bugün

görsel
Her türlü üstündür.
Bizde yarak var yarağı olan üstündür diyen arkadaş sokacak delip bulamayınca kendi götünle idare ediyor heralde.
''biz hamile kalıp, dünyaya bi canlı getirebiliyoruz. nabeeerr'' şeklinde düşünenlere ''yarrak olmadan sabaha kadar parmakla be gülüm'' şeklinde mukabele edilebilecek önerme.
Erkek olmasa kadın ne işe yarar amk. Kadın erkek için yaratılmıştır. O ufacık beyinleri ile evrensel yasaları değiştirebileceklerini sanıyorlar.
o yuva yıkan insanların ölümüne sebep olan kadınların erkekten üstün değil, erkeklerin salak olduğu gerçeğidir.

misal truva savaşı bir orospu yüzünden çıkıyor. günümüzde orospular yuva yıkıyor.

üstün değiller. sadece erkekler karılar karşısında zayıf. yaratılış bu. her erkek birey, dişi karşısında zayıf.

fakat sanmayın bu yaptıkları orospulukların cezası olmayacak...

cehennem ehlinin çoğu kadınlar... günümüz sürtükleri... o vücutlarını teşhir eden orospular... cehennem ehli olan bunlar işte...
Seni doğuran senin dünyaya gelmeni sağlayan bir canlıdan üstün olmayı beklemek biraz safça oluyor.
dogrudur.
buna çare olarak "evet,üstünsün" diyorsunuz,akşamına garanti.
olmayan gerçek. aynı şekilde erkek de kadından üstün değildir. bilimsel ya da sosyolojik olarak değerlendirdiğimizde bazı alanlarda farklılıklar gösterebilir tabi her iki cins. bu bir sürü değişkene bağlı bir durum. gereksiz tespitlere girmeye lüzum yok.

o değil de siktiği(?) için kendini üstün sanan sik kafalılar var ya hani, ben onlara kızmıyorum, bu kafadaki adamlarla yatağa giren kadınlara kızıyorum. kızmaktan öte tiksiniyorum. kimse nereden anlayacak adamın niyetini demesin, bu niyetteki adamlar her cümlesinde belli eder kendini, ne mal olduğunu. toplum bu tip adamları yücelten kadınlarla dolu. eskiden kadınları yargılamayayım sistem bu hale getiriyor derdim ama artık demiyorum. herkes kendi benliğini bulmak zorunda, sınırını bilip korumak zorunda. bu sik beyinlilerle düşüp kalkan kadınlar için üzülmüyorum maalesef. seçimlerimiz hayatımızdır, seçtiği hayatı yaşıyor.
Gereksiz asi yanıta gerek yok. Kadın ve erkege esit degil desem olmuyor, esit desem olmuyor. Birşey var ama çözemedim.
Erkeğin yapabileceği şeyler kadınlara oranla daha fazladır ve kadınların mantıktan çok duygusal yönleri daha ağır basar bu yüzden biraz geri plana düşerler. Tabi ki bu kadının seviyesini diplere düşürmez her insan gibi değeri hak edenleri vardır.

Bu geriye düşme aslında ilk insanlardan kalan bir kalıtım özellik gibi; erkekler avlanmaya giderken kadınların çocuk bakması günümüzde çoğu ailede devam eden gelenektir.
Bakarsak şu yarım yüzyıl içinde kadınlar erkekler gibi ön plana çıkmaya başladı ama buna ayak uydurmaları biraz zor oldu o yüzden etrafımızda çok kültürlü gibi görünün kültürsüz kadınlar çoğaldı. Şu yazıyı okuyan kaç kadın bilgisine güvenir kaçı güzelliğine güvenir.

Eğer bu sözlüğe kadar gelmiş ve bu yazıyı okuyorsa ilk seçenek daha olası ve bundan 50 yıl sonra eğer insanlığın başına bir şey gelmezse (kadınların geri plana atıldığı ülkeler dışında) kadınlar çok iyi yerlerde görev yapacak ve erkekler ile aynı haklara sahip olacak.

Hatta bu kadar hızlı gelişmeleri göz önüne alırsak 20 yıl bile çok.
"Kadına üstün haklar verilmeli" kısmı düşünceye ters düşmektedir. Hakları kim verecek? Erkekler...
1- meme faktörü
2- popo faktörü
3- en zor durumda bile sağlıklı karar verebilme kabiliyeti (erkekler genelde şiddet ve sağa sola zarar verme eğilimindedir)
4- mutlu ve mutsuz anları daha şiddetli hissedebilme kabiliyeti
5- yeni bir canlı üretebilme (yeni tıbbi keşiflerle kadınların erkek olmadan da çocuk sahibi olabildiğini unutmayalım)
6- daha dikkat çekici olması (sosyal medyada kadınların popülerliği malumunuz)

Biz erkeklerin de pipisi var işte. Öyle yani.
(bkz: adam haklı)
kadın ve erkek birbirinden üstün değildir. Birbirine eşitte değildir. Denktir. sene 2016 hala bu konudayız.
görsel
dogrulugu su goturmez olan onerme. kadin ve erkek esit degildir cunku kadin erkekten birçok konuda ustundur. eskiden de hazmedilemiyordu gunumuzde de hazmedilemiyor. onceden kadin ve erkegin esit oldugunu dusunurdum, ama yanilmisim. hazmedemeyen bazi yaratiklar kadinlarin uzerinde baskinlik kurmaya calisip hayatlarini mahvediyorlar. kadin erkek icin yaratilmistir demek ne demek ya? nasil bir mantik?
güncel Önemli Başlıklar