bugün

sivilce kavramini aciya dönüştüren hadisedir.en cok aci veren sivilcedir kanimca.patlatmaya eliniz varmaz.surekli tarak kullanip saclarinizi taramak istersiniz.sebebi sivilcenin dolaylarinda olusan kasintidir.sayet kel iseniz sivilcenin sizi kotu yonde etkilemesine imkan yoktur.kafada sivilce cikmasi durumunda yapilacak en iyi sey; sivilce cikan bolgeyi kullanarak duvara kafa atmak olacaktir.duvar ve sivilce arasinda bir sıkıstırma uygulanip sivilce bertaraf edilebilir.patlatmaya calistiginiz andaki kadar acimayacaktir.bu sivilcenin gorunmemesi sivilcenin avantajı olarak kabul edilebilir.

(bkz: bir sivil olarak sivilce)
Gerçekleştiginde gercekten cok fazla acı veren durumdur. Çok yaglı ciltlerde gorulur.
çözümü ketoral'dır.
hele sivilce kaşındıktan sonra kabuklaşmışsa kaşıntıdan öldüren durumdur.
beterin beteri var.
(bkz: burunda sivilce çıkması)
acayip kaşıntıya sebep olan hadisedir. genellikle stresten kaynaklıdır.
kafada egzama çıktığının belirtisidir. büyük bir saç düşmanıdır. sapır sapır saç döker, yerine de yenisini çıkarttırmaz. strese bağlı olarak ortaya çıkar. çözümü doktor beyler-hanımlar da bir türlü bulamaz!
askerde iken, hemen hemen her erin kafasında çıkar. *
Beyindir o. Ufacik.
bittir o bit.

not: sivilce diye kandırma milleti.
kalleşliğin diğer adıdır.
rüyalarıma kabuslarıma giren vaka. adeta aldatılan insanların kafalarında çıkan boynuzlar gibi arşa doğru yükselen kırmızı başlı iğrenç yaratıklar.
Kafa yıkarken kombo küfür etmenize sebep olur.
elinizi başınıza koyduğunuzda hissettiğiniz kabartıdır. sanırım saç boyasının bunda payı var.
sokucam tornavidayi patlaticam şimdi o olacak.. ne zaman çıktı bu o.ç sivilce.. kafayı yastığa koydurtmuyor.

çıkacak başka yer bulamayan sivilcedir.
Ergen zamanlarda yüzümüzde çıkardı şimdi de kafada ve malum yerde çıkıyor aq.
Saclar dokuluyor efenim durduramiyoruz.
Yarın sabah beni yine hastane yollarina dusurecek olan ibne seydir.
Kafayi yastiga koyunca sağ yarısı zonkluyor resmen. Ayakta mi uyusam ne yapsam..
Yuzde, burunda, yanakta falan degil efendim tam saclarinizin arasinda kafanizda sivilce cikma durumudur.

Taragi saclarima salladigim an oyle bir bagirdim ki anlatamam. Sivilceye isabet etmis amk.

Nedendir bilemiyorum, lakin stresle alakali oldugunu dusunmekteyim.
sanıldığı aksine genelde ergenlikte olmayan durumdur.

ergenlikte daha çok sivilcede kafa çıkmış gibi durur.
Çıban şeklinde çıkarsa kötü. cibanin çıktığı yerden saçlar dökülüyor bildiğin. Sonra tekrar cikiyor tabi saçlar ama, 3 4 ay o bölge kel bir şekilde dolaşıyorsun.
Son 1 haftadır kafamda daha doğrusu saçlarımın içinde sivilceler var sebebi nedir ne değildir bilmiyorum fakat bir süre daha böyle giderse bir doktora gideceğim,sanılanın aksine ergenlikle alakası olmayan durum.
stres kaynaklı olan sivilcelerdir. her şeyi kafaya takmayın azizim.
Karaciğer enzimlerinden strese kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanır.
Biraz yürüyüş, yağlı ve bol proteinli yiyecekleri azaltarak rahatlayabilirsiniz.
Bir kulak içinde sivilce çıkması değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar