanfişmekan. sadece kendi düşünceleri doğru ya şimdi, ölümüne savunuyor maholar.
abi, siyasi içerikli bir yorumuna rastladığım yazarın,anında son entrylerini taratırım, genelde yine siyasi içerikli, oldukça yavan ve götüboklu üslupla yazılmış başka entrylere rastlarım.

"lan bir şans tanıyalım. belki kafasına kan gidiyordur, yazmıştır herhalde başka konuda" deyip, entry sayfalarında geriye gidiyorum, yine yok amk. adamlar yatıyor siyasetle, kalkıyor siyasetle.
elbette bir görüşünüz olacak, yazacaksınız fikrinizi. hele gezi tantanasından sonra, yer yerinden oynadı. ben de yazarım arada.
ama bu nedir kardeşim?

bu götüboklular, kabinede yaşanan değişiklikleri, bakanların ismini, ucundan kıyısından parti mottolarını bilmekle siyaseti takip ettiğini falan sanıyorlar. çoğu siyasetten başka hiçbir naneden çakmıyor. kendi politik görüşüne uyan cümleleri googledan aratıyor, çıkan kitapları kendine kaynak ediniyor, sonra sağda solda mal mal konuşuyor. kuş kadar entelektüel altyapıları var, her sike dil uzatıyorlar. adam tarih bilmiyor, bana siyaset yapıyor amına koyayım. evlat, allame olmaya gerek yok. azıcık bağımsız tarih okuyun, ufkunuz açılsın. 3-5 götüboklunun kitaplarından seçtiğiniz cümlelerle tıkanıyorsunuz, yapmayın..

en fenası da, yıl olmuş 2013 adamlar hala politikacıdan medet umuyor. abi ne tuhaf ya. adam hala "aslında kılıçdaroğlunun yerine başka biri olsa her şey değişirdi", "abi ben çareyi tayyipte görüyorum" falan diyor. vay amına koyayım.
siyasetçi olum bu. bunları nasıl rehber alırız amk? bugün böyle, yarın baş türlü konuşurlar. varsa yoksa kendi görüşlerini baskın çıkarmaktır hedefleri. bugün gücü elinde bulunduran franksiyon, diğerinin başını ezmeye çalışır. beriki iktidar olduğunda da diğerini sikmeye çalışır. memleket bu politik ihtilaflaşmalardan zararlı çıkandır her daim. halk, pinpon topu gibi gider gelir arada.

abi neyi paylaşmıyorsunuz ya? kim iktidar olursa olsun, kendi bireysel reformunu yaratan adam ne aç kalır, ne de sürünür. kendinize bakın siz. ben politik görüşünü bilmediğim bir kuruyemişe gidip, "abi ver bana orada 3 liralık fındık içi." deyip, ülkemde fındığımı rahat rahat yedikten sonra, sikmişim polikasını lan. ben bireyim amk. benim özgürlüğüm budur.