şimdi nasıl kurban kestikten sonra "kemiksiz 50 kilo" gibi tabirler kullanılıyorsa, "kafası haric" tabiri de ilk ve orta okul yıllarında kullanılan benzer bir tabirdir.

edit: beyler kötülüyosunuz ama bi devir böyle geçti, hey yavrum hey..
(bkz: bir ölçü birimi olarak kafası hariç)
(bkz: kafasidahil22cmizmir)
(bkz: seviyeli bir iliskiye ne dersiniz)
çıkış noktası bilinmeyen penis ölçü birimi. hatta ne penisi lan bildiğin yarak.

hiç anlamıyorum bunu ben. bu meretin kafası takıp çıkarılıyor mu ki kafası hariç diyesin. neden dahil değil.? bırakalım bürüt sayı vermeyi arkadaşlar. net 8cm diyelim, yada 10-20 herneyse. itiraf edelimki kafası portatif değil ve çıkmıyor. yani en azından benimkinde olmuyor. sizde oluyor mu lan yoksa.?
penisin boyunu ölçmede kullanılan sevimli tabir. mantığı hala anlaşılamamıştır tarafımca. lan kocaman tarrağı saydın, başını mı sayamıyorsun? cetvel mi düz durmuyor diyeceğim, yoo, yandan ölçersin. ne ayaksın sen kamil, ne uğraştırıyorsun kafayla falan? kafası hariç 10 santim diyince inandırıcı mı olacaksın ha?
kafasını ablaların kukularına sokmayacağını sanan oğlan çocuğunun boyut hesaplama tezidir.
bunun, aleti kullanırken kökünden başlayan birisi tarafından uydurulduğu kanısındayım. hani sanki şey gibi, "kafasını dışarda bıraktığım halde bilmem kaç santim gönderdim içeriye" demiş olmak için uydurulmuş gibi.. ki zaten bu haliye düşüncesi bile yeterince iğrenç, evet!

aksi halde neden ölçüde kafası hariç tutulsun ki?
neden kullanılmadığını anlayamadığım ölçüm birimi. kafası çıkarılabilir oynar başlıklı mı seninki demek geliyor içimden. kafası hariç. hmm...
Orta okul çağındaki öğrencilerde çokça komedi kokan cinsel organ ölçme birimi.
görsel